7 najväčších oznámení Microsoftu na E3 2016

  • Kto by pred tromi rokmi čakal, že najväčšou novinkou od Microsoftu z akcie E3 2016 bude nie jedna nová konzola, ale rovno dve nové konzoly.
E3-2016-image2
  • Kto by pred tromi rokmi čakal, že najväčšou novinkou od Microsoftu z akcie E3 2016 bude nie jedna nová konzola, ale rovno dve nové konzoly.

Xbox One S a Project Scorpio boli tým najväčším na E3, ktorý podčiarkol nový smer Microsoftu – cieľavedomý posun od zamerania na zábavu a médiá k videohrám. Microsoft si predstavuje budúcnosť, v ktorej môžu byť Xbox hry hrané na konzolách, počítačoch, mobilných zariadeniach, alebo čomkoľvek inom, čo sa objaví v budúcnosti.  Vízia Microsoftu pre budúcnosť hier je tak veľká, že je takmer ľahké prehliadnuť hry vyrábané v súčasnosti. Spoločnosť poskytla bližšie pohľady na rad vyhlásených titulov – Recore, Halo Wars 2 a Gears of War 4 – a oficiálne oznámila pokračovania pre State of Decay a Forza Horizon.

Microsoft v nasledujúcich dvoch rokoch vydá dve nové konzoly: Xbox One S a Project Scorpio

Microsoft vypálil prvý výstrel v novom druhu konzolovej vojny. Očakáva sa, že Sony v blízkej budúcnosti oznámi aktualizované, silnejšie PlayStation 4, ale dnes ráno Microsoft odhalil svoj vlastný plán. Alebo by bolo lepšie povedať plány?

Xbox One S bude k dispozícii tento rok v auguste a je tradičným zlepšením hernej konzoly uprostred jej životného cyklu: tenší a menší, s väčším harddiskom, pekným lakom, a hrsťou drobných vnútorných vylepšení. Ale na jeseň 2017 Microsoft vydá niečo iné. Nazvaná Project Scorpio, bude nová konzola schopná zobrazovať hry v 4k rozlíšení a sprostredkúvať zážitky vo virtuálnej realite. Ale na rozdiel od úplne novej konzoly bude Project Scorpio začiatkom iniciatívy Microsoftu predĺžiť životný cyklus konzoly – alebo aspoň jej hier – na neurčito. V tejto teoretickej budúcnosti Microsoft síce bude vydávať nový a lepší hardvér, ale staré Xbox One hry budú na ňom stále podporované.

Xbox Play Anywhere chce, aby si sa hral kdekoľvek

Väčšinu nastávajúcich hier vyvinutých alebo zverejnených Microsoftom bude možné hrať na Xbox One aj Windows 10. Takže ak si kúpiš hru na Xbox One, budeš ju môcť hrať na PC. Môžeš ju začať na počítači s Windowsom a dokončiť ju v obývačke na Xbox One. Recore, Forza Horizon 3 a Halo Wars 2 budú jedny z prvých titulov využívajúcich túto funkčnosť.

Prezident Xboxu, Phil Spencer porovnáva túto všadeprítomnosť s Netflixom. Najväčšou ambíciou je, že jedného dňa budú Microsoft hry k dispozícii všade tam, kde by sme ich chceli: na počítači, smartfóne, telke, VR headsete, alebo hocijakej technológií, ktorá sa objaví v tomto desaťročí.

4e1c3dfed2aa0756871e1b0d397b5

foto: alvinet.com

Xbox Live dostal “kluby”

„Kluby“ sú perzistentné skupiny priateľov z Xbox Live, ktoré existujú aj mimo Xbox One. Namiesto vytvárania novej skupinky pri každej hre je klub v podstate hlasový a textový chat, do ktorého môžeš vstúpiť alebo z neho vystúpiť podľa ľubovôle. Textový chat sa neobmedzuje iba na konzolu, bude k dispozícii na PC a tiež v mobilnej aplikácií Xbox Live.

State of Decay 2 existuje, je väčší, krajší a má multiplayer

Vysoko ambiciózny State of Decay vždy vyzeral, ako len test pre veľkorozpočtové pokračovanie. Teraz máme prvý pohľad na krok do toho, čo zdá sa rozmúti vody. State of Decay 2 spája vymakanú grafiku s multiplayerom.

Recore stále existuje

V minulom roku Microsoft krátkym cinematickým trailerom oznámil Recore. A potom už nič. Žiadne screenshoty. Žiadny gameplay. Proste nič. Zdá sa však, že tvorcovia hry toho počas mediálneho výpadku stihli naozaj veľa. Sčasti vyvinutý ľudmi, ktorí aktualizovali Metroid pre Nintendo, Recore vyzerá, že má podobnú atmosféru „preskúmaj svet, nájdi nové nástroje, odhaľ tajomstvá.“

Forza Horizon 3 a Gears of War 4 lákajú fanúšikov

Pre Gears of War 4 Microsoft najal dlhoročného producenta séria, Roda Fergussona. Výsledkom tohto rozhodnutia je hra Gears of War, ktorá vyzerá že zapadne do série, určite viac než Gears of War: Judgement z roku 2013.

Forza Horizon 3 tiež vyzerá ako ambiciózne, pestré pokračovanie série, ktorá sa v tichosti stala jedným z najlepších zážitkov na Xbox One.

Halo Wars 2 beta je odo dnes hrateľná

Halo Wars 2 bude vydané až vo februári 2017, ale Microsoft oznámil, že beta začína dnes. Ide o súčasť nového trendu, v ktorom vydavatelia dávajú fanúšikom niečo vyskúšať ihneď, počas toho ako čakajú, aby sa sľuby z E3 počas najbližších mesiacov alebo rokov stali realitou.

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: blogs.windows.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech