Ficovmu priateľovi Výbohovi pozastavili činnosť v dôležitej funkcii. Môže za to obvinenie

  • Miroslav Výboh bol včera obvinený v kauze Mýtnik III
  • Dnes rezort zahraničných vecí pozastavil Výbohovi činnosť vo funkcii honorárneho konzula Monackého kniežatstva na Slovensku
Linkedin/ Miroslav Výboh, TASR/Pavel Neubauer
  • Miroslav Výboh bol včera obvinený v kauze Mýtnik III
  • Dnes rezort zahraničných vecí pozastavil Výbohovi činnosť vo funkcii honorárneho konzula Monackého kniežatstva na Slovensku

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) pozastavilo obvinenému Miroslavovi V. činnosť vo funkcii honorárneho konzula Monackého kniežatstva v SR. Informoval o tom komunikačný odbor MZVEZ SR. Informuje o tom agentúra SITA.

Dôvodom pozastavenia činnosti vo funkcie bolo obvinenie v rámci kauzi Mýtnik III. „Rozhodnutie padlo na základe potvrdenia odboru ekonomickej kriminality Úradu špeciálnej prokuratúry Generálnej prokuratúry SR o vznesení obvinenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči Miroslavovi V,“ informuje agentúra SITA.

AKTUÁLNE: Bývalá šéfka Finančnej správy sa údajne priznala ku korupcii, nateraz ju prepustili

MZVEZ SR bude o tomto rozhodnutí informovať aj  monackú stranu štandardnou diplomatickou cestou prostredníctvom Veľvyslanectva SR v Paríži.

Ficov kamarát

Oligarcha Miroslav Výboh je obvinený v kauze Mýtnik III. Včera o tom informoval Denník N. NAKA včera v rámci spomínanej kauzy obvinila niekoľko osôb, medzi nimi je aj bývalá prezidentka Finančnej správy. Tá sa dnes ku korupcii údajne priznala.

Ako informuje agentúra SITA, v kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry celkovo vzniesol obvinenie voči 8 osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná 4 rôznymi skutkami. Voči 2 osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším 6 pre trestný čin prijímania úplatku.

Ako informuje portál www.teraz.sk, Robert Fico sa mal v minulosti o Výbohovi vyjadriť ako o dlhoročnom priateľovi. „Nebudem sa tváriť, že nie je môj priateľ, poznám ho 20 rokov, nebudem ľudí zatracovať,“ prehlásil vtedy na margo Výboha Fico.

AKCIA MÝTNIK: Kto je obvinený Michal Suchoba, ktorý vlastní jeden z najluxusnejších domov v Bratislave?

Minulý rok vypovedal Peter Tóth o tom, že Výboh, Fico a Kaliňák sa mali pravidelne stretávať. Výboh však Tóthovu výpoveď poprel. Prehlásil, že ide o konšpiračné teórie.

Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák sa podľa Tótha pravidelne stretávali so sponzormi Smeru Jozefom Brhelom, Miroslavom Výbohom, Jurajom Širokým a aj Norbertom Bödörom v oddelenej časti Širokého hotela Double Tree by Hilton,“ uvádza Denník N

Výboh bol dlhé roky považovaný za jedného z neoficiálnych akcionárov strany SMER- SD, píše sa na portáli tvnoviny.sk. Ako uvádza portál aktuality.sk, Výbohov syn Matúš bol dokonca istú dobu susedom Roberta Fica v Bašternákovej rezidencii Bonaparte. 

Zdroje: SITA, Denník N, teraz.sk, aktuality.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie