Aké je to byť na pohovore s Elonom Muskom?

  • Pohovor s Elonom je pre mnohých pohovor snov, aj keď dnes by už ťažko asi samotný Elon robil výber svojich zamestnancov. Pracovný pohovor u Elona Muska bol dlhý, hoci sa ma opýtal iba dve otázky.
image_1434880687.png
  • Pohovor s Elonom je pre mnohých pohovor snov, aj keď dnes by už ťažko asi samotný Elon robil výber svojich zamestnancov. Pracovný pohovor u Elona Muska bol dlhý, hoci sa ma opýtal iba dve otázky.

 

V roku 1999 som bol na pohovore v X Commerce (spoločnosť, ktorá sa neskôr premenovala na PayPal) a bol to jeden z najzvláštnejších pohovorov, aké som kedy zažil. V roku 1999 mala táto spoločnosť približne 10 zamestnancov, z ktorých žiadny, okrem samotného Elona Muska nebol skutočným odborníkom v danom fachu. Takže, keď som prišiel na pohovor hovoril som s viacerými ľuďmi, s ktorými som sa bavil o iných veciach, s tým, že tech pohovor so mnou spraví Elon.

 

V rámci týchto rozhovorov som mal jeden aj s viceprezidentom marketingu. Bolo až zvláštne koľko úcty viceprezident prechovával k Elonovi. Nie je to samozrejme nezvyčajné, že sa founderi k sebe správajú s veľkým rešpektom, ale v tomto bolo predsa len ešte niečo viac.  

V spoločnosti mali aj niekoho, kto si hovoril technický manažér, no tento človek nemal v skutočnosti s programovaním žiadne skúsenosti. Presne si už nespomínam na to, čo sa ma pýtal, no pamätám si, že sa mi svojim spôsobom vlastne ospravedlnil, keďže vôbec neovládal C++ alebo Java, čo znamenalo, že so mnou nemohol spraviť odborný pohovor. Potom teda prišiel rozhovor s Elonom a ten bol teda naozaj dlhý, hoci ako som už spomínal, sa ma opýtal len dve otázky!

 

Kde by ste chceli byť za päť rokov?

Toto je jedna z najčastejších otázok, ktoré sa na pohovoroch kladú. Myslím, že som odpovedal niečo v tom zmysle, že by som chcel postúpiť na pozície do vedenia.

 

Máte vy nejaké otázky na mňa?

Po tejto otázke sme začali dlhotrvajúcu konverzáciu o riziku, ktorý vychádzal z biznis modelu spoločnosti X Commerce a o tom, ako sa spolieha na svoju vlastnú konkurenciu (Visa/MasterCard) pri spracovávaní platieb. Stačilo by ak by spoločnosti bol zrušený obchodný účet a bola by mimo hru. Elon mi na to povedal o pláne rýchleho rastu vo veľkom, tak, aby aj konkurencia zarábala dosť na to, aby nechcela stopnúť biznis X Commerce.  

Nakoniec sa ma teda nikto žiadne odborné otázky ani nepýtal, ale pohovor s Elonom Muskom bol pre mňa zážitkom na celý život.

 

zdroj: fortune.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech