3 spôsoby, ako do seba správne investovať

  • Ak chceš mať zajtrajšok lepší ako včerajšok, nespoliehaj sa na šťastie.
city-person-relaxing-sitting
pexels.com
  • Ak chceš mať zajtrajšok lepší ako včerajšok, nespoliehaj sa na šťastie.

Investícia do seba, môže byť tou najvýnosnejšou investíciou, akú môžeš spraviť. Vždy sa ti to v budúcnosti vráti, ale niekedy je to skôr, ako by si čakal. Najistejší spôsob pri zaručení správnej cesty v investovaní do seba, je určenie si priorít do všetkých oblastí, v ktorých sa chceš zlepšiť. Stačí si uvedomiť základné pravidlo, o koľko viac do seba investuješ, o toľko viacej sa ti vráti. Vytvoril som teda krátky zoznam možností, ktoré by ti mali pomôcť v tvojej investícii:

  1. Rozvíjaj svoje zručnosti

 foto: pexels.com

Zlepšenie svojich zručností nemusí vždy znamenať investíciu do kvalitnej školy, aj keď je to určite možnosť a často aj nevyhnutná potreba v profesijnej oblasti. Investícia do vzdelania a zručností môže mať niekoľko podôb.

Zlepši svoje vzdelanie – začni navštevovať súkromnú školu, prihlás sa do online kurzov, sprav si certifikáty, čítaj kvalitné knihy, počúvaj hodnotné prednášky, diskusie a mnoho ďalšieho. Učiť sa môžeš mnoho spôsobmi a pritom všetky ti niečo dajú.

Využi možnosť školení – dnes už len na Facebooku sa denne stretávame s možnosťou zúčastniť sa udalostí, ktoré sú vždy na vysokej úrovni aj po organizačnej a aj po vedomostnej stránke. Nepremárni zbytočne čas pozeraním seriálov. Namiesto toho sa prihlás na udalosť.

Rozširuj svoje znalosti – internet je jedna veľká sieť, ktorá ti umožňuje získať informácie o  čomkoľvek. Použi google, youtube, wikipédiu alebo stránky s možnosťami kurzov ako udemy alebo couserera. Ak ti takýto štýl vzdelávania nevyhovuje, bež do knižnice. Nájdeš tam viac kvalitných kníh, ako si si myslel.

  1. Objav svoju kreativitu

foto: pexels.com 

Vo vnútri teba sa skrýva možno ešte stále skrytá kreativita. Alebo aj keď ju používaš, tak si ešte neobjavil jej celý potenciál.

Kreativita v akejkoľvek forme nám pomáha rásť. Taktiež zlepšuje tvoj skill riešenia problémov alebo budovania vzťahov. Je dôležité mať na pamäti, že kreativita má mnoho tvárí. Je to oveľa širší pojem, ako byť maliarom alebo sochárom. Kreativita je hlavne o skúšaní nových vecí.

Nauč sa nový jazyk – prihlás sa do jazykovej školy alebo do online kurzu.

Nauč sa nové recepty – kúp si knihu exotických receptov a skúšaj nové veci.

Zlepšuj sa v písaní – skús napísať básničku, príbeh, blog a možno skončíš aj pri knihe.

Objavuj okolitý svet – cestuj, pracuj v záhradke, pozoruj vtáky alebo rob fotografie prírody.

Čerpaj inšpiráciu z hudby – hraj na hudobný nástroj, nauč sa hrať na nový alebo sa pridaj do skupiny.

Vytvoriť niečo hmatateľné – nakresli obraz, vyrezávaj, tvor keramiku, vyrábaj šperky alebo navrhni svoje vlastné oblečenie.

Vyber si akúkoľvek formu činnosti, ktorú si ešte nerobil. Všetky ti pomôžu zlepšiť tvoju kreativitu.

  1. Staraj sa o svoju myseľ a telo

foto: pexels.com

Správne pristupovanie k svojmu telu a mysli sa ti vráti v podobe väčšej energie, množstvom  vedomostí, nápadov, sily či fyzickou a psychickou odolnosťou.

Čítaj – všetko a stále.

Skúmaj kultúry – navštevuj predstavenia, počúvaj iné štýly hudby, cestuj alebo sa pridaj k organizáciám zložených z ľudí z rôznych prostredí.

Otvor svoju myseľ – zapoj sa do konverzácie s tými, ktorí nesúhlasia s tebou. Počúvaj jeho argumenty a snaž sa ho lepšie pochopiť.

Udržuj svoju myseľ aktívnu – hraj slovné hry, stolové hry zamerané na stratégiu alebo skús použiť svoj mozog na vykonávanie jednoduchých výpočtov, skôr než budeš používať kalkulačku.

Staraj sa o svoje telo – telo môže fungovať, ako dobre namazaný stroj, ale tiež nemusí. Ak ho chceš mať výkonné, musíš sa o neho starať ako o drahé auto.

Daj mu kvalitné palivo – vyberaj si zdravé potraviny tak často, ako je to možné. To, čo ješ hrá významnú úlohu v získavaní energie a následne schopnosti vykonávať úlohy. Si presne to, čo ješ.

Netlač na plyn – relaxuj, odpočívaj, spomaľ, aby nedošlo k preťaženiu systému. Tiež nie je vhodné prudko zrýchľovať. Spôsobuje to stres a poškodzovanie teľa.

Pravidelná návšteva lekára– nezabúdaj ísť na pravidelné kontroly u lekára, a hlavne, keď si chorý. Veľakrát vieš chorobe predísť zdravím stravovaním. Nevynechávaj preto ovocie a zeleninu.

Toto bol zoznam základných možností, ako do seba investovať. Ak chceš mať krajšie zajtrajšky, investuj do seba dnes.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie