4 študenti sa rozhodli proti korupcii na Slovensku bojovať kreatívnym spôsobom

  • W Statement je študentská iniciatíva, ktorá reaguje na dianie v spoločnosti originálnymi tričkami.
serfs
archív W Statement
  • W Statement je študentská iniciatíva, ktorá reaguje na dianie v spoločnosti originálnymi tričkami.

Slovensko v poslednom čase chtiac-nechtiac žije korupciou. Toto slovo za tých pár rokov stihlo natoľko zľudovieť, že mnoho z nás túto činnosť vníma ako nemennú súčasť nášho národa. Tak ako k nám patria bryndzové halušky, borovička  a aeromobil, ani korupcia nie je pre nás ničím cudzím.

Aj keď väčšia z nás zrejme tento stav zo dňa na deň nezmení, sú tu ľudia, ktorí sa rozhodli svojou troškou prispieť k rozprúdeniu spoločenskej diskusie. Kto iný, by mal prejavovať iniciatívu meniť veci, ak nie študenti.

foto:facebook.com/Silvia Filová

Na Slovensku sa objavil projekt W Statement, za ktorým stoja štyria študenti LEAF Academy. Svojim projektom chcú, aby ľudia vyjadrili svoj názor na aktuálne problémy v našej spoločnosti, ktoré vnímajú zrejme všetci okrem hŕstky dôchodkýň milujúcich ruže a červenú farbu.

W Statement prináša tričká s vtipným a prepracovaným dizajnom, vďaka ktorému môžeš aj ty vyjadriť svoj názor na spoločnosť kreatívnym spôsobom. Podporíš pritom NGO-ky, ktoré sa už dlhšiu dobu týmito problémami zaoberajú a snažia sa ich riešiť.

archív W Statement

archív W Statement

Mladí študenti už spustili aj crowdfundingovú kampaň na startlab.sk, kde je ich cieľom vyzbierať 500 eur. Ak sa rozhodneš ich projekt podporiť už v ranej fáze, budeš jeden z prvých, ktorí nosia originálne tričko s protikorupčnou tématikou. Príspevkom v hodnote 14€ vyjadríš podporu ich projektu, dostaneš super tričko a podporíš „Nadáciu Zastavme korupciu“.

Kam poputuje 500 eur?

Vyzbieranou čiastkou sa prefinancuje tlač, výroba a distribúcia 50 tričiek, tlač manuálov. O celkový dizajn, programovanie, administratívu a kreatívu sa postarajú sami študenti. Z vyzbieraných peňazí sa preto zaplatí len doména, hosting a využitý font.

 

Študenti sú si vedomí, že každý darca chce byť plne informovaný o tom, kde sa jeho peniaze využijú. Nemusíš sa báť, že mládež plná iniciatívy si za vyzbieraný budget nakúpi lístky na Pohodu. K dispozícií budeš mať po celý čas na ich stránke finančný plán, aby si bol oboznámený, kde sa čo minie.

Ak sa ti nápad šikovných Slovákov pozdáva, určite podpor ich projekt W Statement aj na startlab.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech