„Agent Pfyzeru Čekan je mrzák a po vakcíne nevie chodiť.“ Biochemik reagoval na odporný hoax, zvažuje rázne kroky

  • Pavol Čekan patrí medzi najaktívnejších Slovákov na Facebooku, často prostredníctvom neho zaznievajú názory vedeckej obce
  • Okrem toho, že zdieľa vlastné príspevky, často reaguje na komentáre svojich fanúšikov
Pavol Čekan
TASR/Dano Veselský
  • Pavol Čekan patrí medzi najaktívnejších Slovákov na Facebooku, často prostredníctvom neho zaznievajú názory vedeckej obce
  • Okrem toho, že zdieľa vlastné príspevky, často reaguje na komentáre svojich fanúšikov

Niektorí verejne známi Slováci, ktorí sú aktívni na sociálnych sieťach, si radšej vypli možnosť komentovania. Iní komentáre od publika privítajú a dokonca sa do diskusie zapoja. Do druhej skupiny patrí aj biochemik Pavol Čekan, ktorý Slovákom odpovedá pomerne často.

Reagovať sa rozhodol aj na komentáre pod príspevok z 18. septembra. Hoci bola väčšina komentárov pozitívna, našiel sa jeden, ktorý zaskočil aj samotného vedca. „Pán Čekan, toto sa o vás šíri, môžete to potvrdiť alebo vyvrátiť?“ píše sa v úvode komentáru. Je očividné, že slová, ktoré sú v komentári, sú skopírované z konšpiračného webu alebo z iného komentára, ktorý putuje po sociálnej sieti.

Keď ma čaká ťažký pád, si tu vždy môj kamarát.Nesúdiš, nepovieš nie, aj keď je naozaj zle.Cesta zdá sa stratená,…

Posted by Pavol Cekan on Saturday, September 18, 2021

KDE SA STRATIL ČEKAN?

„Obchodníka so smrťou dostihla jeho vlastná karma. Keď po vakcinácii plnej humbuku sa dal zaočkovať aj sám obchodník s vakcínou Čekan, tak skončil v nemocnici,“ uvádza muž. Dodáva, že zachytil správu, že Čekan je v poriadku a v nemocnici je len na pozorovaní. Tvrdí, že po tomto tvrdení sa po biochemikovi zaľahla zem a nikto o ňom viac nepočul. Už toto tvrdenie môžeme považovať za lož, nakoľko vedec je aktívny na sociálnych sieťach a pravidelne pridáva príspevky týkajúce sa nie len koronavírusu.

V komentári sa ďalej uvádza, že Čekan podľa zdroja blízkeho lekárom z nemocnice dodnes nevyšiel. „Po mRNA očkovaní a následnom zápale srdca ležal na kardiológii v Košiciach a v tom čase sa uňho rozbehla aj autoimunitná polyradikulitída. 7 týždňov bol v NRC Kováčová. Učí sa chodiť a zadýchava sa – je to mrzák,“ zdieľa svoje informácie s Čekanovým publikom komentujúci.

Pavol Čekan
zdroj: TASR/Martin Baumann

Podľa názoru muža Čekan viac nebude prezentovaný a čoskoro príde čas aj ostatných zaočkovaných. Komentujúci naráža najmä na Krčméryho, Sabaku, Lengvarského a ďalších odborníkov, ktorí sa ku pandémii denne vyjadrujú.

„Pamätáte si ako tento pfyzerov agent chcel posielať všetkých na Mars či do Afriky? Pán Boh ho potrestal,“ uzatvára svoj komentár muž.

Osud máte vo vlastných rukách

Odpoveď Pavla Čekana na seba nenechala dlho čakať. Už z jeho úvodných slov bolo očividné, že komentár zaskočil aj jeho. Tvrdí, že takéto slová môže napísať iba vážne mentálne chorý človek. Čekan svojmu v publiku hneď v úvode vysvetlil, že ADEM, ktorý uňho spôsobil dočasné ochrnutie, bol ešte v roku 2015. 

„Liečenie v NRC Kováčová bolo na miernu recidívu, čiže žiadna spojitosť s očkovaním,“ dáva veci na pravú mieru odborník. Vysvetľuje, že počas liečenia mal miernu myokarditídu, ktorá nebola spojená s očkovaním, ale s chronicky zvýšeným krvným tlakom, dlhodobým stresom a skrytou ischemiou srdca.

Čekan sa v komentári priznal ku viacerým zdravotným problémom, ktoré ho trápili, no je očividné, že nešlo o nič tak vážne, aby bol do dnešného dňa pripútaný na lôžko. Dôkazom je, že po ukončení liečby v Kováčovej si osobne v priamom prenose prevzal Krištáľové krídlo. 

Zuzana čaputová čekan
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

„O týždeň neskôr som si prevzal z rúk prezidentky štátne vyznamenanie, znova ma mohli ľudia vidieť v RTVS,“ dodáva. Čekan sa po prevzatí tejto ceny ukázal aj vo viacerých diskusných reláciách, dal mnoho rozhovorov týkajúcich sa tretej vlny pandémie a očkovania. 

Čekan poukázal aj na nedávny zážitok z Prešova, kde sa ukázal na pódiu so skupinou IMT Smile, s ktorou si aj zaspieval. Verejných výstupov biochemika bolo teda viac než dosť.

„Opakujem. Každý, kto sleduje priestor aj mimo dezinformačnej scény, tak vie, že toto, čo ste práve napísali, je totálny blud. Takýto príspevok si zaslúži trestné oznámenie. Ak viete, kto je autorom, dajte vedieť,“ dodáva Čekan. 

Biochemik si uvedomuje, že mnoho ľudí, ktorí odmietajú vakcínu, sa bojí, že sa nakazia. takže rozumie, že na internete šíria tieto hoaxy. „Viem, že mnohých premohol stres a panika. Žiaľ, osud majú vo vlastných rukách,“ uzatvára svoje vyjadrenie. 

Dal by si si pichnúť tretiu dávku vakcíny proti koronavírusu?

Zdroj: FB Pavol Čekan

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech