Týchto 10 vecí som kedysi bral ako samozrejmosť

  • To, čo bola niekedy samozrejmosť, môže byť už dnes minulosťou
  • Toto pravidlo sa, žiaľ, pomaly dá aplikovať aj na nižšie menovaných desať vecí
  • Dnešný človek totiž často zabúda na prírodu, na svoje miesto vo svete, či na zodpovednosť voči budúcnosti
  • Stále však nie je neskoro, aby sme s tým niečo spravili
pexels-photo-220444
pexels.com
  • To, čo bola niekedy samozrejmosť, môže byť už dnes minulosťou
  • Toto pravidlo sa, žiaľ, pomaly dá aplikovať aj na nižšie menovaných desať vecí
  • Dnešný človek totiž často zabúda na prírodu, na svoje miesto vo svete, či na zodpovednosť voči budúcnosti
  • Stále však nie je neskoro, aby sme s tým niečo spravili

#1: Zabúdame na svoje miesto v prírode

Počas uplynulých storočí sme až priveľmi oddelili od prírody. Človek ju ničí škodlivými skládkami či experimentmi, zatiaľ čo on si stavia veľkolepé sídla. Pokúšame sa riadiť už aj prírodu a popierame, či narúšame jej prirodzený kolobeh. Otázne je, dokedy nám to ona bude tolerovať.

#2: Zabúdame na staroveké múdrosti

Často zabúdame na múdrosti svojich predkov, mnohé z nich však boli natoľko nadčasové, že platia dodnes. V snahe nadobudnúť vedecké poznatky svoje mysle úplne racionalizujeme a zabúdame používať naše srdcia. Otvoriť ich starým myšlienkam ľudí, ktorí žili v súlade s prírodou a v mieri by nám však naozaj prospelo.

#3: Zabúdame na svoje sny

V snahe splynúť s davom a čo najviac sa prispôsobiť názorom väčšiny často kráčame cestou, ktorá však nie je naša. Príliš podliehame názorom druhých ľudí a zabúdame snívať a plniť si svoje sny.

#4: Zabúdame na zmysel svojho života

V ruchu a zhone dnešného sveta často zabúdame na to, prečo tu vlastne sme. Zabúdame, aký je účel nášho života. S pribúdajúcimi rokmi strácame svoju autenticitu, teda samých seba. Vnútorná iskra, ktorá má rozdúchavať plameň šťastia a sebarealizácie mnohokrát zhasína. Nedovoľ, aby to bol aj tvoj prípad a snaž sa po sebe na tomto svete zanechať aj niečo viac, ako len majetok.

#5: Zabúdame odpúšťať

Niektoré životné krivdy za sebou ľudia dokážu ťahať aj celý život. Stojí to však zato? Vo väčšine prípadov je omnoho jednoduchšie odpustiť a osobu, ktorá ti ublížila, nechať ísť. Spravíš tak láskavosť predovšetkým sebe a zhodíš tak zo svojich ramien bremeno, ktoré by ťa inak mohlo ťažiť celý život.

#6: Zabúdame, že sme voľní

Sloboda je žiaľ mnohokrát len konceptom. Ľudí sužujú putá omylov, falošných ideológií, majetku, či pravidiel. Spoločnosť nás na našu voľnosť rada núti zabudnúť. Ty však máš právo byť slobodným a voľným, a to bez viny a strachu.

#7: Zabúdame, že sme silní

Ak sa neustále musíš o niečo obávať, časom zabudneš, že si schopný dokázať takmer čokoľvek. Neustále obavy o finančné zabezpečenie a o svoju budúcnosť však vyvolajú u mnohých ľudí naučenú bezmocnosť. 

zdroj foto: pexel.com

#8: Zabúdame sa poučiť z histórie

Ak existuje niečo, čo nás história naučila, tak je to fakt, že na jej lekcie zabúdame veľmi rýchlo. Niekedy totiž opakujeme rovnaké, sebazničujúce chyby, ktoré už urobili ľudia pred nami.

#9: Zabúdame na jednoduchosť

Ľudský život je čoraz zložitejší a komplikovanejší. Ľudia chcú byť vo všetkom prví a chcú mať všetkého viac. Minimalizmus a eko-zmýšľanie sú označované za „hipsterkské koncepty“. Nenechaj sa odradiť názormi nevedomých ľudí a vráť sa späť k jednoduchosti všade, kde je to len možné.

#10: Zabúdame veriť na zázraky

Vďaka skepse a cynickému pohľadu na svet prestávame vidieť krásu všedných dní a neuvedomujeme si zázrak života. Veríme v zlé a nedúfame v nič dobré. Zázraky sa však stále dejú, treba ich len vidieť. A uvidíš ich aj ty, jediné, čo musíš spraviť je chcieť.

Zdroj: lifehack.com, collectivelyconscious.net

Najnovšie videá

Trendové videá