AKTUÁLNE: Núdzový stav sa predĺži, Matovič pripravuje tretie kolo plošného testovania

  • Vláda bude testovať len vybrané obce a mestá s najvyšším výskytom koronavírusu
  • Núdzový stav sa predĺži o ďalších 90 dní
AktualneSIU
  • Vláda bude testovať len vybrané obce a mestá s najvyšším výskytom koronavírusu
  • Núdzový stav sa predĺži o ďalších 90 dní

Tretie kolo plošného testovania bude. Bude však vyzerať úplne inak ako predošlé kolá. Testovať sa bude len vo vybraných mestách a obciach. Termín padol na víkend 21. a 22. novembra.

Čo sa týka ďalšieho kola plošného testovania, navrhoval som, aby sme kvôli vyčerpaniu síl našich zložiek urobili prestávku a uskutočnili testovanie až ďalší víkend. Tiež som navrhoval plošné testovanie na úrovni nie okresov, ale na úrovni obcí a miest. Pôjdeme chirurgicky so tých miest, kde bolo viac ako 1% identifikovaných pozitívnych. Odhadujeme, že pôjde o zhruba 500 obcí a miest,“ priblížil premiér Igor Matovič na tlačovej besede.

Ústredný krížový štáb zároveň schválil návrh, aby sa po ukončení núdzového stavu 15. novembra predĺžil núdzový stav o ďalších 90 dní. Rozhodnutie musí ešte definitívne odklepnúť vláda.

Na druhé kolo testovania prišlo 2 044 855 ľudí, pozitívnych bolo 13 509

Prešiel aj návrh, aby deťom z rodín v hmotnej núdzi bolo umožnené chodiť do školy. Mnohé rodiny totiž nemajú doma počítač, tablet a často ani internet na domácu dištančnú výučbu. „Nechceme, aby nám tu vyrástla stratená generácia,“ povedal Matovič. Ide zhruba o 50 000 detí, ktoré nemajú prístup k dištančnej výuke. Premiér zatiaľ nespresnil, ako to bude vyzerať, informácie prinesie ministerstvo školstva.

Premiér priblížil aj ako bude vyzerať režim na hraniciach. Budú otvorené iba niektoré, najfrekventovanejšie hraničné prechody. Vstup na Slovensko bude podmienený negatívnym PCR alebo antigénovým testom. Kto potvrdenie o teste nemá, bude mať možnosť otestovať sa na hraniciach. Služba však bude spoplatnená, keďže testovanie budú zabezpečovať súkromné firmy. 

Správu aktualizujeme.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech