9 unikátnych miest na Slovensku, kde sa okúpeš zadarmo a uprostred prírody

  • Leto sa pomaly, ale isto blíži a ty už možno rozmýšľaš nad tým, že by si už mal začať pracovať na postave do plaviek
  • Kde sa však dá na Slovensku okúpať a užiť si slnko bez toho, aby si za jeden deň zaplatil desiatky eur?
  • V krajine máme mnoho krásnych prírodných miest, kde zažiješ rovnaké množstvo zábavy ako na kúpalisku, no celkom zadarmo
benatina
Instagram.com (saso_volajuc_do_tmy)
  • Leto sa pomaly, ale isto blíži a ty už možno rozmýšľaš nad tým, že by si už mal začať pracovať na postave do plaviek
  • Kde sa však dá na Slovensku okúpať a užiť si slnko bez toho, aby si za jeden deň zaplatil desiatky eur?
  • V krajine máme mnoho krásnych prírodných miest, kde zažiješ rovnaké množstvo zábavy ako na kúpalisku, no celkom zadarmo

Beňatinské jazero

Ak sa rozhodnete navštíviť jazero Beňatina a vidieť jeho krásu na vlastné oči, naskytne sa vám pohľad, ktorý pripomína scenériu z filmu. Na Slovensku je to síce pomerne neznáma lokalita, no turistom a nadšencom prírodných krás má veru čo ponúknuť. Malé travertínové jazierko Beňatina je skutočný slovenský unikát. Táto prírodná pamiatka sa nachádza v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce. Kedysi sa tam nachádzal travertínový lom, no zaplavila ho spodná voda. Tá vytvorila nádherné tyrkysové jazierko, vďaka čomu ho mnohí volajú malé Chorvátsko, pretože svojou farbou pripomína známe Plitvické jazerá. Voda v jazere je síce studená, no veľmi čistá a na vlastné riziko sa v nej môžete pokojne okúpať. Viac o Beňatinskom jazere sa dozviete v našom staršom článku.

 

Very nice day with friends ❤️💕❤️💕

Príspevok, ktorý zdieľa Matiščáková (@petronelis01),

Šútovské jazero

Miesto nabité westernovou atmosférou, ktoré mnohým pripomína známe scény z filmov Winnetou. Šútovské jazero je vyhľadávanou rekreačnou oblasťou. V prípade, že budete chcieť toto miesto navštíviť, vydajte sa cestou medzi Ružomberkom a Martinom. Rozhodne to neminiete. Nádherný tyrkysový odtieň tohto jazera vás uchváti. Vzhľadom na polohu tohto jazera čakajte, že voda býva aj teplých letných mesiacoch chladnejšia. Šútovské jazero nezabudlo ani na nudistov a aj tí si tu nájdu svoju pláž, kde môžu relaxovať v Adamovovom a Evinom rúchu. Ak sa na Šútovské jazero vyberiete, neobíďte ani známy Šútovský vodopád, o ktorom sme vám písali v minulosti.

Kaďa v Liptovskom Jáne

Neďaleko malebnej obce Liptovský Ján môžete natrafiť na jednu z miestnych rarít. Prírodný kráter s dobudovaným bazénom, v ktorom vyviera liečivá geotermálna voda. V tunajších kúpeloch sa môžete zadarmo okúpať a vychutnať si perličkový kúpeľ pod holým nebom. Voda ma príjemných 20°C, vďaka čomu si môžete tento zážitok vychutnávať aj v ešte stále pomerne chladných jarných mesiacoch.

Kalameny

Termálny prameň priamo v lese, kde sa môžete okúpať aj v zime, leží hneď za rohom na strednom Slovensku. Žiadne ploty, žiadna platba, len vy, horúca voda a všade vôkol krásna slovenská príroda. Nemusíte cestovať za krásou do zahraničia, všetko je tu. Nájdete ho za dedinkou Kalameny, v okrese Ružomberok a z dediny vás k nemu dovedú navigačné a informačné tabule. Ak prichádzate z ďaleka, miestni ľudia v dedine vás radi za lacný peniaz ubytujú. Toto miesto môžete využiť ešte predtým, ako začnú panovať letné teploty. Voda tu má totiž až 33°C. Viac informácií o tejto zaujímavej lokalite nájdete v našom staršom článku.

Untitled

Kolpašské jazerá

Obľúbenými prírodným kúpaliskami na strednom Slovensku sú banícke tajchy. Kolpašské jazerá sa nachádzajú v obci Banský Studenec. V súčasnosti sú tieto jazerá čoraz viac vyhľadávané turistami pre ich kvalitnú vodu a príjemné prostredie. Voda v nich patrí k najteplejším, aké sa dajú v okrese Banská Štiavnica nájsť. V menšom jazere sa tiež prevádzkuje rybolov, väčšie slúži najmä rekreantom na kúpanie.

Klinger

Ďalším z obľúbených štiavnických tajchov, kde sa môžete zadarmo okúpať, je Klinger. Nachádza sa len malý kúsok od centra Banskej Štiavnice a patrí medzi najkrajšie tajchy v okolí. Klinger bol postavený v 18. storočí a slúžil na pohon ťažných a čerpacích strojov v baníckych šachtách. Dnes je obľúbeným miestom na relax a plávanie.

klinger

Palcmanská Maša

Ak sa cez leto chystáte aj do jedného z najkrajších národných parkov Slovenska – Slovenského Raja určite by ste nemali obísť ani príjemné a svieže osvieženie na Palcmanskej Maši. Vodná nádrž vznikla na rieke Hnilec kvôli regulácii vodného stavu rieky a potreby elektrárne v Dobšinej. Palcmanská Maša sa však stala aj centrom cestovného ruchu. Dnes sa tu môžete zadarmo osviežiť v údajne najchladnejšej vodnej nádrži v celej našej krajine.

_DSC0080

Sĺňava

Medzi obcou Drahovce a Piešťanami nájdete ďalšie miesto, kde si slnko a vodu užijete celkom zadarmo. Sĺňava je najväčšou a najvyhľadávanejšou vodnou nádržou v okolí, ktorá vám počas roka garantuje veľké množstvo slnečných dní. Práve preto dostala taký názov, aký má. Na pobreží nádrže nájdete mnoho reštaurácií, stánkov s rýchlym občerstvením a niekoľko možností na ubytovanie. V strede nádrže sa nachádza aj prírodná rezervácia Vtáčí ostrov, ktorý je hniezdiskom niekoľkých vzácnych druhov vtákov.

 

p e r f e c t i o n ~ 🌅

Príspevok, ktorý zdieľa Andrea Jastrábová (@annddrejka),

Byšta

V blízkosti východoslovenskej obce Byšta nájdete jazero, ktoré bolo v minulosti vyhľadávaným centrom letnej rekreácie. Dnes tu stoja už len opustené priestory, ktoré pomaly chátrajú. Jazero sa však nezmenilo a okúpať sa v ňom na vlastné riziko môžete aj dnes. Komu prírodná voda nechutí, môže si to namieriť do termálnych kúpeľov Byšta, kde to však zadarmo určite nebude.

 

#bysta #kupelebysta #koniecsveta #leto2017 #jazero #summer2017 #zapadslnka #obloha

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Kover (@ondrej8585),

Zdroj: interez.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech