Ako lacno cestovať aj žiť bez odpadu: Toto sú TOP knihy pre tvoj osobný rozvoj, ktoré si musíš prečítať v roku 2019

  • Najjednoduchším spôsobom, ako sa konštantne posúvať vedomostne na vyšší level, je jednoducho čítať
  • Prinášame ti prehľad toho najlepšieho, čo za poslednú dobu na knižnom trhu pribudlo
  • Inšpiruj sa myšlienkami druhých, načerpaj nové nápady, osvoj si zručnosti a motivuj sa do nového roka!
šrľrčfv
instagram.com/madeinyeg, unsplash.com
  • Najjednoduchším spôsobom, ako sa konštantne posúvať vedomostne na vyšší level, je jednoducho čítať
  • Prinášame ti prehľad toho najlepšieho, čo za poslednú dobu na knižnom trhu pribudlo
  • Inšpiruj sa myšlienkami druhých, načerpaj nové nápady, osvoj si zručnosti a motivuj sa do nového roka!

Timothy Ferris: Tribe of Mentors

Tim Ferris nie je na poli motivačnej literatúry žiadnym nováčikom, naopak – jeho knihy dlhodobo vedú rebríčky bestsellerov. Vo svojej novinke, ktorá v tvojej knižnici nesmie chýbať, sa rozhodol zhromaždiť rady od najlepších z najlepších, ktoré ti môžu byť pomôckou pri riešení rôznych životných situácií. Každý v istej fáze života potrebuje životom ostrieľaného mentora, no kde ho nájsť? Tu ti poriadia takí velikáni, ako skejter Tony Hawk, tenistka Maria Šarapova, režisér a fanúšik meditácie David Lynch či spoluzakladateľ Facebooku Dustin Moskowitz. Ak ťa dostala Timova predošlá kniha Tools of Titans, táto sa nesie v podobnom duchu. Je možno len o čosi viac spirituálna. Ideálne zalistovať v nej vždy vtedy, keď potrebuješ radu či iný uhol pohľadu.

Yuval Noah Harrari: Homo Deus

Zamýšľaš sa niekedy nad tým, ako bude vyzerať svet o sto či tisíc rokov? K tomu, aby si si odpovedal nepotrebuješ časostroj, stačí ti kniha od Harrariho, ktorý po úspešnom bestsellere Sapiens opäť búra všetky hranice. Pri svojich hlbokých úvahách o budúcnosti ľudstva sa opiera o technológie a ich ďalší predpokladaný vývoj. Čo sa stane, keď vložíme genetické inžinierstvo do rúk islamu? Aká budúcnosť nás čaká, keď pracovný trh úspešne ovládnu stroje a my sa staneme zbytočnými? Ovládne svet nové náboženstvo „dataizmus“? Harrari poskytuje naozaj znepokojivé až strašidelné scenáre, ktoré by v ére umelej inteligencie či genetického inžinierstva mohli ľudstvo postretnúť. Mnohé treba brať s rezervou, no určite stojí za to nahliadnuť do tejto krištáľovej gule.

Mark Gates: Blockchain

Blockchain mnohí považujú za najväčšiu inováciu od čias zrodu internetu. Je to pravda a skutočne blockchain čoskoro zmení svet, alebo je to len aktuálna senzácia? Okolo kryptomien je stále väčší hype, najviac medializovaný je samozrejme bitcoin. Avšak, celá blockchain technológia je oveľa komplexnejšia a ďaleko presahuje pojem bitcoin. Možno aj ty máš okolo seba ľudí, ktorí zrazu bláznivo nakupujú kryptomeny, lebo dúfajú, že na nich zarobia veľký balík. Možno ani ty stále nechápeš, čo to tie kryptomeny a blockchain sú, ako to všetko funguje a čo to má čo dočinenia s tebou? Táto kniha ti odpovie na všetky tvoje otázky, kompletne ťa zasvätí do problematiky rastúceho trhu kryptomien a umožní ti nahliadnuť do budúcnosti peňazí.

René Kujan: Běhej, dokud mužeš

Na trhu s literatúrou o osobnom rozvoji sa to bežeckými titulmi len hemží. Môžeš si prečítať, čo s tvojím telom spraví beh, ako sa vymakať na maratónca či ako prežívajú vrcholové momenty triatlonisti. Táto kniha je však trochu z iného súdka. Za bežeckou tematikou je skrytý silný ľudský príbeh o tom, ako sa nevzdať a vytrvať. Autor knihy, český maratónec a žurnalista René Kujan, prežil ťažkú automobilovú nehodu, pri ktorej mu bezpečnostný pás rozdrvil hrudnú kosť, rebrá aj stavce. Verdikt lekárov znel: Budeš rád, keď raz budeš chodiť, na beh môžeš zabudnúť. Už pol roka po nehode však začal René pomaly behať, o pár mesiacov na to zvládol maratón, o pár rokov sa rozhodol obehnúť Island. Dnes je držiteľom niekoľkých rekordov a podporuje vozíčkarov.

Candace Moore: Joga – Namaslay

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: yogabycandace.com

Joga dnes naberá na popularite a niet sa čomu čudovať. Na svete len ťažko nájdeme komplexnejšie, univerzálnejšie a efektívnejšie cvičenie. Známa jogínka Candace Moore v tejto knihe nabitej inšpiráciou prináša všetko, čo o joge (nielen) začiatočník potrebuje vedieť. Prostredníctvom prehľadných popisov 100 asán s detailnými fotografiami ho popri pravidelnej jogovej praxi prevedie až na pokročilú úroveň a s výsledkami, ktoré je vidieť aj cítiť. Joga je tu poňatá moderným spôsobom a prijateľne aj pre tých, ktorí neholdujú spiritualite. S čitateľmi sa autorka zdôveruje aj so svojimi životnými strasťami, chorobou a depresiou, a ukazuje im, že práve joga môže podať pomocnú ruku a byť nástrojom, ako žiť každý deň zmysluplnejšie.

Janka Schweighoferová: Cestuj bez miliónov

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: cestujbezmilionov.sk

Čo človeka formuje viac než cestovanie a spoznávanie nových kultúr? Na svete ešte zrejme nebol človek, ktorý by sa vrátil z výletu mentálne či duchovne chudobnejší. Iné je to však už s peniazmi, ktoré sa často na cestách míňajú rýchlejšie, než by si chcel. Práve na to je tu blog Travelhacker, na ktorom Janka Schweighoferová ľuďom radí, ako cestovať čo najvýhodnejšie a dovoliť si vyraziť za svojím snom aj bez tisícok na účte. Nedávno vyšla na trh s novinkou s názvom Cestuj bez miliónov, v ktorej zhrnula všetky svoje cenné poznatky a skúsenosti, aby si mohol cestovať lacnejšie, aby si našiel tie najvýhodnejšie letenky a zároveň si ušetril množstvo hodín googlenia a nervov. Tvojmu rozletu už nemusia stáť v ceste peniaze.

Bea Johnsonová: Domácnost bez odpadu

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: domacnostbezodpadu.cz

Pojem „zero waste“ nie je u nás žiadnou novinkou. V dnešnom konzumnom svete, kde spotreba niekoľkonásobne prevyšuje potrebu, je stále dôležitejšie zamýšľať sa nad dôsledkami svojho konania na životné prostredie. Nie je to však len o tom, či si kúpiš stú fľašu minerálky v plaste alebo investuješ do fľaše na opakované použitie.

Autorka Bea Johnson ti ukáže, čo všetko sa za pojmom bezodpadový životný štýl skrýva a poskytne ti návod na to, ako každý deň trochu viac znižovať svoju spotrebu. Aj keď si myslíš, že už dnes žiješ pomerne ekologicky, táto propagátorka „zero waste“ ti ukáže, že máš stále na čom pracovať a dokáže ti, že polovica vecí, ktoré vlastníš alebo chceš, v skutočnosti nepotrebuješ. Verím, že si si v tomto zozname našiel niečo, čo ťa posunie vpred, pretože nie je nič horšie, než zostať stáť na mieste. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech