6 Tipov ako dať najlepší Pitch!

  • Žijeme vo svete, kde jedno slovo môže znamenať rozdiel medzi úspechom a neúspechom.
image_1392216620.jpeg
  • Žijeme vo svete, kde jedno slovo môže znamenať rozdiel medzi úspechom a neúspechom.

Správne pitchovanie tvojho produktu znamená v tomto startupovom svete všetko. Je takmer rovnako dôležité ako samotná tvorba produktu. Ak tí správni hráči (angels, venture investori, …) nepochopia, o čom tvoj produkt vôbec je, môžeš sa spolahnúť, že to budeš mať s prvými usermi v ostrej prevádzke veľmi ťažké.

Musíš byť pripravený pitchovať svoj produkt kedykoľvek a kdekoľvek. Nikdy nevieš, kde môžeš stretnúť tu pravú osobu (investora, žurnalistu), ktorá môže ovplyvniť osud tvojho startupu.

Veci, na ktoré netreba zabúdať

Nabudúce, keď budeš pitchovať svoj startup, určite mysli na tieto tipy:

  1. Vždy maj svoj Elevator pitch pripravený. Tak ako sa pripravuješ, keď ideš na dôležité stretnutie, buď pripravený na náhodne stretnutie. Napíš si 30 sekundový výstup, ktorý najlepšie vystihuje tvoj produkt. Opakuj, opakuj a ešte raz opakuj. Len tak sa ho naučíš dobre. Potom aj 30 sekúnd sa ti bude zdať veľa. 
  2. Buď krátky, veľmi krátky a výstižný. Nezabudni, že ľudia, ktorým pitchuješ, počujú denne stovky takých ako si ty. Dostaň sa rýchlo k podstate a zaujmi ich.
  3. Využi všetky svoje výhody, ktoré máš v arzenáli na to, aby si ich zaujal. Odprezentuj len to, čo ich môže skutočne zaujímať. Toto nie je moment kedy si môžes dovoliť byť hanblivý, väčšinou dostaneš iba jednu možnosť.
  4. Porozprávaj príbeh, nezabudni že produkty nie sú fičúry. Produkty sú stelesnením potrieb a inovácií. 30 sekúnd určite nevyuži na opis technických špecifikácii svojho produktu, ale na porozprávanie príbehu o produkte.
  5. Neváhaj pomenovať svoju konkurenciu, ktorá má podobný produkt. Pomôže ti to odlíšiť seba a svoj produkt od konkurencie, vyzdvihnúť jeho prednosti a konkurenčnú výhodu. Pokiaľ robíš na podobnej aplikácií akou je Snapchat, neboj sa to pomenovať. Títo ľudia neradi počúvajú omáčky, ktoré nie sú vecné. 
  6. Zanechaj dojem. Buď vtipný, kreatívny, jednoducho iný ako všetci ostatní. Pokojne príď na bicykli, korčuliach alebo po rukách. Podstatné je aby si zapôsobil a bol zapamätaný.

A TERAZ JE ČAS ZOBRAŤ PERO DO RUKY A ZAČAŤ PITCHOVAŤ! :)

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech