5 príbehov inšpiratívnych Slovákov, ktoré vás v roku 2019 bavili najviac | Bez výhovoriek

  • Draho Piok počas roka 2019 privítal v jeho relácii Bez výhovoriek desiatky zaujímavých hostí
  • Do štúdia Startitup prijalo pozvanie množstvo známych osobností, ale aj bežných ľudí
  • Ich životné či podnikateľské príbehy môže byť inšpiráciou pre nás všetkých
  • Príbehy týchto piatich vás v roku 2019 zaujali absolútne najviac
Startitup
  • Draho Piok počas roka 2019 privítal v jeho relácii Bez výhovoriek desiatky zaujímavých hostí
  • Do štúdia Startitup prijalo pozvanie množstvo známych osobností, ale aj bežných ľudí
  • Ich životné či podnikateľské príbehy môže byť inšpiráciou pre nás všetkých
  • Príbehy týchto piatich vás v roku 2019 zaujali absolútne najviac

Etický hacker: Prelepovať si webkameru? Je to úplne zbytočné

V štúdiu Bez výhovoriek sme privítali aj hosťa s profesiou, o ktorej veľa ľudí ani len netuší, že existuje. Martin Orem je etický hacker. Taktiež  je spoluzakladateľom firmy Binary House, ktorá sa tejto činnosti venuje.

Na zákazku vedia preveriť IT bezpečnosť firmy, aké má ich infraštruktúra slabiny a navrhnúť lepšiu ochranu.  S Maťom sme sa porozprávali aj o tom, aké heslo bolo preňho najľahšie prelomiť, ako má vyzerať to silné a či vôbec má nejaký zmysel si prelepovať webkameru.

Chcem, aby naši zamestnanci mali nadštandardné platy. Také ako v USA

Začali ako mála slovenská firma a dnes patria k najlepším na svete. Lukáš Horák je CEO spoločnosti Platform, ktorá pracuje alebo pracovala na projektoch pre Apple, Spotify či Hot Wheels.

V rozhovore nám prezradil, čo je dôležité pri práci v Spojených štátoch amerických, ako preraziť na trhu a ako začať úspešne podnikať. Najdôležitejšie je od začiatku myslieť na príjem firmy. Lukáš si však rovnako cení aj svojich zamestnancov a rád ich bude hodnotiť rovnako dobre ako v USA. 

Šéfkuchár najlepšej reštaurácie na Slovensku: Toto by mali všetci vyškrtnúť z ponuky

Hosťom v Bez Výhovoriek bol aj šéfkuchár reštaurácie UFO Jozef Masarovič, ktorý varí na vyhliadkovej veži nad Dunajom. Pod jeho vedením získalo UFO ocenenie Reštaurácia roka.

Aká je úroveň slovenských gastro škôl a čo je podľa Jozefa najlepšia lekcia? Draho sa pýtal aj na kvalitu potravín a ako je na tom Slovensko v porovnaní s Rakúskom. Sú potraviny u našich západných susedov kvalitnejšie, alebo je to len hoax?  Šéfkuchár z UFO má na to jasný názor. Dostáva niekedy za svoju prácu sprepitné? Dozvieš sa tiež, aké sú trendy v gastro svete, ale tiež aj to, že drahé suroviny už nie sú to prvoradé. Sleduj, čo všetko Draho zistil.

Začínal ako obkladač kúpeľní. Dnes šéfuje značke Twinzz na Slovensku 

Attila Végh, Gábor Boráros, či Robo Vittek, tých všetkých spája značka Twinzz. Vieš, čo znamená a kto za ňou stojí? Drahomír Piok vyspovedal Petra Hubceja, ktorý na Slovensko priniesol módnu značku Twinzz a úspešne jej šéfuje. Peter prezradil svoj pútavý príbeh a aj všetko to, čo zažil, keď začínal v Anglicku.

Fero Joke: Kvôli tomu, že som gay, ma chceli na Slovensku aj biť

Je úprimný, má rád svoju prácu, kde pomáha potrebným ľudom a veľmi priateľský. Fero Joke, vlastným menom František Košarišťan, upútal pozornosť na Instagrame svojimi trefnými videami, a tak nesmel u nás v Bez výhovoriek chýbať. Opýtali sme sa na jeho biznis, orientáciu, ale aj na to či by si radšej vybral mesto alebo dedinu. Fero totiž pochádza z Oravy. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech