6 slovenských umelcov, ktorých sa oplatí sledovať na Instagrame

  • Slovensko sa len tak hemží šikovnými ľudmi a Instagram samozrejme tiež
  • Nechaj sa inšpirovať a motivovať tými najlepšími
  • V článku ti ukážeme ďalšie zhrnutie šikovných Slovákov a Sloveniek z Instagramu
instagramy
Instagram @pat_koysova / @ivanabelianska
  • Slovensko sa len tak hemží šikovnými ľudmi a Instagram samozrejme tiež
  • Nechaj sa inšpirovať a motivovať tými najlepšími
  • V článku ti ukážeme ďalšie zhrnutie šikovných Slovákov a Sloveniek z Instagramu

Patrícia Koyšová

Paťa tvorí nádherné abstraktné obrazy, ktoré ti doslova vyrazia dych. Ak sa venuješ maľbe alebo sa výtvarnému umeniu chceš začať venovať, určite dal Pati follow, poriadne ťa nakopne k tvorbe. Okrem svojich diel zdieľa aj zaujímavý pohľad umelca na svet, zachytený na výborných fotografiách.

Nora a Jakub Čaprnka

Nora a Jakub sú davaja fotografi, ktorí okrem toho, že sú pár, sú aj kolegovia. Vyhľadávaná dvojca fotografov, ktorá spolupracuje s viacerými slovenskými projektmi. Fotia od svadieb, cez eventy a produktovky skoro všetko, a fotia to naozaj dobre.

 

Alica Kucharovič

Naozaj namakaná dáma, ktorá sa venuje ilustrácii a animácii. Asi najviac ju charakterizuje spolupráca so značkou Retart, pre ktorú nedávno vytvorila tieto cool peňaženky. Na instagrame zdieľa nielen pekné momenty osobného života, ale aj pozadie tvorby rôznych ilustrácií.

Ivana Palečková

Ivana je ďalším dôkazom, že grafickému dizajnu sa rozumie aj nežné pohlavie. Táto dáma sa venuje prevažne tvorbe vizuálnych identít, plagátov a tiež sa venuje aj nekomerčnej fotografii.

Ivana Belianska

Aj túto Ivanu sme tu mali v poslednej dobe viackrát, no jej instagram sa naozaj oplatí sledovať. Ivana je nielen umelec telom aj dušou, ale je aj sama o sebe veľmi inšpiratívny človek.

View this post on Instagram

Mgr.Art. 🌊

A post shared by Ivana Belianska (@ivanabelianska) on

View this post on Instagram

(SK) Do Nórska som sa zamilovala úplne nečakane. Vzduch, ktorý je sviežejší ako nový album Jay-Z-ho a príroda tak krásna, že si chcete len sadnúť na okraj skaly a počkať tam na vlastnú smrť. Nič iné už totiž nepotrebujete. Kjeragbolten sa nachádza v oblasti Lysefjordu, ktorá je jednou z turisticky najnavštevovanejších oblastí v Nórsku. Je to MEGA geomorfologická hračka prírody pod vrcholom kopca Kjerag. Ide o niekoľkotonový okrúhly balvan, ktorý je zaseknutý v štrbine medzi dvoma útesmi a je súčasťou môjho wishlistu na budúci rok.🌲 Veľmi si cením, že máte o grafiky záujem a k nasledujúcim štyrom objednávkam vám pribalím toto nórske šťastie vytlačené na nepálskom ručne robenom papieri.🌷 Pekný večer:) (EN) Few years ago I acidentally fell in love with a Norway. Air, that is more fresh than Jay-Z´s new album and nature so raw and beautiful, that you wanna just sit down on the top of mountain and wait there till the death. Kjeragbolten is huge rock stucked in the middle of two reefs. It is located in Lysefjord, which is one of the favorite spots for tourism in Norway. I have this pleasure in my wishlist and I hope I will get there ASAP.💃 Honestly, I am very happy for prints I gave to you. I prepared four handmame prints printed on nepal paper of Kjeragbolten for the next four orders for free. Have a nice evening.🏕️ #kjeragbolten #kjerag #explorenorway #dnescestujem #dnesnosim #linocut #printmaker #printmaking #im_printed #get_imprinted #justprintmaking #travelmore #printing #

A post shared by Ivana Belianska (@ivanabelianska) on

Milan Vagač

A aby sme tu nemali len samé ženy, pridávame jedného zo šikovných slovákov. Milan sa venuje maľbe a výtvarnému umeniu, ktorého zákulisie nájdeš aj na jeho instagramovom profile. Ak ti je blízky abstrakt a línie, určite si prídeš na svoje.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech