AKTUÁLNE: Fico je obvinený z trestného činu, potvrdila to polícia

  • Robert Fico je obvinený z trestného činu podnecovania
  • Médiám to včera povedal on, dnes to potvrdila polícia
Fico
TASR/Jaroslav Novák
  • Robert Fico je obvinený z trestného činu podnecovania
  • Médiám to včera povedal on, dnes to potvrdila polícia

Líder strany SMER-SD Robert Fico včera uviedol, že je obvinený z trestného činu podnecovania. Túto informáciu dnes potvrdila aj Polícia Slovenskej republiky prostredníctvom oficiálnej stránky na sociálnej sieti Facebook

Poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I vzniesol obvinenie z trestného činu podnecovania 57-ročnému Róbertovi F. z Bratislavy,“ uvádza sa na stránke polície.

Roberta Fica včera polícia na výsluch predviedla na začiatku protivládneho protestu, ktorý sa konal na bratislavskom Tyršovom nábreží.

Obvinený nebol v zmysle Trestného poriadku zadržaný, bol predvedený na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní, za účelom vykonania nevyhnutných procesných úkonov,“ vysvetľuje polícia. 

Logo

Protest bol iniciovaný stranou SMER-SD, prebehol vo forme autosprievodu. Konal sa počas núdzového stavu, kedy sú verejné zhromaždenia zakázané.

Fico hovorí o konci demokracie

Robert Fico o svojom obvinení informoval médiá ešte včera. Potom, ako opustil policajnú stanicu, vyhlásil, že obvinenie je vymyslené. „Toto je koniec demokracie na Slovensku,“ opakoval.

Zadržanie vníma ako zastrašovanie zo strany ministra vnútra SR Romana Mikulca (OĽaNO), ministrovho poradcu a exprezidenta policajtov Jaroslava Spišiaka a policajného prezidenta Štefana Hamrana.

Roman Mikulec v reakcii na zadržanie Roberta Fica uviedol, že polícia pri podozrení z porušenia zákona koná bez ohľadu na to, z akého spoločenského a sociálneho spektra je preverovaná osoba.

Niet pochýb o tom, že Policajný zbor si kontrolou týchto opatrení nezískava priazeň občanov, o to viac si cením, že koná nestranne, profesionálne a primerane, a preto má moju osobnú podporu,“ povedal pre TASR.

Zdroje: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky, TASR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie