AKTUÁLNE: Sputnik V oddnes dostanú aj Slováci nad 60 rokov. Rusi doložili dokumenty

  • Záujemcovia o vakcínu Sputnik V starší ako 60 rokov sa budú môcť v priebehu najbližších dní hlásiť do Čakárne
  • Doteraz bola vakcína dostupná len pre záujemcov od 18 do 60 rokov
Sputnik V Matovič Lengvarský
TASR/Jaroslav Novák
  • Záujemcovia o vakcínu Sputnik V starší ako 60 rokov sa budú môcť v priebehu najbližších dní hlásiť do Čakárne
  • Doteraz bola vakcína dostupná len pre záujemcov od 18 do 60 rokov

Aktualizované o 14:27.

Ľudia starší ako 60 rokov sa budú môcť zaočkovať vakcínou Sputnik V. Ako informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová, rezort takéto očkovanie povolí. O očkovanie vakcínou Sputnik V môžu požiadať už aj ľudia, ktorí majú nad 60 rokov. V čakárni pribudla možnosť, že si ju môže vybrať ktokoľvek nad 18 rokov.

Ruská strana doložila potrebné dokumenty, a tak záujemcovia o vakcínu starší ako 60 rokov sa budú môcť v priebehu najbližších dní už hlásiť do Čakárne prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk,“ uviedla Eliášová.

vakcinácia očkovanie Sputnik V Slovensko
zdroj: Screenshot/korona.gov

Za očkovanie Sputnikom pre všetkých, nielen ľudí do 60 rokov sa prihováral aj expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič. Po dlhej dobe tomu venoval aj status na Facebooku.

„Verím, že zlomyseľní ľudia hnaní primitívnou geopolitickou nenávisťou tentoraz nedostanú priestor na svoje hry a starší ľudia dostanú možnosť sa očkovať vakcínou, ktorou chcú,“ uvádza Matovič na sociálnej sieti.

Matovič sa nevzdáva. Na svojom Facebooku opäť vypenil, chce zrušiť vekové obmedzenie na Sputnik

Záujem je slabší

O ruskú vakcínu Sputnik V však veľký záujem nie je. Čaká na ňu v tzv. čakárni aktuálne 4 814 Slovákov. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Ktorá veková kategória z prihlásených dominuje, však Eliášová nespresnila.

Na pridelenie termínu očkovania Sputnikom V čaká najviac osôb v Košickom kraji, konkrétne 789. V Bratislavskom kraji má o ruskú vakcínu záujem 786 ľudí, v Trnavskom 700 a v Prešovskom 680. V Žilinskom kraji eviduje rezort 630 záujemcov, Nitrianskom 610 a Banskobystrickom 444. Najmenej záujemcov má Trenčiansky kraj, kde sa chce Sputnikom V nechať zaočkovať 175 osôb.

Od pondelka sa očkuje v Bratislavskom a Žilinskom kraji. „Očkovanie sa rozbehlo plynule, bez komplikácií,“ uviedla Eliášová.

V utorok sa pripojí Nitriansky kraj, vo štvrtok Trenčiansky a Banskobystrický kraj. Počas víkendu sa začne ruskou vakcínou očkovať v Trnavskom, Prešovskom a Košickom kraji.

Zdroje: SITA, korona.gov

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech