5 must-have pre trendsettera v roku 2017

  • Rok 2017 klope na dvere a ak patríš medzi ľudí, ktorí chcú byť stále o krok vpred, mal by si si dať dobrý pozor. V dobe informačnej sa na nás nové hračky a vychytávky valia zo všetkých strán a je ťažké si udržať prehľad.
collageaudi
  • Rok 2017 klope na dvere a ak patríš medzi ľudí, ktorí chcú byť stále o krok vpred, mal by si si dať dobrý pozor. V dobe informačnej sa na nás nové hračky a vychytávky valia zo všetkých strán a je ťažké si udržať prehľad.

Ako sa k tomu postaviť? Technológia by mala byť našim sluhom, nie pánom. Treba ju múdro začleňovať do života, ale tak, aby nám neprerástla cez hlavu. Preto si zároveň myslím, že rok 2017 a ďalšie budú zároveň akýmsi “návratom ku koreňom”, keď si budeme pripomínať to najlepšie, čo bolo kedysi našou súčasťou.

Toto je 5 must-have pre každého trendsettera na rok 2017.

1.    Adidas x Parley for the Oceans

Eko je nová čierna. Naša generácia každým rokom viac dbá na to, aby náš životný štýl neškodil aj našej plenéte. Ani gigantom nie je naša planéta ukradnutá, v čoho dôsledku sa Adidas spojil s organizáciou Parley for the Oceans a spolu predstavili parádne tenisky, ktoré sú nielen funkčné, ľahké a príjemné na nosenie, ale navyše sú celé vyrobené z oceánskeho odpadu.389251-15f3b955e1491f55f18495de2f5d36cc

foto: Ecouterre

Mať štýl a zároveň podporiť dobrú vec nikdy nebolo jednoduchšie. Snáď budú podobné riešenia len pribúdať.

 

2.  iPhone 8

iPhone 7 príliš nenadchol – mimo obetovania 3,5mm jacka nepriniesol nič zaujímavé, v dôsledku čoho Apple prvýkrát rátal straty. Jeden z dôvodov, prečo ale iPhone nepriniesol revolúciu je práve ten, že to najväčšie a najlepšie si šetrí na budúci rok. Apple s najväčšou pravdepodobnosťou obetuje 7s a prejde priamo na osmičku. A tá má byť obrovským krokom vpred.

iphoneconceptimage

foto: ConceptsiPhone

Osmička by mala mať sklenené telo, nádherný OLED displej, ktorý podobne ako Xiaomi MiMax, pokryje takmer celú prednú stranu, bezdrôtové nabíjanie a kameru integrovanú v displeji. Namakaný mobil, ktorý nesmie chýbať vo vrecku žiadneho trendsettera,.

3. Audi Q2

Ako trendsetter asi nepresedíš celé dni na gauči a potrebuješ veľa jazdiť. Cez týždeň sa predieraš cez Bratislavu na ďalšie obchodné stretko, riešiš biznis, ideš na nákup a snažíš sa vyrovnať s bežnými starosťami života v meste, vrátane parkovania. Cez víkend chceš vypnúť a vypadnúť s kamarátmi či frajerkou do prírody, kde sa dobiješ pred ďalším ťažkým týždňom.

Auto nadupané technológiami a výkonom, ktoré navyše dobre vyzerá, to je pre trendsettera základ. Zaujímavou voľbou pre rok 2017 môže byť Audi Q2, ktoré je kombináciou športového auta, mestského vozidla a SUV.

2016-03-01-10h43-05

foto: Audi

4. Macbook Pro 2016/2017

Je to len niekoľko dní, čo Apple predstavil aj svoj vylepšený Macbook Pro. Vyzerá fantasticky, OLED panel nad klávesnicou je naozaj sexy, pribudla klávesnica z nových Macbookov a výkon pod kapotou rovnako stojí za to. Áno, opäť je tu otázka pripojenia, no Apple je jednoducho firma, ktorá sa pozerá dopredu a nie dozadu. Najnovší Macbook Pro je jednoducho must-have, kto chce poriadnu mašinu na prácu a okrem toho vyzerať dobre.

macbook-pro-oled-concept3

foto: Martin Hajek

5. Internet vecí? Internet všetkého!

Internet sa dostáva tam, kde by si to 2 roky dozadu absolútne nečakal. Aj keď ľudia sú v zavádzaní inteligentných vychytávok do domu stále opatrní, ty môžeš byť o krok napred. Svetlá, klimatizácia, zabezpečenie či elektronika, to všetko budeš môcť ovládať v jedinej aplikácii. Či už cez Google Connected Home alebo Apple HomeKit, na trhu sú stovky produktov, ktoré s nimi dokonale spolupracujú a tvoj domov premenia na trendy a štýlové miesto. Napríklad žiarovky Philips Hue, zámky Schlage, termostaty Honeywell či Nest, ktorá vyrába aj inteligentné kamery. A to všetko prepojíš napr. asistentom Google Home, ktorý ti prehrá aj tvoju obľúbenú hudbu zo Spotify.

googlehome-ed

foto: Google

Kto chce trendy udávať, musí byť vždy krok napred. Ľudia čakajú, kým sa niekto prvý odváži a radi potom nasledujú. Buď v roku 2017 ten, kto cestu ukazuje, nie nasleduje. Pretože svet nepatrí tým, ktorí kopírujú kroky iných. Svet patrí tým, ktorí ukazujú cestu a veľké veci tvoria.

titulná foto: REGIONPLZEN.CZ/Autocar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech