15 toolov, ktoré ti pomôžu vybudovať stránku bez jediného riadku kódu

  • Tak veľa nápadov a tak málo času alebo vedomostí pre tvorenie webu. Ak si pripravený na spustenie webu pre tvoj startup, blog, portfólio alebo hocičo iné, vieš, že ťa tvorba webu nejakou firmou  vždy stojí dosť veľa peňazí, a to nehovorím o jeho udržiavaní a rôznych úpravách za chodu.
pexels-photo-52608
pexels.com
  • Tak veľa nápadov a tak málo času alebo vedomostí pre tvorenie webu. Ak si pripravený na spustenie webu pre tvoj startup, blog, portfólio alebo hocičo iné, vieš, že ťa tvorba webu nejakou firmou  vždy stojí dosť veľa peňazí, a to nehovorím o jeho udržiavaní a rôznych úpravách za chodu.

Prednedávnom dal Product Hunt dokopy kolekciu pätnástich toolov, ktoré ti pomôžu pri tvorbe a spustení webu, aj keď nemáš žiadne skúsenosti s programovaním alebo tvorbou dizajnu.

Dúfam, že si nájdeš niečo praktické a vytvoríš web, o ktorom budeme ešte počuť.

 

Carrd 

Jednoduchá, responzívna, stránka s jednou stranou prakticky pre všetko

Carrd

foto: medium.com

Bezplatná služba pre tvorbu a hosting jednoduchých, responzívnych webov. Existuje mnoho ďalších stránok, ktoré ti pomôžu vytvoriť webstránku, ale najväčší rozdiel medzi nimi je jednoduchosť v používaní. Tu máš možnosť tvoriť web najjednoduchším možným spôsobom a zároveň si ani nevšimneš, že ani nevieš poriadne kódiť.

 

Template Stash 

Zbierka najlepších tém a šablón pre webstránky

Template

foto: medium.com

Každá šablóna je postavená na základoch: vizuálnej krásy, jednoduchosti tvorby a zmien a funkčnosti. Jednoduchým kliknutím si vieš vyberať spomedzi kategórií, hlavného slova alebo tvorby, čo ti významne zjednodušuje hľadanie presne toho čo hľadáš. Bonus: Sú tam taktiež kolekcie zamerané na „materiálny dizajn“ alebo „moderné portfólio“.

 

Bubble 

Vytvor plnohodnotný web bez žiadneho kódu

Bubble

foto: medium.com

Bez nutnosti ovládania programovať, dokážeš vytvoriť web a mobilnú aplikáciu. Funguje na princípe „drag and drop“ a umožňuje ti použiť elementy ako: text, video, mapy, ikonky, tlačidlá atď. Všetkému je možné meniť jeho základné nastavenia, ako napríklad umiestenie alebo veľkosť.

 

HTML to WordPress 

Pretransformuj svoju HTML webstránku behom jednom sekundy do WordPress-u

HTML to WordPress

foto: medium.com

Ak plánuješ svoju webku dvihnúť na inú úroveň a zároveň uľahčiť si mnoho manuálnej práce, tento tool je priam žiaduci. Premení celý tvoj HTML kód do známeho WordPress-u iba v pár sekundách. Tento tool si veľmi cenie dizajnéri a vývojári.

 

Tilda Publishing 

Vytvor nádherné stránky a povedz cez ne svoj príbeh, bez akéhokoľvek kódu

tilda

foto: medium.com

Nachádza sa tam cez 170 pred vytvorených blokov, ktoré sú pripravené na použitie v tvojom webe. Všetky stránky, ktoré týmto toolom vytvoríš budú na každom zariadení vyzerať úžasne, čo je veľmi dobré pokiaľ sa moc nerozumieš do kódenia. Je to super možnosť hlavne pre tých, ktorí by si radi spravili napríklad blog alebo portfólio.

 

XPRS 

Tvorba webu úplne zadarmo a jednoducho ako hranie sa s legom

XPRS

foto: medium.com

Ak si bol niekedy frustrovaný z tvorby stránky lebo je to veľmi komplikovaná záležitosť alebo niekedy aj dosť drahá, tento tool ti to poriadne uľahčí a samozrejme aj spraví veľmi zábavné. Jedinečnosť v tomto tooly je, že si vytváraš web pomocou polydomov (inteligentných blokov, ktoré obsahujú text). Je to doslova ako hra s Legom.

 

Grav 

Moderný open source program na rýchlu tvorbu webu

Grav

foto: medium.com

Toto je viac koplexný tool, hlavne pre developerov, ktorí už majú nejakú skúsenosť. Tento open source CMS program ti umožňuje tvoriť web vysokou rýchlosťou. Zmysel používania tohto toolu bol postavená na základe tejto myšlienky: So statickým HTML kódom, nemôžeš robiť nič dynamické s „query“ dátami, editovať obsah cez administrátorský prístup atď. Grav ti dovoľuje robiť tie isté veci, ktoré môžeš s Drupalom, Joomlou alebo WordPressom. Nájdeš v ňom mnoho možností pre zlepšenie dizajnu ale aj funkčnosti tvojho webu.

 

Pivot 

Doslova tvoríš web formou „drag and drop“

Pivot

foto: medium.com

Pivot je založený na blokoch v HTML5, ktorých tam máš až 70 rozdielnych druhov. Web si vieš vytvoriť v pár minútach na svojom webovom prehliadači a popridávať doň text, navigáciu, pohyblivé efekty, obrázky, mapy, rôzne schémy farieb a mnoho viac. Má vysoko praktické využitie, či už pre tvorbu webu o produktoch alebo osobného portfólia.

 

Hype 3.0

Vytvor si krásnu webstránku v HTML5, ale bez žiadneho kódenia

hype

foto: medium.com

Hype funguje na animačnom „keyframe“ systéme, ktorý sleduje každý tvoj krok a tvorí web presne podľa tvojich potrieb. Samozrejme môžeš pridávať alebo odoberať a mazať obsah webu aj manuálne. Je to neskutočný program, pokiaľ chceš do svojho webu pridať trochu animácie v grafike alebo prezentáciách. Priprav sa na to, že Hype ťa poriadne ohúri!

 

OnePager 

Program pre tvorbu webu vo WordPresse

Onepager

foto: medium.com

Pomocou OnePager vieš zmeniť všetko na tvojom webe v priebehu pár sekúnd. Bez námahy vieš vytvoriť napríklad web, ktorým začneš tvoju developerskú kariéru. Všetko, čo sa tam nachádza, sa dá meniť presne podľa potrieb ako to potrebuješ. Je to vynikajúci nástroj ak nemáš moc voľného času a zároveň hľadáš možnosť pre tvorbu webu vo WordPresse.

 

Webydo 2.0 

Platforma pre tvorbu webdizajnu pre profesionálov

webydo

foto: medium.com

Perfektný program pre dizajnérov, pokiaľ majú super nápady ale žiadne skúsenosti s programovaním. Nájdeš mnoho podobných toolov, ale tento bol vytvorený presne pre dizajnérov. Tento tool určite stojí za vyskúšanie, ak ťa baví dizajn a zároveň by si chcel skúsiť tvoriť web.

 

Bootstrap Studio 

Vytvor web s responzívnym dizajnom v Bootstrap frameworku

Bootstrap

foto: medium.com

Čisté a intuitívne rozhranie pre každého, robí Bootstrap jednou z najjednoduchších možností pre vytváranie webstránok. S bohatým výberom komponentov pre úpravu, si dokážeš upraviť každý jeden detail na webe. Bootstrap Studio sľubuje, že ti aj vyprodukujú HTML a CSS kód, ktorý by si ináč musel ručne písať.

 

Evolero 2.0 

Vytvor web pre každú akciu

evolero

foto: medium.com

Evolero sa snaží tvoriť web pre rôzne eventy, aby vyzerali čo najviac zaujímavo a prilákali, čo najviac ľudí. Od tvorby webu a základných textových oznamov a správ vieš pridávať aj kupovanie lístkov a taktiež aj diskusiu pre účastníkov, ktorí môžu písať recenzie a odporučenia. Či už sa chystáš robiť workshop, seminár, oslavu alebo festival, tento tool je presne čo hľadáš.

 

Cloudpress 

Vytvor unikátne responzívne stránky vo WordPresse a bez žiadneho kódenia

cloudpress

foto: medium.com

V Cloudpresse sa nachádza viac ako 80 preddefinovaných tém, z ktorých môžeš vyberať. Budeš mať ale aj úplnú kontrolu nad každým jedným detailom tvojej stránky v rátane – nadimenzovania, rozmerov, typografie, fontov, pozadí a efektov.

 

Picnic 

Vytvor a zaregistruj si svoju novú webstránku behom 5 minút

picnic

foto: medium.com

Niekedy je to fakt o nervy, keď máš tvoriť a registrovať webstránky stále dokola. Už to tak ale ďalej nemusí byť. Picnic ti všetky nepríjemnosti zminimalizoval a výsledok je, že všetko dôležité máš zvládnuté skôr ako narátaš do 10.

zdroj článku: Product Huntmedium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech