4 dôvody, prečo by si mal ovládať online marketing

  • Kvalitný online marketing je kľúčový pre tvoj biznis. Prečo by mal každý podnikateľ, freelancer a start-upista ovládať digitálny marketing?
Digitálny marketing je skvelý pomocník v online podnikaní.
freepik
  • Kvalitný online marketing je kľúčový pre tvoj biznis. Prečo by mal každý podnikateľ, freelancer a start-upista ovládať digitálny marketing?

Úspešná kariéra si vyžaduje čas, neustále vzdelávanie sa a, úprimne, aj miernu pomoc online marketingu. Ak chceš naštartovať svoje podnikanie a rozvíjať ho tým správnym smerom, bez kvalitného digitálneho marketingu to dnes už rozhodne nepôjde. Našťastie vieme, kde majú ten najlepší kurz online marketingu a prečo sa ti do neho oplatí investovať.

Prečo je online marketing dôležitý?

Predstav si, že ponúkaš úžasný produkt, ktorý by uľahčil život mnohým ľuďom, ale nikto o ňom nevie. Pokiaľ o tvojej novej vychytávke nikto nevie, nebude si ju môcť kúpiť, pretože sa k nej pravdepodobne ani nedostane a ty tak zostaneš bez zisku. V tom, ako zviditeľniť svoj nápad, produkt alebo službu ti s radosťou pomôže práve online marketing. V článku sme pre teba pripravili 4 dôvody, prečo sa oplatí ovládať digitálny marketing – rastúci fenomén dnešnej doby.

1. Online marketing ťa zviditeľní

Hlavným účelom online marketingu je zviditeľnenie tvojho podnikateľského zámeru, produktu či služby, ktoré ponúkaš, a ich priblíženie tvojej cieľovej skupine. Prostredníctvom nástrojov, ktoré ti marketing prináša, dokážeš produkt či službu lepšie predať, ale aj pochopiť a ovplyvniť nákupné správanie potenciálnych zákazníkov. A čím viac budeš na očiach, tým máš väčšie šance na vyššie zisky. 

zdroj: freepik

 

2. Digitálny marketing má obrovský dosah

Online marketing ti otvorí dvere k obrovskému množstvu potenciálnych zákazníkov. Môžeš cieliť na lokálnu klientelu, zamerať sa na celé Slovensko, Európu alebo pokojne aj na celý svet. Záleží len na tom, čo ponúkaš a aké máš ambície. Základom je vybrať si správnu cieľovú skupinu, ktorú potom efektívne oslovíš vďaka nástrojom digitálneho marketingu. 

Online marketing ponúka nástroje pre nadnárodné spoločnosti, stredné firmy, ale aj lokálnych podnikateľov. Prínosom sú v dnešnej dobe sociálne siete, vďaka ktorým máš priamy kontakt so svojimi už existujúcimi, ale aj potenciálnymi zákazníkmi. Čím viac a efektívnejšie sa sociálnym sieťam budeš venovať, tým viac ľudí na svoje stránky pritiahneš. Pre budovanie self-brandu je zaujímavá aj platforma Linkedln.

3. Investuješ do toho, čo funguje

Medzi nástroje online marketingu patrí napríklad content marketing, SEO, PPC, sociálne siete či e-mail marketing. Každý z týchto nástrojov má svoj zmysel a je potrebné ich efektívne kombinovať. Výhodou digitálneho marketingu je, že náklady na reklamu sú nižšie ako pri offline reklamách. Na začiatku síce budeš musieť trochu experimentovať a určite prídu aj chyby, ale časom budeš vedieť zistiť, čo ti funguje najlepšie a do čoho sa oplatí investovať viac. Náklady na reklamu tak budeš schopný postupne optimalizovať. 

zdroj: freepik

4. Digitálny marketing má ľahko merateľné výsledky 

Úspešne si budovať self-brand je beh na dlhú trať, ktorý ti ale dokáže uľahčiť online marketing. Či sú tvoje kampane úspešné alebo nie sa dá pomerne jednoducho zmerať a vyhodnotiť. Vďaka tomu môžeš odstraňovať chyby a napredovať. Kurz online marketingu na Digitálnej Univerzite ťa naučí pracovať aj so sociálnymi sieťami, ktoré sú pri budovaní brandu dôležitou súčasťou.

Nemenej dôležitý je aj tvoj web, ktorý by mal byť plný kvalitného obsahu a zároveň prehľadný a pútavý. Či je tvoja stránka kvalitná a dokáže zákazníka priviesť k nákupu sa takisto dá pomocou marketingových nástrojov analyzovať a cielene vylepšovať.

Naštartuj svoje online podnikanie štúdiom na Digitálnej Univerzite

Digitálny marketing sa neustále vyvíja, a tak je dôležité tento vývoj sledovať, porozumieť mu a vedieť naň správne reagovať. Rozumieme, že nie všetci majú v dnešnej hektickej dobe čas na to, aby mu venovali plnú pozornosť, a preto sme sa vám rozhodli pomôcť kvalitným kurzom online marketingu, ktorý ponúka Digitálna Univerzita. Je totiž o toľko jednoduchšie splniť potreby a túžby svojich potenciálnych zákazníkov, než vymýšľať a promovať produkt, ktorý reálne nikto nechce.

Ak chceš získať komplexné informácie zo sveta online marketingu a investovať tak do seba a svojej budúcnosti, prihlás sa do 20. septembra na Digitálnu Univerzitu. S naštartovaním tvojho podnikania alebo kariéry ti pomôže program vedený skúsenými lektormi. Vybrať si môžeš medzi polročným štúdiom digitálneho marketingu zakončeným uznávaným certifikátom alebo ročným štúdiom, po ktorého absolvovaní si za svoje meno napíšeš zvučný MBA titul z digitálneho marketingu. Okrem teórie ťa čaká aj množstvo praxe, takže štúdium bude pre teba obrovským prínosom.

Na štúdium sa zaregistruješ cez jednoduchý formulár na webe Digitálnej Univerzity. Prihlásiť sa na náš polročný kurz s certifikátom môžu úplní začiatočníci, ale aj marketéri so skúsenosťami. Študovať môžeš osobne v Bratislave alebo online z pohodlia domova či akéhokoľvek iného miesta, na ktorom sa budeš práve nachádzať (áno, aj z pláže na Bali). Si pripravený spraviť krok pre svoju budúcnosť?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech