6 filmov, ktoré by mal vidieť každý podnikateľ

  • Byť podnikateľom nie je ľahké. Sú dni, keď pracuješ aj 20 hodín. Sú dni, kedy nevládzeš a máš chuť sa na všetko vykašľať. Musíš mnohé obetovať a možno budeš bojovať aj o holé prežitie.
Screen Shot 2016-02-22 at 14.39.09
  • Byť podnikateľom nie je ľahké. Sú dni, keď pracuješ aj 20 hodín. Sú dni, kedy nevládzeš a máš chuť sa na všetko vykašľať. Musíš mnohé obetovať a možno budeš bojovať aj o holé prežitie.

Každý (nielen) podnikateľ by si však mal nájsť čas, kedy vypne. Kedy odloží prácu bokom, vyloží nohy a dobije energiu. Čo tak spojiť zábavu a oddych s načerpaním novej motivácie, ktorá je často tak potrebná? Nie je na to lepší nástroj, ako dobrý film.

Toto je môj subjektívny výber 6 filmov, ktoré by si mal pozrieť každý podnikateľ:

 

1. Sociálna sieť

Toto si určite nečakal, čo? Film z roku 2010 sa stal trhákom – veď Facebook všetci milovali a stále milujú. Každý chcel vedieť, ako ten Facebook vlastne vznikol. Je síce pravda, že mnoho vecí vo filme bolo prehnaných, je to však skvelá ukážka toho, čo obnáša úspech a vybudovanie úspešného startupu. Priprav sa na podrazákov, tvrdú prácu aj pokušenia.

 

2. Rocky

Je jedno, ktorého Rockyho si pozrieš, ideálne všetkých sedem plus najnovšie pokračovanie Creed. Každý jeden film motivuje, každý jeden film ťa naučí, čo to znamená nevzdať sa a ako sa tvrdou drinou môžeš dostať kamkoľvek, nech už si na tom na začiatku akokoľvek.

 

3. Pursuit of Happiness

Jeden z emočne najsilnejších filmov na zozname. Príbeh založený na skutočnej udalosti, kde bojuje Chris so svojim synom o prežitie a napriek obrovským prekážkam stále tvrdo pracuje na dosiahnutí svojho sna – jedno oko nezostalo suché. Aj keď bol Chris na ulici, ani vtedy sa nevzdal, napokon to dokázal a založil Gartner Rich & Co, jednu z najväčších maklérskych firiem súčasnoti.

4. Pirates of Silicon Valley

Pôvodne televízny film si až s odstupom času získal popularitu, akú si zaslúži. Snímok natočený dokumentárnym štýlom mapuje začiatky dvoch najväčších osobností Silicon Valley – Billa Gatesa a dnes už nebohého Stevea Jobsa. Obaja sú mužmi, od ktorých sa všetci snažíme niečo zobrať a tento film ponúka hneď niekoľko veľmi užitočných náhľadov do ich životov.

 

5. Startup Kids

Dokument, ktorý prvýkrát vzbudil môj záujem o startupovú scénu. Bol som prvák na vysokej, plná hlava ideálov a snov, hrozne som túžil vytvoriť niečo veľké. Vtedy u nás premietali snímok dvojice dievčat z Islandu, kde vystupovali mladí zakladatelia spoločností ako Vimeo, Dropbox či Soundcloud.

 

6. The Big Short

Horúca novinka, ktorá je v kinách len od januára tohoto roka. Príbeh o štyroch outsideroch, ktorí si dali dve a dve dokopy a vďaka kríze v roku 2008 rozprávkovo zbohatli. Film podobný Vlkovi z Wall Street ponúka náhľad do života finančníkov ako žiadny iný.

Zdroj: autor, titulná foto: switchtheshift

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech