Nadšenci zimných športov, traste sa. Za Bratislavou zrekonštruujú skokanský areál

  • Slovensko je jednou z najvyhľadávanejších lokalít pre zimné športy
  • Skupina nadšencov sa rozhodla zrekonštruovať starý skokanský areál len pár kilometrov od Bratislavy
  • Areál má byť tréningovým centrom pre nádejné talenty
29684230_2035877939959351_3655863760966146406_n
Skijumping Slovakia
  • Slovensko je jednou z najvyhľadávanejších lokalít pre zimné športy
  • Skupina nadšencov sa rozhodla zrekonštruovať starý skokanský areál len pár kilometrov od Bratislavy
  • Areál má byť tréningovým centrom pre nádejné talenty

Svetové rebríčky v zimnom športe skoky na lyžiach ovládol poľský reprezentant Kamil Stoch, ktorému sa v poslednej sezóne mimoriadne darilo. Za ním sa vytrvalo drží reprezentant z Nemecka a Nórska. Posledné dve krajiny dominujú aj v ženskej kategórii, no nad zasneženými zjazdovkami dobre „lietajú“ aj Japonci. Slovensko v súčasnosti v tomto športovom odvetví nemá významné zastúpenie tak, ako je tomu napríklad v zjazde, kde vládne Petra Vlhová alebo bratia Žampovci. Mladá generácia však dostane novú príležitosť. Neďaleko Bratislavy sa pripravuje rekonštrukcia starého skokanského areálu.

Slovensko sa podľa posledného zberu dát na vytvorenie Indexu celkovej spokojnosti turistov zaradilo v oblasti ponuky zimných športov na úžasné tretie miesto spomedzi všetkých svetových destinácií. Predbehla nás len Kanada a Rakúsko (celý článok si prečítaš TU). A niet sa čo čudovať. Slovensko má mnohé čo ponúknuť.

Nadšenci skokov na lyžiach pridávajú svoju ruku k dielu a chcú vytvoriť nový športový priestor. Na svojom facebooku Skijumping Slovakia napísal: „Priatelia skokov na lyžiach, nastal čas, kedy máme možnosť dať opäť našim deťom možnosť „letieť vo vzduchu“. Len 16 km od Bratislavy je opustený skokanský areál (viď foto). Ak všetko pôjde dobre (pevne veríme), vo Svätom Juri vznikne opäť tréningové centrum pre deti a mládež. Máme tak jedinečnú možnosť v blízkosti Bratislavy vybudovať areál, ktorý bude spĺňať svetové parametre, aby sme tu mohli usporiadať preteky na medzinárodnej úrovni. Držte nám palce, aby nás podporilo naše mesto Svätý Jur.“

Nápad sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom verejnosti a na to, či sa mesto chce podieľať na tejto sympatickej iniciatíve, sme sa opýtali priamo primátora Šimona Gaburu, ktorý nám povedal: „Mesto víta iniciatívu obnovy areálu a v rámci svojich možností bude v prípade záujmu investora a samozrejme zmysluplnosti projektu nápomocné. Ďalšie konkrétne kroky budú priamo prerokované s potenciálnym záujemcom pri predložení zámeru využitia resp. realizácie.“ Projektu držíme palce.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech