5 gadgetov, ktoré vám uľahčia život

  • Technológie sa vyvíjajú hlavne na to, aby ľudom uľahčovali a spríjemňovali život. Predstavujem vám 5 gadgetov, ktoré vznikli presne za týmto účelom. Vybrali by ste si niektorý z nich?
image_1410777850.jpeg
  • Technológie sa vyvíjajú hlavne na to, aby ľudom uľahčovali a spríjemňovali život. Predstavujem vám 5 gadgetov, ktoré vznikli presne za týmto účelom. Vybrali by ste si niektorý z nich?

 

1. Touch Pico projector

Nový iPhone môže mať síce veľký displej, ale čo to je v porovnaní s vašou stenou v obývačke? Touch Pico je skvelý mini projektor, ktorý dokáže doslovne preniesť vaše Android appky na vašu stenu. Táto mašinka je sparovateľná s hocijakou Android appkou z vášho smartphonu a využíva infrared kameru na zameranie stylusu (dotykového pera) na stene. Ďalší projekt, ktorý bol úspešné „ukuchtený“ na Indiegogo a už od 15 okt. bude aj v predaji.

 

 

2. Solárne nabíjaná prenosná chladnička

Síce dizajnovo žiadna bomba, účelovo celkom zaujímavý vynález. Táto chladnička robí presne to, čo by ste od nej čakali – chladí. Len s tým rozdielom, že na to nepotrebujete ani ľad a ani zástrčku na elektrinu, je totiž plne funkčná len za pomoci slnečnej energie. Pre niekoho, kto rád chodí stanovať určite zaujímavé riešenie. Ak je potrebné, tak sa dá napichnúť aj na autonabíjačku alebo klasicky do zástrčky, bez toho by celá chladnička bola asi dost na nič.

 

 

3. InfraV – snímač vitálnych známok života

Aj keď sa s hodinkami tohto typu roztrhlo v poslednom čase vrece, tieto sú niečím odlišné od ostatných. Výrobcovia týchto hodiniek tvrdia, že dokážu merať cukor v krvi, tlak, spálené kalórie, množstvo kyslíka v krvi, tep srdca, telesnú teplotu a ďalšie užitočné ukazovatele. Najlepšie na celých hodinkách je však fakt, že to že vraj dokážu všetko zistiť bez toho, aby ste pustili čoby len jednu kvapku vášho drahocenného moku. 

 

 

4. FuelWear

Termoprádlo a elektricky vyhrievané oblečenie nie je žiadnou novinkou. Čo však novinkou je, je inteligentné zariadenie, ktoré teplotu vášho oblečenia prispôsobuje vašej aktuálnej telesnej teplote.

 

 

5. DrinkMate

Z týchto 5 gadgetov, určite pre mňa najvyužiteľnejší :) Ak ste mali priveľa pivečiek a nie ste si istý, či môžete sadnúť za volant, mal by byť tento gadget presne to, čo hľadáte.

 

 

 

Zdroj: CROWDFUNDINGDEV & DESIGNGADGETSINDIEGOGOTECH

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech