Aké je to písať pre Startitup

  • V redakcii Startitup som už niekoľko mesiacov. Neznášam slovné spojenie „bilancovať rok“, a tak tieto riadky nie sú žiadnou koncoročnou zádušnou omšou. Blíži sa skúškové a tak som v rámci decembrovej prokrastinácie uvažovala, čo mi vlastne písanie do Startitup dalo a stále dáva.
IMG_0633
  • V redakcii Startitup som už niekoľko mesiacov. Neznášam slovné spojenie „bilancovať rok“, a tak tieto riadky nie sú žiadnou koncoročnou zádušnou omšou. Blíži sa skúškové a tak som v rámci decembrovej prokrastinácie uvažovala, čo mi vlastne písanie do Startitup dalo a stále dáva.

Som študentka, učím sa zaujímavé veci, stretávam skvelých ľudí a prostredníctvom Startitup vás s nimi môžem zoznámiť. Dostala som miesto vyjadriť sa. Povedať svetu: hej, pozri, toto je fakt dobré, mal by si o tom vedieť aj ty. Dostala som priestor povedať, čo sa mi páči a čo nie, prezentovať skvelé vynálezy, myšlienky, idey. Uvedomila som si pri nich, aký je človek vynaliezavý tvor.  

11896502_10205055751008766_8131215351231269942_o

Startitup ma prinútil sledovať dianie vo svete, naučil ma vnímať moje okolie. Začala som sledovať témy, o ktorých som veľa nevedela. Startupový svet mi bol spočiatku cudzí. Dnes už sledujem súťaže, konferencie, stretávam úžasných ľudí. Samostatnou kapitolou sú rozhovory. Milujem písanie rozhovorov. Námety lovím na sociálnych sieťach, niekoho spoznám, niekto mi povie o kamarátovom kamarátovi. Slovensko je malé. S malou dušičkou ľudí v nočných hodinách kontaktujem, či by si na mňa nenašiel pár minút. A oni si ten čas fakt našli, za čo im ďakujem.

V každom rozhovore padla vždy jedna veta, ktorá ma omráčila. Ondo Komora ma naučil, že všetky tie skvelé vynálezy a objavy pochádzajú od ľudí ako som ja alebo ty. „Veci sa dajú“, ako povedal Ondro. Chalani zo Satori Stage ukázali, že prebudiť ľudí, vzdelávať ich a participovať na občianskom živote má zmysel. Všetko sa zrazu dá do pohybu. Andrejka z Čo dokáže mama, vytrela všetkým zrak a ukázala, že byť matkou neznamená koniec kariéry, práve naopak, jej naštartovanie.

1184846_256891777768862_1484882257_n

Zistila som, že veľa ľudí má podobné vízie. Všetci by priamo či nepriamo chceli ovplyvniť a zlepšiť občiansku spoločnosť a participáciu na Slovensku. Veľa ľudí sa zamýšľa nad vznikom komunít. Či už máte spoločné hobby alebo jednoducho žijete v tom istom paneláku, máte niečo, čo Vás spája. Ľudia vidia zmysel v diskusiách, stretnutiach, prednáškach. Mám z toho obrovskú radosť. Vďaka Startitup som zasa získala pocit, že nežijem obkolesená ignorantmi a ľuďmi, ktorých záujem končí dverami bytu či domu.

Stále som v písaní začiatočník.  Každá pochvala, lajk či komentár znamená, že aj iní ľudia zdieľajú podobný názor. Ak nie, debatujeme a snažíme sa pochopiť jeden druhého. Ale o to tu ide, nie? Začať sa rozprávať, komunikovať a vytvárať niečo spoločné.

1404805_772018559494481_661481622_o

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech