Adblock Plus porazil Facebook a znovu dokáže blokovať reklamy

  • Veľký plán najväčšej sociálnej siete sa skončil.
titulna
  • Veľký plán najväčšej sociálnej siete sa skončil.

Adblock Plus našiel spôsob, ako blokovať reklamy na Facebooku, a to i napriek tomu, že sociálna sieť využívala nový blocker-proof formát. Každý používateľ s aktualizovanou verziou Adblock Plus už nevidí reklamy v News Feede a ani na pravej hornej časti webstránky. Metóda však vôbec nemusí byť dokonalá, pretože Facebook tvrdí, že Adblock Plus vo svojej snahe odstraňovať reklamy takisto odstraňuje i normálne príspevky.

Sme sklamaní z prístupu takýchto spoločností, ktoré svojou činnosťou obmedzujú používateľov Facebooku, pretože vo svojej snahe neblokujú iba reklamy ale aj príspevky od svojich priateľov a iných stránok. Pre našich používateľov to nie je dobrá skúsenosť, a tomuto problému sa plánujeme venovať,“ tvrdí hovorca Facebooku (meno nebolo uvedené).

hubspotdotnet

foto: hubspot.net

Hoci to nie je dokonalé, vydanie nového ad blockera je predsa len zlou správou pre Facebook. Je dosť možné, že Facebook prijme dodatočné opatrenia v snahe vytlačiť Adblock a ostatné softvéry von z hry. Ide o hru mačky a myší. Adblock Plus je však pripravený, kedykoľvek úder vrátiť.

Tento súboj medzi inzerentmi a našim softvérom sa deje odkedy bol vytvorený prvý ad block, takže nám je jasné, že Facebook sa pokúsi napísať ďalší kód, ktorý náš filter urobí bezmocným. Pokiaľ sa to stane, ad block komunita nájde ďalšiu obchádzku a celý proces sa začne odznova,“ povedal Ben Williams, vedúci komunikácie  Adblock Plus.

Facebook sa naposledy pokúsil odstaviť ad blocker tak, že odstránil časť kódu, ktorá identifikovala reklamy, vďaka čomu vyzerali ako bežné príspevky (stále však zobrazovali oznámenie, že ide o sponzorovaný príspevok). Tím z Adblock Plus reagoval spôsobom, že našiel tieto neštandardné indikátory a začal ich filtrovať.

techvoize

foto: techvoize.com

Sociálna sieť je rada, keď sa jej podarí odstrániť obmedzenie ad blockerov, pretože si myslí, že reklamy na Facebooku nie sú otravné a  používatelia majú možnosť kontrolovať, aké reklamy chcú vidieť. Za týmto všetkým je samozrejme fakt, že Facebook nedokáže existovať bez svojich reklám, pretože predstavujú primárny zdroj príjmu. Na druhej strane, ad blocker je nevyhnutným pre udržanie súkromia online, keďže reklamy na Facebooku dokážu sledovať tvoje záujmy na internete.

Čo si myslíš ty? Máš pocit, že reklamy na Facebooku sú otravné? Ja osobne mám Adblock na Facebooku vypnutý, pretože sponzorované príspevky vyzerajú natívne. A ako bolo uvedené vyššie, vždy máš možnosť danú reklamu od stránky schovať.

facebook-ad-preferences

foto: techcrunch.com

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: smartworld.it

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech