5 dôvodov, prečo nikdy nebudeš milionárom

  • Čo ak by si podal výpoveď a začal makať na tom nápade, ktorý máš už nejakú dobu v hlave? Nuž, zrejme to neurobíš, pretože si sám stojíš v ceste. Pozri sa, či nerobíš týchto päť chýb, ktoré ťa delia od prvého miliónu na tvojom účte.
image_1438414920.jpeg
  • Čo ak by si podal výpoveď a začal makať na tom nápade, ktorý máš už nejakú dobu v hlave? Nuž, zrejme to neurobíš, pretože si sám stojíš v ceste. Pozri sa, či nerobíš týchto päť chýb, ktoré ťa delia od prvého miliónu na tvojom účte.

 

1. Nemáš prehľad vo svojich peniazoch

Bohatí sa vždy starajú predovšetkým o svoju budúcnosť, hoci sa väčšina populácie domnieva, že míňajú viac ako zarobia a kupujú si samé nezmysly. Aby si ukončil svoje finančné trápenie, potrebuješ si nastaviť jasný rozpočet a pravidelne si odkladať.

 

Skvelé pravidlo je žiť z 80% tvojich príjmov a zvyšných 20% odložiť na budúcnosť.

 

 

2. Nerozumieš, ako peniaze pracujú

A je to v pohode, pretože ťa to nikto na škole nenaučil. A bohužiaľ, ani väčšina rodín nie je schopná naučiť to svoje deti.

Prieskum v USA zistil, že len 39% ľudí sleduje svoje výdavky. Pokiaľ ide o šetrenie na dôchodok, 32% dospelých doteraz neušetrilo ani dolár.

 

Väčšine z nás chýba finančné vzdelanie, ale nikdy nie je neskoro niečo nové sa naučiť. Toto je pár dobrých kníh, ktoré ti poslúžia ako skvelý začiatok:

  • Rich Dad, Poor Dad – Robert Kiyosaki, Sharon Lechter

  • The Wealthy Barber: Everyone’s Commonsense Guide to Becoming Financially Independent – David Chilton

  • The Millionaire Next Door: The Surprising Secrets of America’s Wealthy – Thomas J. Stanley

  • The Total Money Makeover: A Proven Plan for Financial Fitness – Dave Ramsey

  • Freakonomics: A Rogue Economist Explores the Hidden Side of Everything – Stephen J. Dubner a Steven D. Levitt

 

 

3. Po škole si sa prestal vzdelávať

Všetci sme zaneprádznení prácou, rodinou, priateľmi a mnohými úlohami, s ktorými sa musíme popasovať. No vždy je nutné nájsť si čas na učenie.

Nájsť si pravidelne trocha priestoru na nové informácie ti pomôže s tvojimi znalosťami a staneš sa hodnotnejším človekom. Môžeš čítať magazíny, blogy, knihy, e-booky, sledovať YouTube, počúvať audioknihy – všetko to sú možnosti, ako sa niečo nové naučiť, z čoho by si v budúcnosti mohol ťažiť.

Nepotrebuješ sa znova prihlásiť na výšku, len sa skús niečo nové načiť. Na internete je toľko kurzov a mnohé sú aj zadarmo. Možnosti sú nekonečné.

 

 

4. Míňaš peniaze na veci bez hodnoty

Ľudia si berú v bankách pôžičky na drahé autá. Splácame drahú techniku. Kupujeme nezmysly.

Milionári narozdiel od nás kupujú aktíva. Kupujú nehnuteľnosti, umenie, akcie a dlhopisy, atď.

Prestaň míňať peniaze na sprostosti a začni investovať do aktív, ktoré môžu časom porásť. Tvoje peniaze by sa nemali nezmyselne mínať. Môžu ti a mali by zarábať!

 

 

5. Podľahol si mýtu o diverzifikácií

Venovať sa tisíc veciam naraz, či investovať radšej do 50 drobností, ako do jednej veľkej veci, je populárny prístup, ktorý by mal minimalizovať riziko. Úprimne? Je to mýtus a pravda leží presne na druhej strane. Ako tvrdí Mark Cuban, „Diverzifikácia je pre idiotov.“

Ako môžeš mať prehľad a poznať všetkých 50 investícií. Radšej si poriadne prever jednu poriadnu, zváž svoje riziká a choď do toho. Warren Buffett sám tvrdí, že „Riziko prichádza tam, kde ľudia nevedia, čo robia.“

 

Zdroj: inc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK