Aktivisti zachránili 174 líšok, ktoré na kožušinovej farme nečakalo nič dobré

  • Aktivistka zachránila pred zbytočnou smrťou takmer 200 líšok
  • Teraz majú šancu pomôcť aj ostatní
  • Aktivistka zachránila pred zbytočnou smrťou takmer 200 líšok
  • Teraz majú šancu pomôcť aj ostatní

Kožušinové farmy sú miesta, kde sa dejú príšerné veci. Nájdeš ich v takmer každej krajine, i na Slovensku. Mimoriadne rozšírené sú ale vo Východnej Ázii. Proti týraniu zvierat volajú mnohí aktivisti, no politika a biznisový svet voči nim býva hluchý.

Skupinka aktivistov na čele s Karen Gifford v Číne zachránili pred krutým koncom 174 utrápených líšok. Zvieratá roky žili v miniatúrnych klietkach, na pletive bez pevnej podlahy a boli vystavené zlým poveternostným podmienkam, bez možnosti úkrytu, aby ich kožuchy narástli čo najviac.

Farma sa mala zrušiť, čo však pre líšky neznamenalo záchranu ale masové usmrtenie. Aktivistom sa ich ale podarilo zachrániť a nájsť  im nový dočasný domov, ktorým sa stal priestor pri budhistickom kláštore v Mudanjiang. Tam môžu prvýkrát v živote voľne behať, pričuchnúť k prírode, hrať sa a ležať na pevnom podklade. 

Za líšky sa postavila najmä Karen Gifford v spolupráci so záchrankyňou BoHe, ktorá pomáha zachraňovať psy určené na mäso. Karen záchranu komunikovala a dokumentovala aj na svojom facebookovom profile.

Teraz vyzýva všetkých dobrých ľudí a dobročinné organizácie, aby líškam prispeli buď finančne alebo jedlom. Dokiaľ sa líškam nepodarí nájsť nový domov, budú žiť na pozemku kláštora. Záchrankyne uvažujú aj o postavení útulku. 

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: facebook.com/karen.gifford

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá