Aj druhá vlna má svoj Pezinok. Domov dôchodcov v Komárne je zamorený koronavírusom

  • V DSS v Klížskej Nemej má koronavírus 56 klientov a zamestnancov domova sociálnych služieb
  • V prvej vlne môže za veľkú časť úmrtí práve zavlečenie koronavírusu do DSS v Pezinku
  • Zdraví klienti sú v karanténe, chorých zatiaľ nemuseli hospitalizovať
domov dôchodcov
TASR/AP Photo/Jean-Francois Badias
  • V DSS v Klížskej Nemej má koronavírus 56 klientov a zamestnancov domova sociálnych služieb
  • V prvej vlne môže za veľkú časť úmrtí práve zavlečenie koronavírusu do DSS v Pezinku
  • Zdraví klienti sú v karanténe, chorých zatiaľ nemuseli hospitalizovať

Druhá vlna koronavírusu zrejme bude mať svoj Pezinok. V stredu na Slovensku pribudlo rekordných 360 nových prípadov koronavírusu, z toho 58 bolo v okrese Komárno. Až 56 z nich pochádza z domova sociálnych služieb. V prvej vlne epidémie spôsobila viaceré úmrtia nákaza práve v takomto domove v Pezinku. Dnes hrozí, že sa scenár zopakuje.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Komárne hlási lokálnu epidémiu v zariadení sociálnych služieb v Klížskej Nemej. Ako informoval Marek Eliáš z komunikačného referátu Úradu verejného zdravotníctva SR, laboratórne vyšetrenia doteraz ukázali 41 pozitívnych klientov a 15 členov personálu. V niektorých prípadoch budú hygienici testy ešte opakovať.

Negatívnych klientov centra izolovali v samostatnej budove. Rezorty zdravotníctva a práce a sociálnych vecí poskytli zariadeniu osobné ochranné prostriedky, k dispozícii majú aj psychologickú pomoc. „Nemocnica Komárno vyšle na miesto infektológa, ktorý vyšetrí pozitívnych pacientov a posúdi, či niektorý z nich nepotrebuje hospitalizáciu. Ak áno, bude prevezený do nitrianskej nemocnice,“ doplnil Eliáš.

Slovensko má nový rekord v počte nakazených. Čísla môžu stúpať ešte celé mesiace

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali v stredu 360 nových prípadov COVID-19 z 5 213 laboratórnych vyšetrení. Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Komárne, Bratislave, Dolnom Kubíne, Liptovskom Mikuláši, Trnave a Bardejove. Regionálne úrady v Liptovskom Mikuláši a Bardejove pozorujú nárast nových prípadov v súvislosti so svadbami. Nákaza sa mnohokrát ďalej šíri v rámci rodín.

V pôsobnosti regionálneho úradu v Dolnom Kubíne pribúdajú stále nové kontakty v súvislosti s epidémiou, ktorá sa rozšírila po autobusovom zájazde do Chorvátska. Najmä z toho ohniska pochádza väčšina prípadov v okrese Dolný Kubín, pre celý okres preto od štvrtkového poludnia platia nové opatrenia.

 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech