Advokát Puškár ide do väzby. Je obvinený z vraždy Daniela Tupého

  • Sudca rozhodol, či bude advokát Adam Puškár stíhaný väzobne alebo na slobode
  • Je obvinený z vraždy, ktorá sa stala pred 18 rokmi
Advokát Adam Puškár eskortujú na súd, kde sa bude rozhodovať o jeho vzatí do väzby
Na snímke Adam Puškár, Startitup/Ivan Mego
  • Sudca rozhodol, či bude advokát Adam Puškár stíhaný väzobne alebo na slobode
  • Je obvinený z vraždy, ktorá sa stala pred 18 rokmi

Je rozhodnuté. Advokát Adam Puškár, obvinený z vraždy Daniela Tupého, ide do väzby. Okresný súd v Bratislave 5 o tom rozhodol v nedeľu po 16:00. Obvinený bude stíhaný väzobne, súd schválil útekovú a kolúznu väzbu.

 

Krátko pred pol jedenástou priviezli na okresný súd Bratislava 5 policajní kukláči NAKA známeho bratislavského advokáta Adama Puškára. S putami na rukách ho previedli do budovy súdu. Na otázky novinárov nereagoval.

Prokurátorka bratislavskej krajskej prokuratúry podala väzobný návrh z dôvodov tzv. útekovej a kolúznej väzby, ktorá sa využíva pri dôvodnej obave, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov alebo spoluobvinených či mariť vyšetrovanie.

 

Sudca okresného súdu Bratislava 5 začal o 11:00 rozhodovať o jeho vzatí do väzby. Adam Puškár je totiž obvinený z vraždy Daniela Tupého. Elitní príslušníci NAKA ho vinia z toho, že to bol práve známy advokát, ktorý zasadil Danielovi Tupému smrteľné rany nožom. Daniela Tupého, študenta filozofickej fakulty UK, zavraždili 4. novembra 2005.

Podľa našich informácií obvinený nevypovedal ku skutku, vyjadroval sa len ku dôvodom väzby. 

Na mieste je reportér Startitup Ivan Mego. Správu budeme aktualizovať.

Našiel sa svedok

Vražda Daniela Tupého bola záhadou dlhých 18 rokov. K naozaj výraznému posunu došlo pred pár dňami. NAKA zadržala osem podozrivých z tohto skutku. Neskôr k nim pribudli ďalší dvaja ľudia a napokon z vyšetrovania vzišiel jeden obvinený. Tým je práve bratislavský advokát Adam Puškár.

Naňho mal ukázať svedok, ktorý celý incident podrobne opísal polícii. Nešlo pritom o náhodného okoloidúceho, ale člena skupiny, ktorá sa rozhodla Tupého napadnúť, a sám svedok sa útoku zúčastnil. Portál tvnoviny.sk aktuálne prichádza so zistenými dôkazmi, na základe ktorých padlo obvinenie voči Puškárovi. 

Svedok opisuje, ako partia ľudí spolu s Puškárom dorazila na troch autách a krátko nato sa strhla bitka. Tvrdí, že videl Puškára so zatvorenou päsťou udierať neznámeho muža. Ten mal ležať na zemi a obvinený advokát ho údajne opakovane udieral.

Anonym ďalej podotkol, že obeť v tom čase nerozoznal, pretože bola tma. Študent sa však nebránil, všetko sa malo uskutočniť rýchlo a Puškár mu mal následne spôsobiť bodné aj bodnorezné poranenia, pričom svoju obeť bodol do hrude a zasiahol aj chrbát.

Z výpovede vyplýva, že Puškár následne odišiel k Dunaju. Na muža medzitým zaútočil aj samotný svedok a udrel ho boxerom do tváre. Advokát sa zrazu vrátil a skupina útočníkov autami odišla z miesta činu. Obeťou tohto útoku bol práve Daniel Tupý.

Avšak až na druhý deň sa svedok dozvedel, že sa bitka skončila tragicky, a teda smrťou. Začal podozrievať práve Puškára, no ten sa mu nakoniec aj sám zdôveril.

Vražda stará 18 rokov

Jeden z najzávažnejších trestných činov, aké sa na Slovensku stali, nebol dosiaľ objasnený a nik zaň nebol potrestaný. Skutok sa stal v piatok 4. novembra 2005 vo večerných hodinách.

V Bratislave v parku na Tyršovom nábreží pri petržalskom brehu Dunaja zaútočila na študentov skupina maskovaných mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Podľa svedkov mal útok trvať asi minútu. Šiesti ľudia utrpeli zranenia, z toho jeden vážne. Vtedy len 21-ročný študent Daniel Tupý utrpel osem bodných rán, zraneniam podľahol.

Zločin vyvolal množstvo reakcií odsudzujúcich násilie a prejavy neonacizmu. Na bratislavské Hodžovo námestie si prišlo pripomenúť smrť Daniela Tupého a odmietnuť neonacizmus asi 5 000 ľudí. Pohreb Daniela Tupého sa konal 10. novembra v Žiline, odkiaľ študent pochádzal.

Zdroje: Redakcia, Redakcia, Redakcia, tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá