Na Slovensku sekvenáciou potvrdili už 282 prípadov omikronu

  • Na Slovensku máme aktuálne sekvenáciou potvrdených 282 prípadov variantu omikron
  • Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva SR
AKTUALNE
  • Na Slovensku máme aktuálne sekvenáciou potvrdených 282 prípadov variantu omikron
  • Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva SR

Počet potvrdených prípadov nákazou variantom omikron stúpol na Slovensku na 282, informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky prostredníctvom tlačovej správy. Sekvenáciou sa potvrdil výskyt ďalších 155 prípadov daného variantu. 

Vo vzorkách odovzdaných na sekvenáciu v dňoch 17. a 18. januára mal variant omikron zastúpenie 59 % spomedzi úspešne sekvenovaných vzoriek,“ informoval úrad ďalej.

Hlavný hygienik Ján Mikas skonštatoval, že výsledky sekvenácie pozitívnych vzoriek potvrdzujú stúpajúci trend variantu omikron. „Očakávame, že ešte výraznejšie zastúpenie variantu omikron potvrdia budúce priebežné výsledky sekvenácie,“ dodal. 

K 19. januáru 2022 sme evidovali celkovo 127 prípadov omikronu, o počte vtedy informovali predstavitelia rezortu zdravotníctva na tlačovej besede.

Riaditeľ Inštitútu zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík už vtedy upozorňoval, že prípadov môže byť oveľa viac: „Myslím, že už dnes je omikron dominantný, údaje o potvrdených prípadoch sú spred dvoch týždňov.

Zdroje: TS/ Úrad verejného zdravotníctva SR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá