Air­Tas­ker — eBay pre vaše vyba­vo­vač­ky

Daniela Vojiková / 1. mája 2014 / Tools a produktivita

Opäť ste sa necha­li v sobo­tu str­hnúť davo­vou psy­chó­zou a vrá­ti­li ste sa z Ikey s kopou nábyt­ku, kto­rý musí­te pos­kla­dať? Ak ste ako ja, máte dve ľavé ruky a abso­lút­nu nechuť pus­tiť sa do toho. A čo je naj­hor­šie, nemá­te na to, aby ste si naja­li fir­mu na zmon­to­va­nie dvo­ch sto­lí­kov a skri­ne. Našťas­tie, aspoň pre mňa, som sa pre­sťa­ho­va­la do Aus­trá­lie, kde fun­gu­je star­tup Air­Tas­ker.

 

AirTasker je niečo ako eBay pre malé úlohy. Vy, ako zadávateľ, vytvoríte inzerát s úlohou a plácou a pracovníci, nazývaní runners - teda bežci, sa vám ponúkajú. Vy si potom môžete prezrieť profil, recenzie bežcov a vybrať si toho, ktorý vám najviac padne do oka. A potom hor sa na sťahovanie chladničky na piate poschodie bez výťahu!

 

Rozdiel medzi AirTaskerom a napríklad Freelancerom spočíva v tom, že úlohy na AirTaskeri vybavujú lokálne žijúci ľudia. Môže to teda byť váš sused, spolužiak alebo napríklad kamarátov kolega. Až na malé výnimky sa zadávateľ a bežec musia stretnúť zoči-voči a spolupracovať

 

 

AirTasker momentálne ponúka riešenie na všeličo. Nájsť opatrovateľku na poslednú chvíľu, niekoho, kto vyvenčí vášho štvornohého miláčika, skočí vám do lekárne, alebo aj také záležitosti, ako je pomoc so super fundovaným plánom, ako požiadať vašu drahú o ruku. V ponuke sú aj iné, zábavnejšie úlohy. Minulý rok dokonca jeden bežec skočil na otočku vyzdvihnúť miliónový zásnubný prsteň až do San Francisca.

Start-up, ktorý založili v roku 2011 Tim Fung a Johnatan Lui, sprostredkoval minulý rok úlohy v hodnote 2 miliónov austrálskych dolárov. Plán expandovať do zahraničia existuje, no momentálne sa snaží penetrovať austrálsky trh a najbližšie vytvoriť dobre fungujúcu mobilnú web stránku.

A ak sa AirTasker dostane až na Slovensko, máte reálnu šancu najať niekoho, kto sa za vás pôjde postaviť do radu na Kopčianskej ulici v Bratislave. 

 

zdroj: airtasker.com, news.com.au

 

Pridať komentár (0)