7 slovenských IT kurzov, vďaka ktorým výrazne stúpne tvoja hodnota na trhu práce

 • Na Slovensku je v ponuke len pár online kurzov, ktoré ťa pripravia na konkrétnu pracovnú pozíciu v oblasti IT
 • Medzi tie najžiadanejšie patria kurzy ponúkané na platforme IT v kurze, ktoré ti ponúkame aj v dnešnom článku
 • 90 % ich absolventov si našlo zamestnanie na dobre platených pozíciách
luz
pexels.com
 • Na Slovensku je v ponuke len pár online kurzov, ktoré ťa pripravia na konkrétnu pracovnú pozíciu v oblasti IT
 • Medzi tie najžiadanejšie patria kurzy ponúkané na platforme IT v kurze, ktoré ti ponúkame aj v dnešnom článku
 • 90 % ich absolventov si našlo zamestnanie na dobre platených pozíciách

Slovenské školstvo podľa odborníkov nie je momentálne schopné škálovať svoje osnovy podľa reálnych potrieb v IT sfére. Aj preto vzniká čoraz viac online kurzov, vďaka ktorým môžeš zahviezdiť v IT alebo sa dokonca rekvalifikovať. 

Štatistiky potvrdzujú, že v súčasnosti absolventi IT škôl či kurzov  „profitujú“ z nedostatku ľudí na trhu práce. Prieskum portálu Profesia.sk ukázal, že firmy na Slovensku mali v roku 2017 najväčší záujem práve o absolventov odborov spojených s  informatikou. Jeden životopis takéhoto uchádzača si pozrelo v  priemere takmer 8 zamestnávateľov. Aj preto vzniká čoraz viac online kurzov, vďaka ktorým môžeš zahviezdiť v IT alebo sa dokonca rekvalifikovať.

zdroj: profesia.sk

Možno si už počul o vzdelávacej platforme IT v kurze, vďaka ktorej už nemusíš byť len užívateľom nových technológií, ale aj ich tvorcom. V ponuke majú  hneď niekoľko online kurzov, ktoré ťa pripravia na konkrétnu pracovnú pozíciu v oblasti IT.

zdroj: pexels.com

A že sa o IT oplatí zaujímať svedčí aj to, že najlepšie platené pracovné ponuky na Slovensku sú práve z IT sféry. Prvú päťku najlepšie platených povolaní tvorí ešte pilot, advokát, IT projektový manažér a daňový poradca.

zdroj: profesia.sk

„Keď sa pozrieme na najlepšie platené pozície mimo vrcholového manažmentu, na prvom mieste je IT povolanie. Priemerný základný plat IT architekta je 2889 eur v hrubom, čo je a ž o 179 percenta viac ako celoslovenská priemerná mzda,” potvrdili odborníci z portálu Profesia.sk.

Ak si pri slovnom spojení informačné technológie predstavíš len tichých geekov sediacich hodiny za počítačom, mal by si svoj názor prehodnotiť. Čoraz väčší záujem o IT je aj zo strany nežnejšieho pohlavia. Aj preto IT v kurze pripravilo vzdelávací program Ženy v (IT) kurze, ktorý je šitý na mieru ženám, ktoré chcú naštartovať vysnívanú kariéru.

V ponuke sú tieto vzdelávacie programy:

 • Tester softvérových aplikácií
 • Front-End Developer
 • Java Developer Junior
 • C# Developer Junior
 • Office špecialista
 • Základy nemeckého jazyka
 • Ženy v (IT) kurze

Ide o intenzívnejšiu formu vzdelávacích programov v trvaní 5 mesiacov, pričom na štúdium potrebuješ 3 hodiny denne v ľubovoľnom čase. Ak všetko úspešne absolvuješ a ukážeš svoj talent ítečkára, čaká ťa aj hodnotná stáž v rôznych IT spoločnostiach, napríklad aj v takej progresívnej firme akou je Accenture alebo T-Systems. Šikovní absolventi dostanú hneď aj pracovnú ponuku.

Ak sú tvoje ambície vyššie ako úspešne absolvovať len jeden vzdelavací program, môžeš ďalej v štúdiu pokračovať, dokonca aj popri zamestnaní. METIS academy ti ponúka alternatívu k štúdiu na vysokej škole. Za extrémne krátky čas, po absolvovaní piatich päťmesačných vzdelávacích programov sa staneš certifikovaným SW inžinierom. Ak budeš informatikom, ktorý si vycibrí aj svoju nemčinu, automaticky sa na trhu stávaš nedostatkovým tovarom, ktorý nebude mať problém zamestnať sa aj za 8-tisíc eur mesačne.

Financovanie nebude problém

Cena 5-mesačných vzdelávacích programov sa začína na 1790 eur. V IT v kurze si však veria natoľko, že sú ochotní požičať ti financie na absolvovanie vzdelávacieho programu. Kto nemá príjem, tomu je poskytnutá bezúročná pôžička, ktorú študent začne splácať až potom ako sa zamestná v IT. Školné však môže splácať aj postupne počas štúdia.

zdroj: pexels.com

„Nevzdelávame naraz stovky študentov, ale desiatky odhodlaných a presvedčených o tom, že chcú pracovať v IT, uvedomujúc si, že čas sú peniaze,“ hovorí na margo preferencie uchádzačov tím IT v kurze.

Autori IT v kurze odvážne tvrdia, že po absolvovaní vzdelávacieho programu sa čistý príjem absolventa zvýši o viac ako 300 eur, preto je minimálna mesačná splátka školného pod touto úrovňou. Keďže nástupné platy ítečkárov sú nad 1400 eur, pre absolventov nie je obtiažne školné v priebehu niekoľkých mesiacov po zamestnaní vrátiť. Dôležité je spomenúť, že cena vzdelávacích programov je naozaj zlomková v porovnaní s platovým zvýšením počas celého produktívneho života, ktoré predstavuje cenu bytu alebo aj rodinného domu.

Priebeh kurzov

Počas piatich mesiacov štúdia získaš teoretické poznatky ale aj praktické skúsenosti, keďže budeš plniť rôzne úlohy. Od teoretickej prípravy a praktických cvičení až po komplexné projekty z reálneho života. Zadania, ktoré simulujú skutočnú pracovnú činnosť, môžeš plniť v ľubovoľnom čase počas dňa, dva až trikrát týždenne sa však budeš zúčastňovať webinárov a konzultácií s lektorom vo zvolenom čase.

Tento štýl výučby si môžeš predstaviť ako videohovor cez Skype. Webináre a konzultácie totižto prebiehajú podobne, len s tým rozdielom, že so študentami je v spojení lektor, ktorý zdieľa svoju obrazovku a názorne ukazuje, o čom hovorí.

Počas webinára a konzultácie tak máš možnosť o jednotlivých témach diskutovať alebo si písať cez chat. Potrebuješ iba pripojenie na internet, počítač a slúchadlá. Študuješ pohodlne z domu, z práce alebo z kaviarne. Okrem odbornej časti vzdelávania zameranej na konkrétnu pracovnú pozíciu absolvuješ aj všeobecnú odbornú časť, školenie mäkkých zručností a prípravu na pracovný pohovor.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech