Polícia varuje pred novým podvodom: Slovákom chodia z ministerstva výzvy na platenie pokút

  • Podvodníci posielajú e-maily, ktoré predstierajú oficiálne výzvy na úhradu pokuty
  • Polícia varuje pred klikaním na odkazy a vyzýva na obozretnosť
Polícia, podvodné e-maily
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Polícia upozorňuje na výskyt podvodných e-mailov, v ktorých sa odosielatelia neoprávnene vydávajú za Ministerstvo vnútra SR. Tieto správy zvyčajne predstierajú, že sú oficiálna výzva na úhradu pokuty, a obsahujú vymyslené číslo pokuty, falošný dátum vystavenia a údajný odkaz na zaplatenie.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Cieľom páchateľov je podvodným spôsobom získať od adresátov osobné alebo platobné údaje. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.

Priblížil, že takéto e-maily môžu obsahovať manipulatívny text v snahe vyvolať obavy zo zvýšenia pokuty alebo z ďalšieho konania.

Polícia radí overovať si e-maily z oficiálnych zdrojov

Polícia vyzýva občanov, aby si v prípade podozrivých e-mailov overili ich pravosť prostredníctvom oficiálnych kanálov. Zdôrazňuje, že ministerstvo vnútra ani polícia nezasielajú výzvy na platbu pokút e-mailom z domén, ako je „@fiscalrize.email“, alebo iných nedôveryhodných adries.

V prípade, že ste takýto e-mail dostali, neklikajte na žiadne odkazy a neposkytujte svoje osobné ani platobné údaje. Ak máte pochybnosti, overte si informácie priamo u príslušnej inštitúcie alebo útvaru,“ apeluje polícia.

Doplnila, že ak sa niekto stal obeťou takéhoto podvodu, má to oznámiť na čísle 158 alebo na najbližšom útvare polície.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Čítaj viac z kategórie: Zo Slovenska

Najnovšie videá

Trendové videá