3x appka a jeden facebook

  • Dnes si povieme o jednej veľmi známej (Uber), jednej stredne známej (HTC Zoe) a jednej neznámej (Truth) appke a o Facebooku, ktorý nás má za blbých. Alebo nie?
image_1408489326.png
  • Dnes si povieme o jednej veľmi známej (Uber), jednej stredne známej (HTC Zoe) a jednej neznámej (Truth) appke a o Facebooku, ktorý nás má za blbých. Alebo nie?

 

Facebook začne k vybraným článkom pridávať tag [Satire]

Ak ste Sheldon Cooper a máte problém rozoznať, čo je myslené vážne a čo nie, FB vás zachráni. K nadpisom článkov, ktoré samé seba neberú vážne, automaticky pridá čarovné slovíčko Satire.

V testovacej fáze sa tento tag začal ukazovať pri článkoch z webu The Onion. Ten sa takýmito článkami preslávil, takže tag by asi pri ňom nebol potrebný, ale webom nepobozkaných jedincov by to asi mohlo zmiasť.

Obrázok @ArsTechnica

Myslí si Facebook, že sú jeho užívatelia úplne mimo a sami majú problém rozoznať typ obsahu alebo ich len chce „chrániť?“ Výber medzi týmito možnosťami nechám na vás.

HTC chce konkurovať Instagramu a Vinu

HTC Zoe asi nepoznáte, ak nie ste majiteľom telefónu tejto značky alebo smartphone geekom. Táto funkcia (predstavená pred vyše rokom a nedávno vynovená) dokáže automaticky pospájať fotky a videá, pridať k nim filtre a vytvoriť z nich jedno zaujímavé dielko.

Zoe mohli vytvárať len majitelia HTCčiek, pochopiteľne sa tak hitom internetu nestali, na to má výrobca primalý tržný podiel. HTC teraz Zoe ale vydalo ako samostatnú appku pre všetky „lepšie“ Androidy.

 

 

Ciele HTC nie sú malé. Chcú sa stať rovnocenným konkurentom Instagramu či Vinu, čo vzhľadom k obľúbenosti týchto hráčov nebude jednoduché.

Berlín zakázal Uber

Aplikácia Uber (a background jej fungovania) vo svete aktuálne vyvoláva veľké emócie. Je obrovským tŕňom v oku taxikárov, ktorý ju obviňujú z toho, že im kradne zisky a súčasne na jej prevádzku nie sú kladené legislatívne požiadavky, ktoré musia splniť oni.

Na druhej strane je komunita, ktorej je sympatické nechať sa zviezť iným členom tejto komunity a celková jednoduchosť aplikácie. Uber sa čoraz viac prepracováva aj do najväčších európskych miest, v Berlíne ho však teraz zakázali.

Snímka

Príklad Berlína možno budú ostatné metropoly považovať za precedens. Taxikári sa totiž búria všade vo svete. Zvíťazí technologický pokrok alebo spravodlivosť v zmysle „rovnakých pravidiel pre všetkých?“

Aplikácia Truth je znovuzrodeným zlom – vie posielať anonymné správy

V dobe, keď leteli internetové SMS brány, využívali sa okrem bezplatného posielania správ aj na rôzne záškodnícke činnosti. Jednou z nich bolo anonymné zasielanie.

Doba appková nám podobné kostry zo skrine zvykne z času na čas vytiahnuť. Takže odteraz môžete anonymné správy posielať priamo z displeja svojho iPhonu. Keď príjemca má nainštalovanú appku, správy sa združujú priamo v nej pod alter-egom odosielateľa v podobe sovy. Ak nemá, príde mu klasická SMSka z neznámeho čísla.

Snímka

 

Zdroj: visibility

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech