Akcia NAKA: Zadržali bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce aj majiteľa známych penziónov

  • NAKA zasahuje od skorého rána v Nitrianskom kraji
  • Zadržali bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce
  • V putách skončil aj majiteľ siete penziónov Hoffer
Bývalý šéf nitrianskeho inšpektorátu práce Róbert Bulla krátko po zadržaní.
  • NAKA zasahuje od skorého rána v Nitrianskom kraji
  • Zadržali bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce
  • V putách skončil aj majiteľ siete penziónov Hoffer

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry zasahujú od skorého rána v Nitrianskom kraji. Pri akcii zadržali podľa informácií Startitup bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce Róberta Bullu aj majiteľa siete penziónov Hoffer Juraja Vargu. 

Informácie Startitup potvrdili už aj policajti. „Dnes zasahovala v Nitrianskom kraji v rámci policajnej akcie ,,BIZOŇ“ NAKA – odbor Západ. Aktuálne sa realizujú viaceré procesné úkony. Bližšie informácie k predmetu úkonov, ako aj k právnej kvalifikácii skutku, v ktorom NAKA koná, sa momentálne nemôžeme vyjadriť. Urobíme tak, keď to situácia dovolí,“ informovalo policajné prezídium.

Akcia Agentúra 

Bývalý šéf nitrianskeho inšpektorátu práce Róbert Bulla ale aj majiteľ site penziónov Hoffer Juraj Varga už z políciu dočinenia v minulosti mali. Bulla ako hlavný obvinený, Varga ako kľúčový svedok. 

 

Róberta Bulu totiž v januári 2022 už elitní policajti NAKA zadržali. Akcia mala krycí názov Agentúra. Bula mal podľa uznesenia o vznesení obvinenia stáť na čele zločineckej skupiny, ktorá pôsobila na území Nitrianskeho a Trnavského kraja od septembra 2016 až do konca roka 2020. Fungovala hlavne v mestách Galanta, Sereď a Gabčíkovo.

Róbert Bulla bol v čase, v ktorom mal páchať trestnú činnosť na riadiacej funkcii Inšpektorátu práce v Nitre. Zločinecká skupina bola podľa policajtov zameraná najmä na „získava nie finančných prostriedkov z rôznej trestnej činnosti“. 

Členovia skupiny mali brať úplatky od podnikateľov za poskytovanie takzvanej „ochrany“ pri nelegálnej výrobe cigariet, nelegálnom obchodovaní s pohonnými hmotami, nedovolenom zamestnávaní cudzincov aj ďalších aktivitách. Ochrana podľa vyšetrovateľov spočívala najmä v nevykonávaní úkonov v konaniach a v nekonaní rôznych kompetentných úradov.  

Róbert Bulla ako najvyššie postavený člen zločineckej skupiny podľa obvinenia riadil koordinoval usmerňoval a schvaľoval činnosť jemu podriadených a zo svojej pozície mal rozhodovať, ktorých podnikateľov si vytipujú.

Bulla podľa uznesenia v kauze Agentúra vyvíjal na podnikateľov nátlak, „že ak nezaplatia, tak im úrady nedajú pokoj, a ak zaplatia, tak im bude poskytnutá ochrana“. Peniaze mal potom podľa obvinenia rozdeľovať  medzi ďalších členov skupiny.

Policajti počas akcie Agentúra obvinili 12 ľudí. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá