Nitra ide od pondelka do úplného lockdownu. Priepustkou je negatívny test

  • Obyvatelia Nitry bez certifikátu nebudú môcť ani do práce či do prírody
  • Opatrenie platí od pondelka 11. 1. 2021
ZŠ Topoľová Nitra Slovensko testovanie covid-19
  • Obyvatelia Nitry bez certifikátu nebudú môcť ani do práce či do prírody
  • Opatrenie platí od pondelka 11. 1. 2021

Okres Nitra bude mať od pondelka 11. januára od 5:00 rána lockdown, aký sme zažili na Slovensku na jeseň počas celoplošného testovania. Rozhodla o tom vláda na mimoriadnom rokovaní. V okrese platí zákaz vychádzania, občania nesmú ísť ani do práce, do prírody, ani sprevádzať dieťa do školy.

Výnimku z lockdownu budú mať ľudia, ktorí budú mať pri sebe certifikát o negatívnom PCR alebo antigénovom teste. Test nepotrebujú len deti do 10 rokov. Bez testu je možné ísť von len v nevyhnutných prípadoch, teda do potravín či k lekárovi. 

Celoplošné testovanie vláda iba odporúča, no v Nitre sa začne už od štvrtka, kedy s testovaním začne automobilka Jaguar Land Rover spolu so svojimi dodávateľmi. Minister práce Milan Krajniak povedal, že certifikáty z tohto testovania bude polícia uznávať.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí dodal, že polícia bude certifikáty kontrolovať námatkovo pri vstupe do okresu, ale aj v uliciach. Samospráva bude mať odberné miesta v celom okrese od soboty 8. januára, používať budú antigénové testy zo skladu štátnych hmotných rezerv.

Minister doplnil, že ak sa ktorákoľvek samospráva rozhodne, že chce zorganizovať plošné testovanie v regióne, štát je pripravený poskytnúť testy a ďalšie vybavenie.

Zdroj: ZŠ Topoľová Nitra, autor SIU

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK