AKTUÁLNE: Boris Kollár je pri vedomí, zlomený má krčný stavec

  • Kollár mal v sobotu 24. októbra dopravnú nehodu. Prvotne bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia
Boris Kollár autonehoda
TASR/Jakub Kotian
  • Kollár mal v sobotu 24. októbra dopravnú nehodu. Prvotne bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch, je v stabilizovanom stave a pri vedomí. Zlomený má druhý krčný stavec, odhadovaná dĺžka rekonvalescencie je niekoľko týždňov. Informovala o tom riaditeľka odboru komunikácie s médiami a verejnosťou Národnej rady SR Michaela Jurcová.

Kollár mal v sobotu 24. októbra dopravnú nehodu. Prvotne bol prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) na sobotňajšej tlačovej besede informoval, že Kollár bol zranený spolu s ochrankárom a vodičom.

Spolu s Borisom Kollárom havarovala aj bývalá miss. V kritickom stave leží v nemocnici

Ochrankár predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) mu zachránil život. Všimol si, že nemôže dýchať, lebo mal zapadnutý jazyk. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). 

Vďaka tomu, že si to všimol, sa podarilo predsedu parlamentu rýchlo stabilizovať,“ povedal Krajniak. Ochrankárovi poďakoval za to, že mu poskytol prvú pomoc. Keď sa Krajniak pýtal Kollára, ako sa má, „povedal, že nečakal, že bude lockdown dodržiavať až takto dôsledne.“

Nezaradený poslanec Richard Raši zaželal predsedovi parlamentu, ktorý má zlomený druhý krčný stavec, skoré uzdravenie. „Chrbtica je miesto, ktorá je v bezprostrednej blízkosti miechy a často sa končia tragicky,“ podotkol Raši.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech