5 skvelých zdrojov pre ľudí pracujúcich na diaľku

  • Ak si remote worker alebo len tráviš časť zo svojho pracovného času mimo kanceláriu, tieto nástroje ti pomôžu nájsť si job, objaviť najlepšie mestá pre remote workerov či učiť sa a inšpirovať sa od ľudí, ktorí si v tomto spôsobe života vybudovali úspešnú kariéru.
levelsio-pic-720x480
  • Ak si remote worker alebo len tráviš časť zo svojho pracovného času mimo kanceláriu, tieto nástroje ti pomôžu nájsť si job, objaviť najlepšie mestá pre remote workerov či učiť sa a inšpirovať sa od ľudí, ktorí si v tomto spôsobe života vybudovali úspešnú kariéru.

Práca na diaľku je horúcou témou už niekoľko rokov, no máme pocit, že sa to teraz ešte viac zintenzívnilo. Stále viac spoločností dáva svojim zamestnancom možnosť pracovať na diaľku, niektoré sa dokonca zbavujú fyzických kancelárií, pretože ich vlastne ani nepotrebujú. Vzostupom platforiem ako Upwork, 99designs a Freelancer sa tomu ani niet čo diviť.

 

1. Nomad List

Objav tie najlepšie mestá pre prácu na cestách.

1-BAg2_MlxXV0Ev22KOHbYcw

foto: nomadlist.com

 

Ak hľadáš najlepšie miesta pre prácu na diaľku, ďalej nehľadaj. Nomad List začal ako crowdsourced spreadsheet, no časom sa stal miestom s viac ako 50 000 záznamami na viac ako 500 miest po celom svete.

Najlepšie na tom je, že NomadScore ranking sa mení denno denne vzhľadom na počasie, vlhkosť, rýchlosť internetu, menového kurzu – takže je hodnotenie vždy aktuálne.

 

2. Remote OK

Denný agregátor hromady jobov na diaľku.

1-LyZc0vErI9C8vwNd2t9JXA

foto: remoteok.io

 

Táto stránke je všetkým, čo by si si mohol priať od ostatných tohto typu. Remote OK je v podstate vyhľadávač, ktorý naťahuje dáta takmer všetkých remote jobov, ktoré sa na internete objavujú. Rozhranie je čisté, pekné a môžeš vyhľadávať v závislosti od typu práce, či platu.

Aj keď už teraz dostávaš miliardy newsletterov do inboxu, prihlás sa k odberu od Remote OK. Je to super zdroj ak zvažuješ túto cestu.

 

3. Remote Year

Rok cestovania a práce na diaľku.

1-vITpO0ohQd53W4xz4V44RA

foto: remoteyear.com

 

Remote Year vznikol v roku 2015, kedy vzal 75 profesionálov z celého sveta aby pracovali, cestovali a objavovali spolu po dobu jedného roka. Ak máš šťastie a staneš sa jedným vybraných, navšíviš 12 miest (v každom žiješ jeden mesiac), čo ti dáva možnosť naučiť sa čo najviac o komunite.

Program stojí 27 000 dolárov na celý rok, na žačiatku zaplatíš 5000 a potom 2000 každý mesiac. V cene sú cestovné náklady, ubytovanie, miesto na prácu so zodpovedajúcim internetom a hromada ďalších aktivít a eventov.

 

4. Workfrom

Objav, kde všade pracujú ľudia na diaľku v tvojom meste.

1-yUtPcye2EnoqSQjxcfwbmA

foto: workform.co

 

Už si niekedy prišiel do nového mesta a rozmýšľal, kde sú tie najlepšie miesta pre prácu na diaľku? Vyzerá to tak, že kamkoľvek ideš, vždy sa niečo nájde.

Je to ako Yelp, ale pre freelancerov a remote workerov. Nájdeš tam najlepšie podniky, coffee shopy, co-workingy, work-friendly miesta a pod.

 

5. Pajamas.io

Kolekcia rozhovorov s ľuďmi, čo pracujú na diaľku.

1-u3Ml2Hr3Z9Q2153vR2Gj_w

foto: pajamas.io

 

Aký je nápad za stránkou? To čo robia ľudia  ako svoju prácu sa rapídne mení a byť fyzicky prítomný v kancelárii je stále menej a menej potrebné. Tieto rozhovory sú s ľuďmi, ktorí sa rozhodli, že práca na diaľku je lepšia možnosť. Všetky sú naozaj hodné toho, aby ste si ich aspoň prescrollovali, pretože tam určite nájdete hromadu inšpirácie, rád a motivácie.

Zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: cloudfront.io

Najnovšie video

Najnovší podcast

Plavíš sa a na brehu horí ľudské telo, vedľa toho stojí krava. India je šialená

Najnovšie