55% zamestnávateľov prehodnotí tvoju žiadosť kvôli Facebooku

  • Až 93% zamestnávateľov využíva na informácie o kandidátoch sociálne siete.
1765952198_66d53f7d71_b
  • Až 93% zamestnávateľov využíva na informácie o kandidátoch sociálne siete.

Keďže konkurencia je stále tvrdšia, firmy potrebujú čoraz kvalitnejších ľudí. Stále viac preto investujú do procesu head huntingu. Majú stále nové taktiky a čoraz viac času venujú prieskumu kandidátov.

Čo to reálne znamená? Že svoje šance môžeš zničiť, to je každému jasné. No v skutočnosti si dobrým profilom vieš získať až 55% zamestnávateľov. Toľko z dotazovaných sa totiž priznalo, že už niekedy kvôli profilu svoje rozhodnutie zmenilo. Svoje profily na sociálnych sieťach si preto dôkladne spravuj a dávaj pozor, čo kto vidí. Nestačí sa zameriavať len na Linkedin, dôkladný zamestnávateľ si ťa preverí všade.

fb8714

 

Väčšinu by to zrejme nahnevalo, keby zistili, že práve kvôli Facebooku ich odmietli, je to predsa ich súkromie. Dáva to však zmysel. Vži sa do situácie head huntera a skús si zodpovedať, či ti záleží na tom, ako sa človek správa na sociálnej sieti, alebo nie. Za mňa je odpoveď určite áno. Je predsa pravdepodobné, že to o jeho osobe prezradí viac, ako klasické vlastnosti opísané v CV. Chcem predsa vedieť ako zapadne do tímu, o čo sa zaujíma, či nevyvoláva zbytočné konflikty. Základom úspešnej firmy je predsa kvalitný tím a základom kvalitného tímu sú kvalitní členovia.

 

Viac sa o prijímacích praktikách dozvieš v zaujímavej infografike od Jobvite:

Jobvite-Recruiting-Manual1

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech