Tajná zbraň všestranne vzdelaných ľudí? Čítanie

  • Pravý knižný nadšenec vie, že v dobrej knihe sa to najkrajšie často skrýva medzi riadkami. A vyzerá to tak, že ten, kto nečíta knihy, nemá žiadnu výhodu oproti tomu, ktorý nevie čítať vôbec.
collagesrthg
pexels.com/unsplash.com
  • Pravý knižný nadšenec vie, že v dobrej knihe sa to najkrajšie často skrýva medzi riadkami. A vyzerá to tak, že ten, kto nečíta knihy, nemá žiadnu výhodu oproti tomu, ktorý nevie čítať vôbec.

Viesť podniky, byť spisovateľom, žiť plnohodnotný život. Všetky tieto veci sú závislé na vedomostiach, ktoré môžeme získať a využívať. To, čo nazývame ísť za svojím srdcom a inštinktmi, je v skutočnosti tvorené každou jednou informáciou, ktorú sme kedy prijali. To utvára našu osobnosť, názory a myšlienky.

Mnoho osobností prežilo vďaka knihám tisíce životov. Medzi nich patrí aj Elon Musk, ktorý verí, že práve čítanie je tým najrýchlejším spôsobom učenia sa. Biznisoví magnáti, ako je Warren BuffettCharlie Munger strávili s knihou v ruke s radosťou aj celé dni. Čítanie samotné ti nezaručuje úspech, ale väčšina úspešných ľudí má s knihami blízky vzťah a na čítanie nedá dopustiť.

pexels.com

Či už siahneš po knihe o biznise, startupoch alebo podnikaní, vždy sa z nich dá niečo nové naučiť, niečo, čo ťa ako človeka posunie o krok vpred, alebo ťa privedie k inému spôsobu myslenia. A aj vtedy, keď budeš mať chuť všetko nechať tak a skončiť, skúsenosti a rady tých, ktorí odišli pred tebou ti poslúžia ako vodítko. Veď predsa na chybách iných sa učí najlepšie.

Čítaj nové knihy, aby si objavil nepoznané charaktery, myšlienky. A staré knihy preto, lebo sa tam vždy dá nájsť detail, ktorý ti naposledy unikol. Zakaždým sa môžu objaviť témy, ktorým si sa dostatočne nevenoval. A nezáleží koľkokrát si cez ne prešiel. Čítať sa oplatí, pretože na svete je nespočetne veľa názorov na svet. Ak by sa človek nesnažil objaviť, čo možno najviac z nich, obmedzoval by samého seba.

book

pixabay.com

Vďaka knižnici, e-bookom a audio knihám máš prístup k celej galérií ľudského poznania, chápania a predstavivosti. A to v ktorúkoľvek hodinu počas dňa. Človek by bol blázon, ak by takúto možnosť nevyužíval. Čím viac čítaš, tým sa objavuje viac priestoru na  spochybňovanie tvojich vlastných nápadov a myšlienok a núti to človeka neustále ich prehodnocovať, čo je samo o sebe výzvou.

bookcover

pixabay.com

Ak chceš dosiahnuť niečo hodnotné, nakopni sa k čítaniu. Ak človek nečíta, väčšinou len ťažko získava inšpiráciu a informácie, ktoré potrebuje k robeniu tých najlepších rozhodnutí v ten správny čas.

Taktiež bez čítania môžeš len ťažko vidieť ďalej, ako za hranicu svojich problémov s ktorými sa musíš vysporiadavať deň, čo deň. Zaraď si čítanie kníh do svojho „to do listu.“ Ak si aj tým najvyťaženejší, človekom na svete, daruj si aspoň 15 minút na čítanie každý deň a posúvaj svoj život aj vďaka knihám stále viac dopredu.

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech