AKTUÁLNE: Najlepší hráč planéty Messi oficiálne odchádza z Barcelony, klub už pomenoval dôvody

  • FC Barcelona prišla o futbalovú legendu
  • Dôvodom majú byť finančné problémy klubu
Lionel Messi
TASR/AP Photo/Joan Monfor
  • FC Barcelona prišla o futbalovú legendu
  • Dôvodom majú byť finančné problémy klubu

Leo Messi odchádza z Barcelony. Informuje o tom klub na svojom Facebooku. Aj napriek tomu, že sa klub s hráčom dohodol, k podpisu zmluvy nedôjde. Spôsobené to je finančnými prekážkami. O možnom odchode futbalovej legendy sa povrávalo už skôr, pretože finančné problémy klubu nie sú žiadnou novinkou.

Veľké finančné problémy v Barcelone už v uplynulom roku takmer znamenali odchod najväčšej hviezdy Lionela Messiho, ktorý ale napokon ostal. No ďalšie udržanie argentínskej superstar na Camp Nou je vo hviezdach,“ písali dnes Sportky.zoznam.sk.

Leo Messi not staying at FC BarcelonaDespite club and player reaching an agreement and their clear intention to sign a…

Posted by FC Barcelona on Thursday, August 5, 2021

O prípadnom megaprestupe sme písali vlani aj my. Vtedy mal najväčší záujem získať Messiho klub Manchester City, ktorý bol ochotný ponúknuť Messimu päťročný kontrakt – tri sezóny by strávil na ostrovoch a ďalšie dve by mohol odohrať v sesterskom klube New York City v americkej MLS.

Futbalista si mohol v novom pôsobisku prísť na 100 miliónov eur pred zdanením za jednu sezónu, s celkovou zmluvou v hodnote 750 miliónov eur za päť rokov. V porovnaní s kontraktom s Barcelonou by si ročne polepšil o vyše 20 miliónov.

V ktorom klube bude Messi pôsobiť, je zatiaľ otázne.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech