Ako prežiť karanténu a neumrieť od nudy, časť prvá

  • Karanténa je čas, kedy prinajmenšom 14 dní ostávaš doma so svojimi najbližšími
  • Je to novodobý sociálny experiment, kedy si uvedomíš, že 4 steny a pár rodinných príslušníkov môže byť výzvou
  • Prinášame ti prvú časť manuálu, ako prežiť karanténu a byť v mentálnej a fyzickej pohode
antivirus
Ilustračný obrázok (unsplash.com)/Startitup
  • Karanténa je čas, kedy prinajmenšom 14 dní ostávaš doma so svojimi najbližšími
  • Je to novodobý sociálny experiment, kedy si uvedomíš, že 4 steny a pár rodinných príslušníkov môže byť výzvou
  • Prinášame ti prvú časť manuálu, ako prežiť karanténu a byť v mentálnej a fyzickej pohode

Sociálny experiment menom karanténa sa vniesol do takmer každej domácnosti na neurčito. Ľudia sú odrazu odkázaní sami na seba. Treba viac komunikovať, je nám akosi tesnejšie, nemôžme sa ísť vyventilovať s kamošmi na pivo a večery v kine sa tiež nekonajú. Nevadí. Karanténa ti môže priniesť nové skúsenosti a hlavne neobmedzene veľa možností.

Vďaka tomu, že zamestnáš myseľ ale aj telo, dokážeš predísť stresu, ktorý oslabuje tvoje telo najviac. Level tvojej psychickej pohody počas pandemickej situácie a mimoriadnych opatrení sa vo veľkej miere prejaví aj na imunite. A práve tá je teraz najdôležitejšia.

Sleduj Netflix a HBO Go

Tieto platformy teraz pravdepodobne zarábajú ako nikdy predtým. Ľudia pozerajú seriály, ktoré si dávno zaradili do obľúbených , ale po práci už nemali chuť ani silu si žiaden z nich pustiť. Tak a teraz je ten čas. V kresle pred telkou môžeš stráviť aj celý deň. Hrozivá diagnóza Covid-19 prináša okrem iného možnosť oddychovať a načerpať energiu do ďalšieho fungovania. Kedy to najbližšie bude, netuší nik. Možno zajtra, možno o mesiac. Preto to využi naplno.

Na Netflixe ťa čakajú nové série Babylon Berlin. Politická kriminálka ťa vráti sa späť do 20tych rokov minulého storočia. Ak sleduješ, iste vieš, že tu nájdeš prepojenia s živou realitou tamtým čias a ešte niečo navyše.

V piatok 13-teho pribudli na Netflixe aj nové časti seriálu Kingdom, konkrétne druhá séria slávnej juhokórejskej zombie záležitosti. Na HBO Go si určite nenechaj ujsť 3.sériu Westworld.

Hraj sa

Spoločenské hry nie sú žiadne retro klišé. Dokážu totiž divy. Ukočírujú takmer každú napätú atmosféru a majú extra pridanú hodnotu – veľa sa z nich dozvieš a mnohému sa naučíš. Keď sa rozhodneš pre tie vtipné, bez extra mozgovej námahy, aspoň sa priučíš empatii či trpezlivosti. Odporúčame klasiku. Európa otázky a odpovede   ti predstavia novú dimenziu tvojich vedomostných limitov. Okrem toho, že sa dobre zapotíš, naučíš sa viac, ako v školských laviciach či na wikipedii.

Osvedčenou klasikou je Scrabble. Dá sa hrať hodiny a čím vás je viac, tým lepšia zábava. Je to totiž svetovo najhranejšia spoločenská hra. V rámci karantény úplne stačí najbližšia rodina, dodržuj zákaz zhromažďovania sa.

Keď zákerný vírus napadne bunku ľudského tela, treba s ním okamžite bojovať. Anti virus je veľmi aktuálna hra, ktorá má okrem iného aj jednu dôležitú antistresovú súčasť. Takouto aktivitou a svojou osobnou pohodou skutočne proti tomu vírusu bojuješ.

zdroj: Startitup

Jarné upratovanie je v kurze

Od zajtra môžeš ísť na to. Slnko a príjemných 18 stupňov ťa možno vytiahnu na okná. Všetko to, čo si nestihol počas hektického pracovného života, môžeš urobiť teraz, keď je čas spomaliť. Cez víkend sa hrá a cez týždeň sa pracuje. Karanténa dáva priestor všetkým, ktorí si chceli vytriediť šatník a nepotrebné veci darovať na charitu, či do sekáčov. Ak chceš pokojne tak urob, nikdy nebudeš mať viac času. Svoje nepotrebné šatstvo pekne oper, zbaľ a po oficiálnom ukončení karantény zanes napríklad do Nosene. Môžeš ho rovnako podarovať ľuďom, ktorí ho s určitosťou potrebujú viac ako ty – krízové centrá pre ženy v tiesni či OZ Vagus.

Čítaj knihy

A to všetky tie, ktoré si dostal na Vianoce a za tri mesiace ti absolútne zapadli prachom. Knihy sú dobré a čítanie je nové chodenia do kina. Aspoň teda počas karantény. Vráť sa ku knihám, ktoré odporúča aj Bil Gates či Michal Truban. Sleduj správy, čítaj noviny, časopisy, sleduj ekonomiku a analýzy.

Čítaj viac TU >> Elon Musk, Michal Truban či Bill Gates. Tieto knihy čítajú vplyvní

Vedel si o tom, že ceny realít by mali vplyvom ekonomickej krízy, ktorá kvôli koronavírusu postihne Európu a svet, klesnúť? Ostaň informovaný, konečne je na to čas.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK