15 opustených a záhadných miest z celého sveta

  • Každé z týchto miest boli raz plné ľudí, ktorí si užívali svoje životy. Z rôznych dôvodov ich však opustili a teraz vyzerajú skôr ako mestá duchov, kde by sa dal jedine tak natáčať nejaký horor. Tajomné pozostatky týchto predtým preplnených a hlučných miest môže naraz vyvolávať strach, zvedavosť a vzrušenie.
1272255-1000-1460485696-12392010-R3L8T8D-1000-umbii_19035
  • Každé z týchto miest boli raz plné ľudí, ktorí si užívali svoje životy. Z rôznych dôvodov ich však opustili a teraz vyzerajú skôr ako mestá duchov, kde by sa dal jedine tak natáčať nejaký horor. Tajomné pozostatky týchto predtým preplnených a hlučných miest môže naraz vyvolávať strach, zvedavosť a vzrušenie.

Bodie mesto duchov, Kalifornia, USA

Viac podobných článkov nájdeš na Existuje.sk.

 

Mesto bolo oficiálne založené v roku 1876, keď tu baníci objavili bohaté ložiská zlata a striebra. Pri hľadaní bohatstva a lepšieho života, ľudia zaplavili mestečká v okolí. Čoskoro si miesto vyslúžilo povesť “Mesto hriechu”, plné nevestincov a ľahších žien. Následne Bodie skrachovala a v roku 1940 sa stala skutočným mestom duchov. V súčasnej dobe je mesto považované za jedno z najlepšie zachovalých miest duchov na svete.

Štátna východná väznica v Pennsylvanii, USA

Štátna východná väznica vo Philadelphii bola v prevádzke od roku 1829 až do roku 1971. Niektorí z najznámejších zločincov v Amerike, ako je Al Capone boli uväznení práve tu. Po tom, čo bolo väzenie zatvorené, stalo sa v USA národnou kultúrnou pamiatkou a následne ho otvorili pre prehliadky a umelecké výstavy.

Vlaková stanica Čestochová, Poľsko

Veža duchov Sathorn, Thajsko

Na začiatku 90tych rokov, Thajsko zažilo najväčší hospodársky rozmach v jeho histórii. Počas tejto doby, sa úrady a obchodné kruhy stabilizovali a dosiahli finančný úspech tým, že začali stavať ambiciózne projekty, vrátane Sathorn mrakodrapu. Avšak, keď Ázijská finančná kríza zasiahla thajské hospodárstvo, takmer dokončená stavba unikátneho mrakodrapu bola pozastavená. V súčasnej dobe však plány týkajúce sa Sathorn veže zostávajú neisté: odborníci poukazujú na fakt, že rekonštrukcia veže bude teraz stáť oveľa viac, než postaviť novú budovu. Navyše sa tvrdí, že vo veži straší.

North Brother ostrov, USA

Medzi rokom 1885 a 30-tymi rokmi 19. storočia, bola nemocnica Riverside jedným z miest, kde liečili pacientov trpiacich ochoreniami, ktoré si vyžadovali zostať v karanténe, ako napríklad kiahne, brušný týfusu, šarlach alebo malomocenstvo. Až pokým bola nemocnica zavretá v roku 1963, ostrov slúžil ako rehabilitačné centrum pre drogovo závislých od heroínu. Teraz sa z miesta stala neobývaná vtáčia rezervácia. Budova nemocnice stále existuje, aj keď hrozí, že sa zrúti.

Teufelsberg (Diabolská hora), Nemecko

Tento pozostatok z minulej éry stojí na vrchole najvyššieho kopca v bývalom Západnom Berlíne. Kedysi bolo miesto nacistická vojenská škola. Po páde berlínskeho múru, mala táto opustená budova mnoho majiteľov. Jeden z nich, slávny režisér David Lynch, tu dokonca plánoval postaviť “Šťastnú školu” pre študentov jógy. Radnica v Berlíne však odmietla tento návrh.

Zámok Miranda, Belgicko

Počas francúzskej revolúcie bol, gróf Liedekerke-Beaufort, belgický politický aktivista, nútený opustiť tento zámok s rodinou a presťahovať sa na susednú farmu. Po skončení druhej svetovej vojny a až do konca roka 1980 hrad prevzala štátna železnična spoločnost Belgicka a následne bol využívaný ako sirotinec a tiež letný tábor pre deti. V roku 1991, vzhľadom na náklady na údržbu, zostal hrad opustený.

Kijong-dong (Dedina mieru), Severná Kórea

Vyzerá to tak, že táto kórejská obec bola zámerne postavená, aby zostala prázdna a neobývana. Obec sa nachádza v demilitarizovanej zóne medzi Severnou a Južnou Kóreou. Po prímerí v roku 1953, sa vláda Severnej Kórey rozhodola využiť malú dedinu ako propagandistický nástroj, pretože je to jediné mesto, ktoré je možné vidieť z územia Južnej Kórei. Hoci severokórejské orgány tvrdia, že v obci žijú bežní občania, pozorovania dokazujú, že domy nemajú sklo v oknách a sú neobývané. Svetlá v obci sú rozsvietené iba v určitú dennú dobu a to vo všetkých domoch súčasne. Je to teda iba falošné mesto?

Fordlandia, Brazília

Toto mesto bolo založené americkým priemyselníkom Henrym Fordom v roku 1927, keď začal s projektom výstavby svojho štatutárneho mesta, kvôli plánovanej vystavbe obrovskej gumovej plantáži v amazonskom dažďovom pralese, pozdĺž východného brehu rieky Tapajos. Ford sa snažil rozvinúť myšlienku výstavby korporátneho mesta, v ktorom by jeho obyvatelia mali všetko, čo k životu potrebujú – bazény, golfové ihriská, bungalovy a dokonca aj miesto na tréning národných amerických tancov. Avšak, miestni obyvatelia neboli spokojní s celým nápadom a odmietli prijať zákaz požívania alkoholu. Brazílski pracovníci a americkí priemyselníci boli preto v neustálom spore. Vyvrcholilo to v roku 1930, keď sa domorodí robotníci vzbúrili v jednej z kaviarní v meste. Hádzali autá do rieky a vyhnali manažérov do džungle. Po tomto zostalo mesto opustené natrvalo.

Opustené kino, Sinajská púšť

Miestny hovoria, že kino bolo postavil bohatý Francúza, ktorý kedysi prechádzal púšťou so svojimi priateľmi a rozhodol sa, že jediná vec, ktorú by tam potreboval je kino. Kúpil v Káhire generátor, sto sedačiek a obrovskú obrazovku. Všetko bolo pripravené na premietanie prvého filmu, ale ako sa ukázalo miestnym sa táto predstava vôbec nepáčila. Rozbili generátor a príbeh skončil skôr, než vôbec začal. Takže teraz môžete v srdci púšte stále nájsť bielu obrazovku, na ktorej nebol nikdy premietaný akýkoľvek film.

Varosha, Cyprus

Opustený Hotel del Salto v Kolumbii

Kedysi luxusný Hotel del Salto, tiež známy ako Tequendama Falls Hotel, bol postavený v roku 1924 v meste San Antonio del Tequendama. Ako čas plynul, rieka Bogotá stala sa viac a viac znečistená a turisti postupne stratil záujem o túto oblasť. Veľa ľudí verí, že v tejto budove straší, keďže mnoho ľudí sa rozhodlo spáchať samovraždu práve na tomto prekrásnom mieste.

Discovery ostrov, USA

Discovery ostrov bol kedysi disney zábavný park na Floride. Potom sa vo vodách Bay Lake našli nebezpečné baktérie bol a park bol uzavretý v júli 1999. Od tej doby zostalo miesto opustené.

Holy Land park, Connecticut, USA

Divadlo Orpheum v Massachusetts, USA

Orpheum Theater v New Bedford je staré opustené divadlo v Massachusetts, USA. Bolo otvorené v roku 1912 a zavreté v roku 1959. V zadnej časti divadla v súčasnosti sídli supermarket, ale zvyšok priestoru je úplne prázdny. Niektoré neziskové spoločnosti plánujú oživiť New Bedford a priviesť kultúru späť.

zdroj: existuje.sk, zdroj fotografií: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech