6 osobností, ktoré to robia po starom

  • Existujú ešte ľudia, ktorí „to“ robia po starom, bez technológií? Niekoľko sme ich našli.
image_1392674666.jpeg
  • Existujú ešte ľudia, ktorí „to“ robia po starom, bez technológií? Niekoľko sme ich našli.

Dnes uverejnil Mashable článok s názvom „Technostalgia: 20 hmlistých spomienok na osobnú výpočtovú techniku“. Veľmi dobre som si pamätal ten pripájací tón na internet. Nebolo to predsa až tak dávno. Pritom technológie sa veľmi zmenili. Počítače nosíme so sebou v podobe smartfónov, brainstormujeme cez počítače a všetko máme prístupné v „oblakoch“ odkiaľkoľvek. Zamyslel som sa, či existujú ešte ľudia, ktorí „to“ robia po starom, bez technológií. Niekoľko som ich našiel.

 

Quentin Tarantino

Majster krvavých scén a akcie si pravidelne kupuje zošit a pero. Tam zapisuje svoje najnovšie scenáre, tam ich škrtá a prepisuje. V jeho prípade ide naozaj o krvopotnú prácu. Tá však stojí za to.

 

George R.R. Martin

Martin je autor v súčasnosti najpopulárnejšej stredovekej ságy, v ktorej je niekedy viac mŕtvych ako živých – Game of Thrones. Musíme priznať, že tento človek počítač používa. Ide však o starý DOS s textovým editorom Wordstar 4.0. Sám autor sa v jednom blogposte nazval dinosaurom z 20. storočia.

 

Prince

Americký multiinštrumentalista, spevák a skladateľ považuje internet za módnu vlnu, ktorá opadne a prirovnáva ju k rozruchu okolo MTV. Svoje albumy vydáva len ako CD, na stiahnutie cez iTunes ich nenájdete. „Len vám zapĺňajú (počítače a digitálne vychytávky – pozn.autora) hlavu číslami a to pre vás určite nie je dobré,“ povedal raz Prince.

 

Warren Buffett

Predvídavý investor a CEO Berkshire Hathaway nemá na svojom pracovnom stole počítač. Vyhýba sa aj investíciám do technologických spoločností. Prasknutie dot com bubliny mu možno dalo čiastočne za pravdu. No s nástupom novej generácie technologických spoločností ako bol Apple, Google alebo Facebook aj on zmenil názor. V roku 2011 kúpil akcie spoločnosti IBM. Mimo práce dokáže stráviť na internete hodiny – hráva bridge online.

 

Angelina Jolie

Svetoznáma americká herečka a bojovníčka za práva detí veľmi nemusí online nakupovanie. Raz to skúšala aj s Bradom Pittom na Amazon-e. Neúspešne. Asi po hodine ho zavrela celá zmätená z mnohých informácií a linkov. Bolo tam priveľa rôznych „ciest“. „Radšej zostanem pri katalógoch,“ komentovala Angelina.

 

Andrej Babiš

Súčasný minister financií v českej vláde a majiteľ Agrofertu nie je veľkým priateľom počítačov. Radšej má po ruke diár a pero. Ako 736. najbohatšieho človeka sveta (podľa Forbes) ho to však nemusí veľmi trápiť. „Na to má lidi“, ako sa hovorí.

 

Ako ste mohli vidieť, v dnešnom svete sa dá fungovaťaj po starom. Otázka ale znie – dokedy. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech