Thomas Suarez – mal len 12 a vlastné aplikácie na App Store

  • V roku 2011 sa objavil na TED talk. Mal vtedy iba 12 a za sebou už nejaký úspech. Thomas Suarez, developer aplikácií ako Earth Fortune a Bustin Jieber.
collage ts
  • V roku 2011 sa objavil na TED talk. Mal vtedy iba 12 a za sebou už nejaký úspech. Thomas Suarez, developer aplikácií ako Earth Fortune a Bustin Jieber.

Thomasa vždy fascinovali počítače a technológia. Vytvoril niekoľko aplikácií pre iPhone, iPod touch a iPad. Jeho prvou aplikáciou bola Earth Fortune, aplikácia, ktorá ti vyveští, či budeš mať šťastie, a ukáže ti rôznu farebnú škálu Zeme v závislosti od toho, čo sa ti prihodí.

Jeho najúspešnejšia a najobľúbenejšia, je ale aplikácia s názvom Bustin Jieber, čo je Justin Bieber whack-a-mole hra (hra, pri ktorej sa niečoho zbavuješ, len aby sa tam toho objavilo ešte viac). Thomas túto hru vytvoril na základe toho, že veľa ľudí z jeho školy nemalo rado Justina. Tak sa tento fakt rozhodol využiť a vytvoril hru, ktorú do sveta aplikácií vypustil v roku 2010.

foto: ted.com 

Mnoho ľudí sa Thomasa pýta, ako tieto aplikácie vlastne vytvoril, podľa jeho názoru je to práve preto, že by aj oni radi niečo vytvorili. V dnešnej dobe veľa detí rado hry hrá, ale teraz ich chcú aj vytvárať. Ale je to ťažké, pretože nie veľa detí vie, kam ísť, aby sa niečo také naučili. Ak sa chceš naučiť hrať futbal, pridáš sa k futbalovému krúžku. Chceš hrať na violončelo? Pôjdeš na hodiny violončela. Ale čo ak chceš vytvoriť aplikáciu? Niektorí rodičia mohli robiť tieto veci, ale asi nie veľké množstvo z nich vie, ako naučiť dieťa programovať. Ako sa k tomu postavil mladý Suarez? Jednoducho.

V prvom rade programoval vo viacerých programovacích jazykoch ako Python, C či Java, kde sa naučil základy. A potom Apple vypustil iPhone a s ním aj SDK(software development kit), čo je súbor nástrojov potrebných na vytváranie a programovanie iPhone aplikácií. Toto pre Thomasa otvorilo celkom nový svet možností. Po tom, čo sa trochu pohral s SDK, vytvoril niekoľko testovacích aplikácií, jednou z ktorých bola aj Earth Fortune. Bol pripravený zavesiť svoju aplikáciu na App Store, k čomu potreboval iba prehovoriť rodičov, nech zaplatia poplatok $99, ktorý to umožňoval. A rodičia ho podporili, súhlasili… a tak má teraz Thomas Suarez na App Store aj svoje appky.

foto: patch.com 

Thomas bol podporovaný nie len rodičmi, rodinou, priateľmi, ale aj ľuďmi z Apple, čo považuje za obrovskú pomoc. Thomas v škole založil app club a profesor na jeho škole tento klub štedro sponzoruje. Thomas vysvetľuje, že ktorýkoľvek študent na jeho škole môže prísť a naučiť sa, ako vytvoriť aplikáciu. Takto môže Thomas pomôcť aj ostatným.

Aby Thomas vedel, aké aplikácie sú vhodné na vytvorenie, spolupracuje aj s učiteľmi, ktorí mu dávajú spätnú väzbu. Keď navrhnú a predajú aplikáciu, bude zadarmo dostupná v lokálnom okrese a ďalším okresom bude predaná. Získané peniaze budú darované lokálnym nadáciám.

Do budúcna Thomas sľúbil vytvoriť viac aplikácií, viac hier, spoluprácu na ich vytváraní s firmami, a tiež sa chce pustiť do programovania a vytvárania aplikácií pre Android zariadenia.

Ak chceš viac appiek a info, klikni na link Thomasovej spoločnosti tu.

Ešte v roku 2011 sa Thomas objavil aj na TED talk. 

Zdroj: ted.com, zdroj titulnej fotografie: ipodschool.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech