Aké sú trendy v podnikaní na rok 2017?

  • Ako by mal vyzerať podnikateľ? V ruke iPhone, na ruke Rolex a veľká V8-čka v garáži. Už ale nie je rok 2011 a je načase odkloniť sa od zabehnutého mainstreamu a posunúť sa ďalej. Preto sme v Startitup dali dokopy pár tipov, ako ísť vpred a zároveň tým aj pomôcť.
podnikcover
pixabay.com/pixabay.com
  • Ako by mal vyzerať podnikateľ? V ruke iPhone, na ruke Rolex a veľká V8-čka v garáži. Už ale nie je rok 2011 a je načase odkloniť sa od zabehnutého mainstreamu a posunúť sa ďalej. Preto sme v Startitup dali dokopy pár tipov, ako ísť vpred a zároveň tým aj pomôcť.

Elektromobil namiesto emisií

Vzhľadom na všetko, čo sa v posledných rokoch udialo v ovzduší, je už zrejme na mieste myslieť aj na dobro našej planéty. Pravdou je, že tej dávajú už spomínané V8-čky a podobné delá zabrať. Preto je už možno načase, aby sme sa inšpirovali krajinami ako Holandsko, kde spaľovacie motory miznú. Na jednej strane vďaka štátu, na druhej vďaka uvedomelosti obyvateľstva.

zdroj fotografie: Street Muscle

Jasné, tiež by sme uvítali Teslu Model S. Vzhľadom na cenu je však pre väčšinu obyvateľstva stále nedostupná.  No sú tu aj iné možnosti elektromobilov, ktoré nevyzerajú ako nevydarený projekt stredoškolákov. Napríklad novinka Hyundai Ioniq Electric produkuje nulové emisie a dizajnovo je na vysokej úrovni. Na jedno nabitie prejde vďaka 28 kWh batérii až 280 kilometrov. Tú je navyše možné pomocou rýchlonabíjacích staníc dobiť už za 23 minút.

zdroj fotografie: Hyundai

Nedeje sa úplne často, že si aj štát uvedomuje potrebu progresu, ale čo sa týka elektromobilov, máme šťastie. Štát ti totiž podá pomocnú ruku pri kúpe elektromobilu v hodnote 5-tisíc eur. Všetky podrobnosti sme ti spísali v tomto článku.

Chcem smartfón, ktorý nemá polovica obyvateľstva

Smartfóny prešli za posledné roky výraznou revolúciou a nemyslíme tým len hardvérové komponenty. Tieto zariadenia sa totiž stali istým módnym a reprezentatívnym doplnkom ľudí, ktorí teraz dbajú na nákup vhodného smartfónu oveľa viac ako kedykoľvek predtým. Nutnosť vlastniť iPhone je už ale trochu klišé. Okrem toho, že tretina ľudí si ich vezme na splátky, už ani technologicky „nedrvia scénu“.

zdroj fotografie: Huawei

Svetová konkurencia totiž za tie roky Apple dobehla a aj konkurenčné smartfóny dokážu ponúknuť unikátne vlastnosti či luxusný dizajn. Vzhľad, výdrž batérie a špičkový fotoaparát. Tieto tri kľúčové vlastnosti perfektne symbolizujú Huawei P10, ktorý sa stal pre mnohých náhradou za vlajkové Samsungy alebo iPhony.

zdroj fotografie: Techmiao

Zaujme dizajnom, ktorý tvorí luxusný hliník v unibody prevedení. Elegantné zahnutie okrajov, dokonalé krivky a oku lahodiaca zmes vzhľadových atribútov prináša nejednému používateľovi pocit skutočne dobre investovaných peňazí. Rozmanité farebné prevedenia v spolupráci s Pantone Color Institute ti dávajú možnosť rozhodnúť sa pre farbu, ktorá je vyjadrením tvojej osobosti.

A aby si mal svoje účty či firemné dokumenty v bezpečí, využi zabezpečenie pomocou snímača odtlačkov prstov priamo na prednej strane v domovskom tlačidle. Už žiadne zdĺhavé naťukávanie PIN kódov či kreslenie vzorov. Všetko máš na dosah len vďaka odtlačku.

zdroj fotografie: Techmiao

Ako sme ti už prezradili, základom je nebyť mainstream hráčom, ktorý ostane zabudnutý hneď ako sa po meetingu zatvoria dvere. Skús byť aj v tomto jedinečný. Dohodol si práve firme nového klienta? Dajte si selfie, hoď ju na firemný Instagram a sleduj, ako sa biznis hýbe vpred. Okrem prémiového vzhľadu totiž P10-ka dokáže vytvoriť aj unikátne selfie portréty s efektným rozostrením pozadia. Zabudni na rozmazané machule a vizitky na konci stretnutia.

zdroj fotografie: Huawei

Okrem toho ti úsmev na tvári vyčaruje aj nemecký výrobca fotoaparátov Leica. Ten sa totiž rozhodol zakomponovať všetky svoje najsilnejšie zbrane do smartfónu od Huawei, ktorému tak poskytol perfektné možnosti vďaka duálnemu 20 / 12 MPx fotoaparátu. Ak teda rád fotíš na potulkách svetom, toto bude to pravé orechové. Navyše, monochromatický senzor vytvorí unikátne černobiele snímky ako vystrihnuté z rokov minulých.

zdroj fotografie: Huawei

Nedoceneným stavebným pilierom úspechu je potom nadpriemerná 3200 mAh batéria, na ktorú sa budeš môcť spoľahnúť počas nie jedného, ale hneď dvoch dní prevádzky a navyše ju rýchlo dobiješ vďaka technológii SuperCharge. Času máš zo všetkého najmenej, tak ho nestrácaj nabíjaním.


Nemusíš sa obliekať ako Alain Delon

Jasné, oblek bude vždy oblek a hrať „vrcholovú hru“ sa nedá v teplákoch. Väčšina z nás však nemusí tráviť každý deň v obleku a ak áno, možno by si si mohol kúpiť aj tú Teslu Model S.

zdroj: Nitrolicious.com

Omnoho dôležitejšie je cítiť sa super vo vlastnom oblečení. Keď si celý napätý, aby si nekrčil svoju škrobenú košeľu alebo ti nekvapla polievka na lesklé sako, asi zo seba nedáš úplne najlepšie nápady.

My si napríklad ideme kolekciu od švédskeho H&M s názvom CONSCIOUS. Táto kolekcia je celá vyrobená z recyklovaných materiálov, napríklad PET fliaš. Nie je to super pocit, že v momente, ako si na seba ráno natiahneš tričko, pomáhaš svetu?

zdroj fotografie: Instagram

Každému sedí niečo iné, tak si skús vybrať niektorý z týchto tipov a možno sa na konci roka ocitneš so svojím podnikaním úplne inde.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech