10 výnimočných nehnuteľností v Bratislave: Nájdeš tu luxus za milión či zelené bývanie do 128-tisíc

  • Byt pri lesoparku či luxus za milión
  • Ide o bývanie od 128-tisíc eur do 990-tisíc eur
bratislava bývanie nehnuteľnosti ceny prenájom
Ilustračné foto TASR/Dano Veselský, Michal Svítok
  • Byt pri lesoparku či luxus za milión
  • Ide o bývanie od 128-tisíc eur do 990-tisíc eur

Výška cien nehnuteľností je v súčasnosti, a to najmä pre mladých ľudí, veľmi diskutovanou témou. Ide o výzvu, ktorá nie je pre každého a je tiež dôležitým faktorom v rozhodovaní o budúcom bývaní, v ktorom si založia rodinu či splodia svojho prvého potomka, o čom sme informovali aj v tomto článku. Trh v hlavnom meste Slovenska však okrem nadpriemerných nákladov charakterizuje aj nízka ponuka nehnuteľností.

Spomedzi množstva ponúk je však aj napriek tomu v Bratislave možné nájsť nehnuteľnosti za prijateľnú cenu a v lokalite, ktorá je od centra vzdialená iba niekoľko minút autom. Na niekoľko výnimočných ponúk upozornil portál Trend v spolupráci s webom Nehnuteľnosti.sk. Ide o bývania vo viacerých mestských častiach slovenskej metropoly v rozmedzí od 128-tisíc eur do 990-tisíc eur.

Byt pri lesoparku a luxus za milión

Súčasťou rebríčka sú nehnuteľnosti z väčšiny bratislavských mestských častí, teda Dúbravky, Karlovej Vsi, Rače, Petržalky, Starého a Nového Mesta, Ružinova, ale i Podunajských Biskupíc.

Rodinné domy majú v rebríčku iba dvojité zastúpenie. 17-ročná luxusná stavba, situovaná na slepej ulici s názvom Stará Stupavská, je dostupná za takmer milión eur. Vysokú cenu vysvetľuje sedem izieb, päť kúpeľní, plavecký bazén vo vnútri domu, sauna, fitness, park, rozsiahly pozemok či dvojgaráž. 

Nebojácnych a snívajúcich po dome podľa vlastných predstáv určite zaujme nehnuteľnosť za takmer 158-tisíc eur na račianskej Alstrovej ulici, ktorá je považované za pokojnú oblasť. Dom s celkovou úžitkovou plochou 126 štvorcových metrov obsahuje aj letnú kuchyňu, podkrovie či technickú miestnosť. Stavbe tiež prislúchajú ďalšie pozemky spolu s rozlohou 483 štvorcových metrov.

V rámci Rače rebríček upozorňuje aj na ďalšiu nehnuteľnosť, ktorú umiestnil na tretie miesto. Ide o tzv. trojizbák s dvomi loggiami za 147-tisíc eur, situovaný na najvyššom poschodí 4-poschodového domu. Ten prešiel kompletnou rekonštrukciou a ponúka rýchle napojenie na obchvat, ako aj blízke obchody, lekárne či školu a škôlku.

bratislava central
zdroj: TASR/Michal Svítok

V rámci západnej časti Bratislavy, portál upozorňuje na dve ponuky. Prvá z nich je súčasťou projektu Zelené Záluhy na prelome mestských častí Karlova Ves a Dúbravka. Komfortné bývanie v 7-poschodovom bytovom dome v príjemnom prostredí je dostupná už od 180-tisíc eur. Výhľad na neďaleký park je príjemným bonusom spolu s detským ihriskom, ktorého výstavbu autori v článku označujú za potvrdenú.

„Nachádza sa v tesnej blízkosti Železnej studničky a jeho lokácia ho predurčuje stať sa v Bratislave unikátnym projektom kvalitného mestského bývania v prírodnom prostredí,“ píše sa na webe projektu Pri Studničke, ktorý autori spomenuli v rebríčku na 5. mieste. Ponúka spojenie mesta a lesa na jednom mieste a vďaka tesnej blízkosti lesoparku môže ísť o skvelé riešenie dilemy bývania pre Slovákov z vidieka či prírodného prostredia. Ceny bytov tu začínajú od 172 700 eur.

Záujemcov o byt s terasou môže zaujať nehnuteľnosť na petržalskom Muchovom námestí, len na skok od historického centra mesta za 335-tisíc eur so skvelým napojením na centrum neďaleko zastávky Farského. Vstup na terasu je z obývačky a súčasťou ponuky je aj garážové státie.

V rozmedzí od 179 až do 209-tisíc eur autori upozorňujú na dvojizbové byty medzi Starým a Novým Mestom na ulici Jiskrova, teda medzi Račianskym a Trnavským mýtom. Zaujímavosťou je, že ponuka zahŕňa tri byty a cena 349 500 eur tak predstavuje platbu za celý komplex. Možností je viacero, či už následný predaj jednotlivých bytov, ich prenájom alebo spojenie do jednej veľkej nehnuteľnosti.

Zelené bývanie do 128-tisíc

V Ružinove autori spomínajú apartmán v projekte Nuppu (173-tisíc eur) a tzv. „jednoizbák“ v novostavbe Nový Ružinov (129 900 eur). Zatiaľ čo drahší z dvojice zahŕňa samostatnú spálňu a kúpeľňu s vaňou, neďaleké detské ihrisko či gril zóny iba pre majiteľov bytov, druhý ponúka murovanú pivničnú kobku a skvelý prístup k diaľničnému obchvatu. Oba však spája dostupnosť balkónu a vyhradené parkovacie miesto.

Na prvé miesto autori zaradili byty v novom realitnom projekte Laurin dvor v Podunajských Biskupiach za 127 900 eur. Okrem toho, že ide o najvýhodnejšiu ponuku rebríčka, je na výber zo 101 bytov od 1-izbových až po 5-izbové. Projekt sľubuje harmóniu medzi ruchom mesta a prírodným relaxom. Situovaný má byť pri hrádzi Malého Dunaja a láka tiež viacerými bazénmi, zámerom na udržateľnosť a vonkajšími fitness či ihriskom.

10. Rodinný dom v tichom prostredí bratislavskej Rače (990-tisíc eur)
9. Tri nové dvojizbové byty na rozmedzí Starého a Nového Mesta (349 500 eur)
8. Mezonetový byt s terasou na Muchovom námestí (335-tisíc eur)
7. Byty v projekte Zelené Záluhy, Dúbravka – Karlova Ves (od 180 663 eur)
6. Dvojizbový apartmán v projekte Nuppu v Ružinove (173-tisíc eur)
5. Byty v rezidenčnom projekte Pri Studničke (172 700 eur)
4. Trojizbový rodinný dom v pôvodnom stave, Rača (157 900 eur)
3. Trojizbový byt s dvomi loggiami v Rači (147 000 eur)
2. Slnečný jednoizbový byt v novostavbe Nový Ružinov (129 900 eur)
1. Byty v projekte Laurin dvor v Podunajských Biskupiciach (od 127 900 eur)

Zdroje: Trend, Nehnuteľnosti.sk, Pri Studničke

Najnovšie videá

Trendové videá