Ak sa cez leto dostaneš na pláž, bude to horor. Priprav sa na špeciálne plexisklá na brehoch a zápchy

  • Ako budeme cestovať na dovolenky? A budeme vôbec?
  • Dovolenka sa môže zmeniť na nepoznanie. Môžu nás čakať plexisklá na plážach alebo dlhé rady pri vstupe do krajín
BeFunky-collage (1)
Unsplash
  • Ako budeme cestovať na dovolenky? A budeme vôbec?
  • Dovolenka sa môže zmeniť na nepoznanie. Môžu nás čakať plexisklá na plážach alebo dlhé rady pri vstupe do krajín

Aj tebe chýba leto na pláži? Nie si asi jediný s týmto problémom alebo túžbou, ktorá sa tento rok pravdepodobne nenaplní a ak áno, tak podoba dovolenky v Chorvátsku môže byť značne iná, ako si predstavuješ. Poďme sa pozrieť na rôzne scenáre, ktoré ťa môžu na pláži čakať. Ak sa tam vôbec dostaneš. 

Rúšok sa tak ľahko nezbavíš

Jedno z opatrení, ktoré tu môžu byť s nami veľmi dlho, je aj povinné nosenie rúšok. Túto dlhodobú možnosť nevylučujú ani odborníci, či už z krízového štábu SR alebo zo sveta.

Odmietavý postoj k rúškam mala spočiatku aj WHO, ktorá ich odporučila nosiť len pre ľudí so symptómami. Neskôr však priznala, že pre tento typ vírusu môžu rúška pomôcť.

O rúškach a ich povinnosti nosiť na verejnosti hovoril aj v rozhovore pre Startitup bratislavský primátor Matúš Vallo, ktorý si vie predstaviť, že ich budeme nosiť ešte celé mesiace. 

Pláže v zahraničí a dovolenkové destinácie nie sú výnimkou a môžeš sa pripraviť na povinné nosenie rúšok aj pri vlnách.

VÝNIMOČNÝ ŤAH TALIANSKA👏👏Sicília luďom preplatí ešte jednu špeciálnu vec.

Gepostet von Startitup am Samstag, 25. April 2020

Špeciálne plastové boxy na pláži? Radšej nie

Ďalší, na prvý pohľad šialený nápad, sa zrodil v talianskej Modene, kde prišla firma Nuova Neon Group Due s nápadom vytvoriť na plážach špeciálne plastové boxy, ktoré by slúžili ako nejaká hranica od iných dovolenkujúcich.

Dva metre vysoké a 4,5 metra široké plastové „múry“ by mali slúžiť pre bezpečné užívanie dovolenky na pláži, keďže pesimistické scenáre hovoria, že tzv. „social distancing“ bude potrebný možno až do roku 2022.

To, že firma myslí svoju vychytávku vážne, sme mohli vidieť na pláži Romagna Riviera, kde boli plexisklá testované. „Podľa nášho názoru to môže fungovať,“ uviedla generálna riaditeľka spoločnosti Nuova Claudi Ferrari pre La Reppublica: „Táto myšlienka sa zrodila s dvojakým cieľom, a to chrániť, ale aj obnoviť určité iné činnosti na pláži.“

Ak by sa podobný nápad uchytil, znamenalo by to skutočne prelom v dovolenkovaní na pláži. 

Menej ponúk, menej reštaurácií 

Vplyvom koronavírusu môžeme predpokladať skrachovanie niektorých prevádzok, dokonca cestovných agentúr. Situácia na trhu nie je ideálna a v prípade, ak bude vysoký dopyt po dovolenkách, čo sa môže očakávať, ceny dovoleniek budú rásť.

Tie budú vyššie aj pod vplyvom zúženej ponuky, ktorá sa obmedzí len na cestovky, ktoré krízu prežijú. Súčasne bude v dovolenkových oblastiach menej reštaurácií, keďže niektoré môžu skrachovať.

Veľké diskotéky alebo spoločenské akcie nemôžeme očakávať kvôli možnej nákaze a hygienickým opatreniam. Slovensko zatiaľ nehlási problémy cestoviek, ale nie je vylúčené, že môžu prísť. Hlavne kvôli prepadu dopytov na dovolenku tento rok. 

zdroj: Unsplash

Problémy s prepravou

Ak by sa niektoré štáty rozhodli púšťať do krajín len na základe negatívnych testov na koronavírus, môžeme očakávať hraničné kontroly, ktoré môžu celú dovolenku znechutiť. Hodiny čakania na to, aby si sa preukázal, že máš negatívny test, budú testovať nervy.

V hre sú stále tzv. imunitné karty, ktoré však WHO kritizuje, ale niektoré krajiny ako USA, Taliansko alebo Británia rozmýšľajú nad zavedením takýchto kariet, ktoré by mali slúžiť ako priepustka do daných krajín. 

Zdroj: repubblica.it

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech