AKTUÁLNE: Ministerstvo už sprístupnilo formulár na prihlasovanie sa na očkovanie

  • Formulár na prihlasovanie sa na očkovanie je už dostupný
  • Využívať ho však majú primárne zdravotníci
Aktuálne
  • Formulár na prihlasovanie sa na očkovanie je už dostupný
  • Využívať ho však majú primárne zdravotníci

Na tejto webovej stránke je už sprístupnený webový formulár na prihlasovanie sa na očkovanie. 

Ako však ministerstvo upozorňuje, formulár je v tomto čase určený pre osoby, ktoré diagnostikujú, liečia a inak priamo a nepriamo zabezpečujú starostlivosť o pacientov s ochorením COVID-19 alebo ohrozené skupiny obyvateľov.

Pred očkovaním musí registrovaný žiadateľ vedieť preukázať fakt, že do tejto skupiny patrí (napr. potvrdením o zamestnaní, či služobným preukazom). V prípade že niekto do týchto skupín nepatrí, prihlasovať sa zatiaľ nemá. 

Zdravotníci sa tak môžu nechať zaočkovať v 4 mestách, a to v:

  • Bratislave (až v 3 nemocniciach),
  • Nitre,
  • Banskej Bystrici,
  • Košiciach.

Ako uvádza agentúra SITA, postupne, s predpokladaným termínom po 10. januári, budú do registračného formulára pridávané ďalšie z 25 pripravených vakcinačných centier na Slovensku.

„Ide o čas nevyhnutný na to, aby po príchode a distribúcii vakcín mohli nemocnice hladko spustiť očkovanie aj pre ostatných zdravotníkov v regióne, po tom, čo prioritne zaočkujú vlastných nemocničných zamestnancov, ktorých záujem o očkovanie nemocnice už evidujú,“ vysvetlil rezort zdravotníctva.

Očkujú 75 000 ľudí denne. Krajina o veľkosti Slovenska je vo vakcinácii svetovým lídrom

Online registračný formulár je podobný ako formulár na testovanie na koronavírus. Registrujúci uvedie svoje osobné a kontaktné údaje, zdravotnú poisťovňu a v prípade zdravotníka aj kód zdravotníckeho pracovníka.

Po správnom vyplnení a odoslaní formulára – Požiadavky o očkovanie – registrovaný obratom dostane informáciu (SMS a/alebo e-mail) o mieste, dátume aj čase očkovania. Pri registrácii je dôležité si dôkladne skontrolovať správnosť uvedených kontaktných údajov.

„Odporúčame vyplniť okrem mobilného kontaktu aj e-mailovú adresu. Po registrácii doručená informácia obsahuje aj COVID-19-PASS, ide o to isté číslo, ktoré vám systém vygeneroval pri prvom testovaní. Na mieste očkovania musí registrovaný toto číslo (COVID-19-PASS) predložiť, tiež sa musí vedieť preukázať, že patrí do skupiny, ktorá je podľa Národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19 v tejto chvíli očkovaná (napríklad potvrdením o zamestnaní či služobným preukazom),“ doplnilo ministerstvo.

vakcina
zdroj: AP/TASR/Ted S. Warren

Online registrácia bude postupne rozširovaná nielen o vakcinačné centrá. „Naším cieľom je postupne pokryť všetky okresy aj o ďalšie skupiny osôb vyzvaných k očkovaniu, podľa povolaní, rizika veku, zdravotného stavu a následne menej rizikovej širokej verejnosti nad 18 rokov, podľa fáz, ako sú uvedené a schválené v Národnej stratégii očkovania proti ochoreniu COVID-19 v podmienkach SR,“ uviedol rezort.

Zoznam 25 vakcinačných centier na Slovensku
1. UNB Ružinov
2. UNB Kramáre
3. UNB Petržalka
4. FN Nitra
5. FN FDR B. Bystrica
6. FN Košice
7. Nemocnica sv. Michala Bratislava
8. NsP Komárno
9. FN Trnava
10. NsP Skalica
11. FN Trenčín
12. NsP Bojnice/Prievidza
13. FN Žilina
14. UN Martin
15. NsP Ružomberok
16. NsP Lučenec
17. FN Poprad
18. NsP Prešov
19. NsP Humenné
20. NsP Michalovce
21. Sv. Michala Košice
22. NsP Rožňava
23. Nemocnica Agel Levice
24. NsP Sv. Jakuba Bardejov
25. Liptovská NsP Liptovský Mikuláš

Ľudia sa začínajú registrovať

Prvým zaregistrovaným zdravotníkom už začínajú chodiť potvrdzujúce maily. Každý jeden obsahuje unikátny kód, a takisto uvedenie presného času a miesta, kde očkovanie prebehne. 

zdroj: Archív SIU
Zdroje: korona.gov, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech