Prestup storočia: Messi si v novom pôsobisku môže prísť na 750 miliónov, možno odíde zadarmo

  • Barcelona trvá na zaplatení klauzuly, inak svoju superhviezdu neplánuje pustiť
  • Britský klub predostrel ponuku s ročným príjmom vo výške 100 miliónov eur
messi prestup
Instagram/FC Barcelona, Unsplash/Robert Anasch, Instagram
  • Barcelona trvá na zaplatení klauzuly, inak svoju superhviezdu neplánuje pustiť
  • Britský klub predostrel ponuku s ročným príjmom vo výške 100 miliónov eur

Hoci sa odchod Lionela Messiho z Katalánska zdal spočiatku nereálny, viaceré udalosti nasvedčujú tomu, že v Barcelone nasledujúcu sezónu nezačne a ďalšie futbalové kroky spraví v inom poprednom európskom tíme. Záujem má pritom hneď niekoľko klubov.

Britský klub láka aj 250-miliónovým bonusom

V rade čakajúcich na zisky z Messiho je viacero veľkoklubov, spomedzi ktorých najvážnejšie vyčnieva Manchester City. Podľa španielskeho denníku Marca odkazujúceho na Sport, je Manchester ochotný ponúknuť Messimu päťročný kontrakt rozdelený na dve obdobia. Ponuka je nasledovná: úvodné tri sezóny by Messi strávil na ostrovoch a ďalšie dve by pridal v sesterskom klube New York City.

Marca v správe ďalej informuje, že futbalista by si v novom pôsobisku mohol prísť na kráľovských 100 miliónov eur pred zdanením za sezónu, s celkovou zmluvou v hodnote 750 miliónov eur za päť rokov. Zvyšných 250 miliónov mu bude vyplatených v podobe bonusu, ak sa rozhodne odísť do New Yorku. V porovnaní s aktuálnym kontraktom by si ročne polepšil o 22 miliónov. Pre City je tiež dôležité, že takto nastavená zmluva neporušuje pravidlá finančnej fair-play, s ktorou majú dlhodobo problémy.

To, že britský klub je hlavným kandidátom na jeho získanie, nie je žiadnym prekvapením. Pod vedením súčasného trénera City Pepa Guardiolu, sa z Messiho stala globálna hviezda a práve to môže zohrať kľúčovú úlohu. Navyše tento klub patrí medzi najhodnotnejšie – o čom svedčí aj júnový rebríček Forbesu, kde obsadil piate miesto.

Ďalším klubom, ktorý by si mohol argentínsku hviezdu dovoliť, je PSG. Medzi potenciálnych záujemcov treba zaradiť aj Manchester United, Juventus Turín či Inter Miláno.

Barcelona trvá na uplatnení výstupnej klauzuly

Katalánsky klub sa s odchodom 33-ročného hráča nechce zmieriť a podniká všetky možné kroky, ktoré by ho mohli od tohto rozhodnutia odradiť. V klube skončil športový riaditeľ, tréner a rezignáciu údajne zvažuje aj samotný prezident Barcelony Josep Bartomeu – a to všetko preto, aby udržali Argentínčana v tíme. Opustiť klub môže iba v prípade, že by záujemca uplatnil klauzulu v hodnote 700 miliónov eur.

V zmluve sa tiež nachádza doložka, ktorá hovorí o možnom odchode bez uplatnenia klauzuly, ak Messi svoj úmysel ohlási pred 31. májom. Ako informuje Bleacher Report, slávny futbalista oznámil odchod po tomto dátume, ale odôvodňuje to tým, že tento dátum sa stal irelevantným, keďže sezóna pokračovala aj v lete.

View this post on Instagram

Oh my 🐐

A post shared by FC Barcelona (@fcbarcelona) on

O svoju najväčšiu hviezdu nechce prísť ani La Liga, španielska najvyššia futbalová súťaž. Vo svojom oficiálnom vyhlásení sa jasne postavila na stranu katalánskeho celku: „Súčasná dohoda je stále platná. Jediným východiskom je zaplatenie výstupnej klauzuly vo výške 700 miliónov eur.“

S týmto stanoviskom však Messi nesúhlasí a je presvedčený, že jeho kontrakt skončil. Podľa Sky Sports preto požiadal o stretnutie s vysokými predstaviteľmi klubu, aby spolu našli východisko zo súčasnej situácie. Ak sa mu to nepodarí, noviny The Mirror uvádzajú, že Barcelonu by mohla presvedčiť čiastka 280 miliónov eur.

Zdroje: Marca, Forbes, Bleacher Report, Fabrizio Romano, Sky Sports, The Mirror

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech