Ak ti prišla zvláštna pokuta od BVS, neplať ju. Stala sa chyba

  • Spolu so sumou za stočné mali zaplatiť aj pokutu
  • Myjavčania chceli od BVS jasnú odpoveď
kanalizácia
Dažďová voda, TASR/Henrich Mišovič, DPA/Pia Bayer
  • Spolu so sumou za stočné mali zaplatiť aj pokutu
  • Myjavčania chceli od BVS jasnú odpoveď

Pokuta, nech je akákoľvek a od akejkoľvek inštitúcie či spoločnosti, vie poriadne dvihnúť tlak. Ten mali zrejme zdvihnutý aj obyvatelia Myjavy, ktorí obdržali nečakané listy od Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS), informoval spravodajský portál tvnoviny.sk.

Obyvateľov Myjavy prišiel totiž list, že im nesedia plochy, z ktorých odvádzajú dažďovú vodu do kanalizácie. Ešte začiatkom novembra však prišiel list od BVS aj obyvateľom Malaciek či iných miest. Uvádzalo sa v ňom, že vraj vypúšťajú viac dažďovej vody, ako majú uvedené v zmluve.

BVS totiž už vtedy postupne aktualizovala údaje pri odvádzaní zrážkovej vody verejnou kanalizáciou. Robia tak pre zistenie, že v mnohých prípadoch to nesedí so skutočným stavom.

Tí, ktorí obdržali list skôr, mali 30 dní na to, aby rozdiely vydokladovali.

„Ak sa naše zistenia potvrdia, tak potom týmto zákazníkom automaticky vygenerujeme zmluvu na skutočné veľkosti plochy odvádzanej do kanalizácie,“ povedal hovorca BVS pre tvnoviny.sk začiatkom novembra.

Domácnosti, ktorých sa to týka, si budú musieť za uplynulé tri roky doplatiť stočné. Už vtedy sa hovorilo o pokute. No tá mala byť určená len pre firmy. Realita u Myjavčanov však vyzerá inak.

Spolu so sumou za stočné tak majú zaplatiť aj pokutu. Mnohí sú z tejto pokuty nahnevaní. Bratislavská vodárenská spoločnosť portálu tvnoviny.sk napísala, že v novembri bude upravovať elektronický systém, a prestane tak za tento nesúlad pokutovať fyzické osoby.

Pokutu by tak Myjavčania platiť nemali. Tí ale spočiatku nevedeli, či pokutu platiť, alebo nie. Niektorí pre strach, že ich odpoja, pokutu zaplatili, iní nie. Preto Myjavčania od BVS očakávali, že vydajú jasné stanovisko, či pokuta platí, alebo neplatí. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: tvnoviny.sk, tvnoviny.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá