17 stránok, z ktorých sa naučíš niečo nové každý deň

 • Hovorí sa, že naša inteligencia sa najlepšie ukazuje v tom, ako nakladáme so svojim voľným časom. Tieto stránky ti pomôžu vyplniť tvoj čas zmysluplne a posunú ťa o krok vpred.
collagestudy
 • Hovorí sa, že naša inteligencia sa najlepšie ukazuje v tom, ako nakladáme so svojim voľným časom. Tieto stránky ti pomôžu vyplniť tvoj čas zmysluplne a posunú ťa o krok vpred.

Je víkend, máš prázdniny alebo už dávno vyštudované? To by ťa nemalo zastaviť na tvojej ceste za vedomosťami a zručnosťami, ktoré si sa vždy chcel naučiť. Doteraz sa možno zakaždým našla nejaká výhovorka, nemal si peniaze na drahé kurzy alebo jednoducho nebol čas. A to aj vtedy dávno, keď internet bol len domácou záležitosťou a wifi bolo ojedinelým javom.

Staré dobré časy sú teraz a s nimi aj veľké množstvo informácií vzdialených na len pár klikov. Pritom ti stačí len jeden druh investície a to investícia tvojho času. To, ako využiješ svoje voľné chvíle dnes, sa môže odraziť v tom, akým budeš zajtra človekom.

Nikdy sa neprestať vzdelávať a ukáže sa to na tvojom profesionálnom, ale aj osobnom živote.Chceš hovoriť španielsky, vedieť viac o vesmíre alebo sa stať vývojárom či podnikateľom? Máme pre teba 17 zdrojov, v ktorých si nájde každí to svoje.

hipster_with_laptop_photo_via_shutterstock

foto: theregister.co.uk

 1. Lifehacker

Podľa mnohých jedna z najlepších stránok na planéte. Lifehacker je miesto, kde sa sa dá naučiť, ako robiť úplne hocičo. A to lepšie, rýchlejšie a efektívnejšie.

 1. Library of Congress

Svetová literatúra vzdialená na jeden klik. Keď chceš viac kvalitných informácií o hľadanej problematike, určite „prídi“ sem.

 1. Boundless

Všetky učebnice na jednom mieste a vo váhovo najľahšej, digitálnej podobe. Zjednoduš si svoj študentský život a zostav si svoju vlastnú knižnicu z oblasti, ktorej sa venuješ. Či už je to biológia, fyzika alebo marketing. Nájdeš tu kvalitný obsah ohodnotený kvalifikovanými profesormi.

 1. Inc.edu

Odporúčaný zdroj pre všetkých podnikateľov, ktorí sa chcú získaním nových zručností posunúť bližšie k úspechu. Živé vstupy z workshopov vedených tými najzasvätejnejšími ťa nasmerujú na tú správnu cestu, cestu úspešného podnikania.

unnamed

foto: play.google.com

 1. Univerzity

Ak si si chcel niekedy vyskúšať štúdium na jednej z najprestížnejších škôl na svete, teraz máš tú príležitosť. V zahraničí je čoraz vyhľadávanejšie online štúdium. Dopyt tvorí ponuku a preto prišli univerzity so širokým výberom online kurzov. Za zmienku určite stojí napríklad Colorado State’s Osher Lifelong Learning Institute.

 1. Google World Wonders

Google sa spoločne s partnermi ako UNESCO rozhodlo priblížiť divy dávneho, ale aj moderného sveta budúcim generáciám. Projekt Google World Wonders ti umožní objaviť archeologické oblasti v Pompejách, pamätník mieru v Hirošime, svetoznámy Stonehenge a mnohé ďalšie.

 1. TED Talks

Myšlienky, rady a múdra, ktoré sa oplatí šíriť. Aj pre toto je tu TED. Ponúka viac ako 2200 prezentácií. Cestovatelia, umelci , vedci, psychológovia, jednoducho ľudia, ktorí majú čo povedať sa združili a ponúkajú svoje skúsenosti svetu. Na tejto platforme nájdeš kvalitné videá aj s titulkami a prehľadnou kategorizáciou.

 1. Reddit Lectures

Kolekcia prednášok odborníkov z akademickej sféry, politikov a predstaviteľov rôznych náboženstiev. Výhodou je, že všetko je zoradené podľa hodnotenia užívateľov. Takže by sa ti nemalo stať, že stratíš získavaním nepotrebných informácií.

 1. Internet Sacred Text Archive

Toto je najväčší online archív kníh, v ktorom objavíš zadarmo diela o náboženstvách a spiritualite. Rozšír si svoje obzory a prečítaj si o mytológií, folklóre, achýmií a ďalších oblastiach.

World wonders project

foto: k5learning.com 

 1. MeetUp

Nepremeškaj žiadnu udalosť, ktorá sa venuje oblasti, ktorá ťa zaujíma. Meetup je skvelá cesta na získanie hodnotných skúseností a nadviazanie nových kontaktov. Výhodou je často aj vstupné zdarma.

 1. Trivium Education

Vyšperkuj si svoje rétorické schopnosti, gramatiku alebo logické myslenie. Trivium sa rozhodlo zaoberať sa oblasťami, ktoré sú v živote veľmi užitočné, avšak v učebných osnovách sa na ne príliš nemyslí.

 1. HubSpot Academy

Online marketingový software ponúka prehľadné marketingové kurzy nie len pre marketérov. Porozumieť predaju by mal každí podnikateľ, či sa v tejto oblasti pohybuje alebo  nie. Toto sú jedny z tých kurzov, ktoré ti v profesnom živote môžu výrazne pomôcť a zasvietia aj v tvojom CV.

 1. Pocket

Ulož si články, videá, ktoré ťa oslovili a chceš sa k nim neskôr vrátiť. Pocket ti umožní uložiť si obsah z tvojho prehliadača alebo aplikácie a neskôr sa k nemu dostaneš aj bez pripojenia na internet.

 1. MIT Open Courseware

Táto ikonická univerzita ponúka úplne zadarmo kurzy programovania. A to vrátane vstupného kurzu do sveta kódov, ktorý je tou najlepšou voľbou pre podnikateľov a začiatočníkov, ktorí sa chcú naozaj niečo naučiť.

 1. FutureLearn

Platforma z Veľkej Británie, ktorá celosvetovo združuje viac ako 3,6 milióna študentov. Je plná kurzov z viac ako 40 univerzít a to všetko bez poplatku.

 1. Rescue Time

Digitálny svet so sebou prináša aj veľmi veľa rozptýlení, ktoré odďaľujú to, čo máš naozaj urobiť. Rescu time ti môže pomôcť s menežovaním tvojho času a zvýši tvoju produktivitu tak, že preskúma tvoje denné zvyky a vnesie do každého tvojho dňa efektivitu.

time-rescuetime

foto: exist.io

zdroj: medium.com zdroj titulnej fotografie: favim.com/favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK